W paski

Paski to jeden z najpopularniejszych wzorów ubrań. Dobrze się w nich czują zarówno ubrania eleganckie, jak i te na luzie. Paski odmładzają, dodają wdzięku i potrafią wiele sztuczek. Odpowiednio dobrane mogą bowiem fajnie wymodelować niedoskonałości sylwetki. Jak je nosić?

Każde dziecko wie, że te pionowe wydłużają, a te poziome poszerzają. Ta zasada może być przez nas dowolnie eksploatowana. Czarna sukienka z rzędem kilku paseczków na biuście optycznie go powiększy. Podobnie, przy bardzo wąskich biodrach, możesz ubrać długą, obcisłą pasiastą tunikę, a na to gładką koszulkę do talii. Wystający pas materiału „doda” centymetrów w odpowiednim miejscu.

Uważaj na spodnie. Podłużne paski zastosowane w celu optycznego wydłużenia i wyszczuplenia nóg nie mogą być zbyt gęste. W przeciwnym razie będą się brzydko „rozjeżdżać” na wszystkich krągłościach, co niepotrzebnie je wydłuży.

Nadmiar pasów szkodzi. Jeśli góra jest pasiasta, dół powinien być spokojny, raczej monochromatyczny i odwrotnie.

Twój chłopak lubi pasiaste koszule? Przy oficjalnych okazjach, szepnij mu, że jeśli koszula ma paseczki, to garnitur i krawat juz niekoniecznie powinny je mieć.

Skośne paski w okolicy talii potrafią wyczarować piękną linię klepsydry, jeśli przypadkiem takowej nie posiadamy ;)

Drobne, różnokolorowe paseczki tworzą złudzenie optyczne i pomagają ukryć niechciane fałdki.

W tym sezonie nadal modne są paski w stylu marynarskim, czyli biało granatowe. Już wiele lat temu słynny projektant Jean Paul Gaultier uczynił je swoim znakiem rozpoznawczym i wprowadził do wielu swoich kolekcji. Od tamtej pory są wszechobecne. I dobrze, bo to jeden z deseni, w których chyba każdy wygląda dobrze.

Lubicie paski?

Więcej o: