Kamila Saganowska i najlepsza metamorfoza ostatnich miesięcy. Żona piłkarza Legii zdradza, jak schudła 18 kg

Kamila Saganowska w ciągu zaledwie 7 miesięcy schudła 18 kg. Tylko nam opowiedziała ZE SZCZEGÓŁAMI o tym, jak tego dokonała.
Kamila Saganowska i najlepsza metamorfoza ostatnich miesięcy Żona piłkarza Legii zdradza, jak schudła 18 kg Kamila Saganowska, żona piłkarza Legii, Marka Saganowskiego, przeszła ogromną metamorfozę. Pewnego dnia zobaczyła w sieci swoje niekorzystne zdjęcie i nieprzychylny komentarz pod nim - to był moment przełomowy. Nie mogła uwierzyć, że tak bardzo przytyła. Nie załamała się jednak i w ciągu zaledwie 7 miesięcy zrzuciła aż 18 kilogramów. Jej waga początkowa wynosiła 68 kg przy wzroście 154 cm - dziś Kamila waży 50 kg, a do tego ma umięśnioną sylwetkę. Jej metamorfozę z pewnością można nazwać najbardziej spektakularną przemianą roku. Kamila Saganowska w rozmowie z Plotek.pl zdradziła swój przepis na sukces. Nie stosuję żadnej diety, gdy się odchudzałam sprawdzałam na swoim organizmie, jak reaguje na konkretne posiłki. Dużo czytam na temat odżywiania, podczas szkolenia na trenera personalnego również sporo się dowiedziałam. Jednak największe doświadczenie zdobyłam poprzez pracę nad sobą! Było to 10 długich miesięcy, podczas których zachodziła moja metamorfoza... Miałam czas na obserwacje, testowałam, zmieniałam swoje odżywianie, aż w końcu doszłam do sedna i teraz wiem, co mi najlepiej służy, co jeść, ile jeść, a czego unikać i tego się trzymałam. Dieta to dla mnie sposób odżywiania, może kiedyś napiszę o tym więcej - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl. Saganowska metodą prób i błędów wypracowała swój dzienny jadłospis. Oto on: Śniadanie przed treningowe: Płatki ryżowe na mleku ryżowym i kokosowym, pół banana, 2 śliwki suszone, 2 morele suszone, parę pestek goji, parę orzechów nerkowca, siemię lniane, cynamon. Po treningu: banan, odżywka białkowo-węglowodanowa. Obiad: np. szaszłyk z kurczaka, warzywa z grilla lub na parze, ryż, kasza gryczana, makaron. Podwieczorek: mix owoców z jogurtem i płatkami owsianymi. Kolacja: Sałatka z rukoli, 3 pomidorki cherry, 4 oliwki biały ser, cebula, papryka, awokado, tuńczyk w sosie własnym, jedna kromka razowca, odrobina sosu gęstego balsamico. W programie "Atleci" w Polsat Sport Saganowska zdradziła, że kluczową sprawą, była kompletna rezygnacja z cukru. Byliśmy ciekawi, czy opłaciła to dużymi wyrzeczeniami. Przestałam w ogóle słodzić i wtedy waga zaczęła naprawdę szybciej schodzić. To wszystko jest w naszej głowie, na początku to było bardzo trudne! Podjadałam i nie mogłam schudnąć. Aż w końcu nadszedł taki dzień, w którym pomyślałam: "po co ja tak ciężko pracuję nad sobą fizycznie, skoro wszystko zaprzepaszczam złym odżywianiem?!" I powiedziałam sobie: DOŚĆ! Nie złamię się, aż osiągnę swój upragniony cel! Od tego momentu nie przeszkadzały mi stojące na stole ciasta, torty, różne pyszności, bo w głowie przyświecał mi tylko jeden cel! Utrata wagi! Wiedziałam, że jak się złamię, to już nigdy więcej nie spróbuję... - wyjaśniła Saganowska. Gratulujemy!

Kamila Saganowska, żona piłkarza Legii, Marka Saganowskiego, przeszła ogromną metamorfozę. Moment, w którym zobaczyła jedno swoje niekorzystne zdjęcie zamieszczone w sieci i nieprzychylny komentarz pod nim - był dla niej przełomowym. Nie mogła uwierzyć, że tak bardzo przytyła. Nie załamała się jednak krytyką, tylko zawzięła się i w ciągu zaledwie 7 miesięcy schudła 18 kg. Jej waga początkowa wynosiła 68 kg przy wzroście 154 cm - dziś waży 50 kg, a do tego ma umięśnioną sylwetkę. Dziś nie tylko pasjami uprawia sport, ale sama została trenerką personalną. Jej metamorfozę z pewnością można nazwać najbardziej spektakularną. Kamila Saganowska w rozmowie z Plotek.pl zdradziła swój przepis na sukces.

Zapytaliśmy ją, jaką stosuje dietę i, czy liczy kalorię, które dziennie spożywa.

Nie stosuję żadnej diety, gdy się odchudzałam sprawdzałam na swoim organizmie, jak reaguje na konkretne posiłki. Dużo czytam na temat odżywiania, podczas szkolenia na trenera personalnego również sporo się dowiedziałam. Jednak największe doświadczenie zdobyłam poprzez pracę nad sobą! Było to 10 długich miesięcy, podczas których zachodziła moja metamorfoza... Miałam czas na obserwacje, testowałam, zmieniałam swoje odżywianie, aż w końcu doszłam do sedna i teraz wiem, co mi najlepiej służy, co jeść, ile jeść, a czego unikać i tego się trzymałam. Dieta to dla mnie sposób odżywiania, może kiedyś napiszę o tym więcej - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl.

Kamila Saganowska w sierpniu 2014 roku i w czerwcu 2015 rokuNewspix/ East News

Testując i próbując Saganowska wypracowała swój przykładowy dzienny jadłospis. Oto on:

  1. Śniadanie przed treningowe: Płatki ryżowe na mleku ryżowym i kokosowym, pół banana, 2 śliwki suszone, 2 morele suszone, parę pestek goji, parę orzechów nerkowca, siemię lniane, cynamon.
  2. Po treningu: banan, odżywka białkowo-węglowodanowa.
  3. Ok. godzinę później: np. szaszłyk z kurczaka, warzywa z grilla lub na parze, ryż, kasza gryczana, makaron.
  4. 3 godz. później: mix owoców z jogurtem i płatkami owsianymi.
  5. Sałatka z rukoli, 3 pomidorki cherry, 4 oliwki biały ser, cebula, papryka, awokado, tuńczyk w sosie własnym, jedna kromka razowca, odrobina sosu gęstego balsamico.
  6. Piję dużo wody niegazowanej z cytryną i zieloną kawę zamiast czarnej.

W programie "Atleci" w Polsat Sport Saganowska zdradziła, że kluczową dla niej sprawą, była kompletna rezygnacja z cukru. Byliśmy ciekawi, czy opłaciła to dużymi wyrzeczeniami.

W momencie odchudzania po kilku tygodniach od treningu, rzeczywiście pozbyłam się cukru. Przestałam w ogóle słodzić, co pozostało mi do dziś, wtedy waga zaczęła naprawdę szybciej schodzić. To wszystko jest w naszej głowie, na początku to było bardzo trudne! Podjadałam i nie mogłam schudnąć. Aż w końcu nadszedł taki dzień, w którym sobie uświadomiłam, że "po co ja tak ciężko pracuję nad sobą fizycznie, skoro wszystko zaprzepaszczam złym odżywianiem?!" I powiedziałam sobie: DOŚĆ! Nie złamię się, aż osiągnę swój upragniony cel! Od tego momentu, tak sobie to zakodowałam, że nie przeszkadzały mi stojące na stole ciasta, torty, różne pyszności, bo w głowie przyświecał mi tylko jeden cel! Utrata wagi! Wiedziałam, że jak się złamię, to już więcej razy nie spróbuję i zawsze taka będę... - wyjaśniła nam.

Kamila Saganowska we wrześniu 2012 roku roku i w czerwcu 2015 rokuNewspix/Facebook.com/Kamila Saganowska

W programie "Atleci" żona Legionisty powiedziała, że wszystko zaczęło się od zdjęcia, które zobaczyła w internecie, na którym było widać jej dodatkowe kilogramy. Co wtedy sobie pomyślała?

Załamałam się chwilowo. Naprawdę, pomyślałam: "O Boże, ja tak wyglądam?! Gdzie jest ta wesoła, uśmiechnięta, szczupła dziewczyna?" Bo taka byłam przed ciążami. Na początku był szok, ale z natury jestem ekspresyjną osobą, co w tamtym momencie nie dało się odczuć, bo więcej narzekałam niż się uśmiechałam, z powodu właśnie swojej tuszy. Nie mogłam się pogodzić sama ze sobą. Chciałam schudnąć, a nie wiedziałam jak. Jednak wtedy nastąpił przełomowy moment i to zdjęcie sprowokowało mnie do ostatniej walki o siebie!

Saganowska na Facebooku pokazała niedawno certyfikat trenera personalnego. Byliśmy ciekawi, czy już pracuje jako trener i jakie są jej pierwsze doświadczenia.

Tak, pomagam już osobom osiągnąć ich cele. Proszę pamiętać, że każdy ma inny, nie wszyscy potrzebują się odchudzać. Jednym zależy na zbudowaniu masy mięśniowej, bo są za szczupli, drugim na ogólnym wzmocnieniu całego ciała, a jeszcze z innymi trzeba pracować nad elastycznością i mobilnością, w zasadzie wszyscy tego potrzebujemy. Trening powinien być różnorodny, mam nadzieję, że będę mogła się pochwalić w pozytywnym tego słowa znaczeniu i pod moim okiem przeprowadzę z kimś metamorfozę na miarę swojej - zdradziła.

Kamila Saganowska aktualnieFacebook.com/Kamila Saganowska

W programie "Atleci" Saganowska powiedziała, że wcześniej nie pracowała zawodowo, bo zajmowała się dziećmi. A jak jej mąż, Marek Saganowski, zareagował na jej aktywność zawodową?

Mąż bardzo się cieszy, wie że spełnia się moje marzenie. Zawsze mu mówiłam, że jak dzieci podrosną, zacznę się realizować i kości zostały rzucone, nie ma odwrotu. To dla nas duża zmiana, bo zawsze byłam w domu. Teraz mam mniej czasu, dlatego mąż się powoli przyzwyczaja do nowej sytuacji, ale na pewno mi kibicuje, tak jak ja jemu - powiedziała nam.

Kamila Saganowska z mężem Markiem Saganowskim w 2004 roku roku i w czerwcu 2015 rokuAKPA/ Newspix

Trzymamy kciuku za przyszłe sukcesy Saganowskiej.

Barbara Posel

 

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS