Doda i Sablewska w sądzie. Kiedyś nazwała ją "najbardziej fałszywą osobą, jaką zna". Teraz... Czy my dobrze widzimy?

Doda i Maja Sablewska ostatnio spotkały się w sądzie. Tym razem jednak stały po tej samej stronie barykady. Wokalistka pozwała chirurga plastycznego, zaś jej ex menedżerka była jej świadkiem. Spotkanie na gruncie zawodowym stało się doskonałą okazją do pogawędki być może także na tematy prywatne. Po rozprawie, panie poszły razem do restauracji i czule się pożegnały. Wygląda na to, że dawny konflikt poszedł już w niepamięć, a panie znów są w doskonałej komitywie. Zobaczcie, jak wyglądało ich spotkanie.

1.

Doda i jej świadek, Maja Sablewska czekały na rozprawę. Sprawa Dody vs Sankowski ciągnie się już od 2013 roku. Wtedy to chirurg plastyczny dr Andrzej Sankowski w jednym z odcinków "Na językach" na podstawie zdjęcia Dody stwierdził, że  przeszła operację nosa i ust. Oburzona wokalistka skierowała sprawę do sądu. "My codziennie malujemy się inaczej, codziennie jesteśmy w innym świetle, z twarzy można nam zrobić wszystko makijażem i mamy mnóstwo wcieleń... Taki lekarz z takim doświadczeniem powinien zdawać sobie z tego sprawę" - mówiła wtedy wokalistka w Fakt.pl.

2.

Zarówno stylistka jak i Doda w sądzie prezentowały się bardzo zgrabnie, ale my zwróciliśmy uwagę na wyjątkowo szczupłe nogi byłej menedżerki, która niedawno rozstała się z narzeczonym, Wojtkiem Mazolewskim. Czyżby to więc dieta złamanego serca? Doda z kolei zaprezentowała się w dosyć "plażowym" kroju sukienki. Jeśli stworzyć by ranking niedopasowanych do okazji stylizacji, Doda wiodłaby w nim prym. Maja Sablewska była menedżerką wokalistki w latach 2007-2009. Zakończyły współpracę, gdy Sablewska podjęła ją z drugą podopieczną - Mariną Łuczenko. Doda odebrała to jako brak lojalności. Nie jest tajemnicą, że panie nie rozstały się w zgodzie, a potem długo w mediach obrzucały się błotem.

3.

Doda zarzucała menedżerce także finansowe malwersacje. "Moja była menedżerka jest oszustką, jest manipulatorką, jest kombinatorką. To, co powiedziałam, to małe piwo, mogłabym powiedzieć znacznie więcej. Nie znoszę ludzi bezmyślnych. Łatwo ze mną pracują, które wszystko łapią w lot i są kreatywne. Z Mają było zupełnie inaczej. Wszystkiego się ode mnie nauczyła, wyszkoliła się przy moim boku, ale za mną nie nadążała" - mówiła Doda w lipcu 2012 roku w Fakt.pl.

4.

Gorzkich słów nie szczędziła Dodzie także Maja Sablewska, która odniosła się do jej oskarżeń. "Wiadomo, że Doda kłamie. Ja zawsze uważałam, że muszę się zachowywać do końca profesjonalnie. Jeśli wtedy bym tak naprawdę zadziałała oko za oko, ząb za ząb, to skończyłabym tym razem jak Majoch [były menedżer Dody]. Może miałabym urwany łeb. Cholera wie, co by się wydarzyło" - mówiła w lipcu 2012 roku w "Maglu towarzyskim".

5.

Sukienka Dody nie tylko była krótka, ale i odsłaniała jej plecy. Sablewska kiedyś pokazała, że też stać ją na drobne przytyki w kierunku Dody. "Ja dzielę artystów na dwie grupy. Jedna to ci, którzy wchodzą do studia i nagrywają hity - jak Hey, Kasia Nosowska itd., ale cała otoczka wokół nich jest przydymiona. A są też tacy, którzy robią wokół siebie burzę - jak na przykład Doda - a wchodzą do studia i niekoniecznie nagrywają hity.." - mówiła w maju 2011 roku w Fakt.pl.

6.

Wyglądało na to, że zgoda między nimi nie nastąpi już nigdy. Doda wydawała się w tej kwestii nieugięta. "Majka jest najbardziej fałszywa osobą, jaką znam (...) Tak naprawdę mnie nie lubi, cały czas mi dołki kopie. Nigdy mi po naszym rozstaniu w niczym nie pomogła, wręcz utrudniała wszystko. Nie szanuję jej jako osoby, nigdy nie podam jej ręki, zresztą jak inne jej artystki również (...) Ona za każdym razem będzie spuszczać wzrok, jak będzie mnie mijać" - mówiła w w kwietniu 2011 roku w rozmowie z Plotek.pl

7.

Dziś Sablewska i Doda nie tylko patrzą sobie prosto w oczy, ale i chodzą razem do restauracji. Właśnie na wspólny posiłek udały się po zakończonej rozprawie sądowej. Nagłe ocieplenie pomiędzy nimi nastąpiło w październiku 2012 roku. Najpierw panie zaczęły rozmawiać o współpracy, Sablewska stwierdziła jednak, że na to na pewno nie można już liczyć. "Nie ma takiej opcji, żebym była menedżerką. Na dzień dzisiejszy koleguję się z Dodą, a o całej reszcie pań najchętniej bym zapomniała. Bo to była ciężka współpraca z wieloma artystkami, lepiej na ten temat nie mówić. Z Dodą jest tak, że miałyśmy długą, ekstremalną, pełną sukcesów współpracę. Ona o tym wie. Jej się podoba mój program, mnie się podobają jej projekty. I cieszę się z tego, że mam z nią taki kontakt, bo mi na tym zależało" - mówiła już w październiku 2012 roku.

8.

Z pogodzenia się cieszyła się także Doda. "Gdyby nasza współpraca miała taki sam power jak kiedyś, to mogłoby wypalić. Tacy ludzie jak Maja, z taką pasją do życia i pracy, rodzą się raz na milion. Tacy jak ja, raz na miliard. Majka jako jedyna umiała za mną nadążyć. Trzeba umieć z uśmiechem rozliczyć się z przeszłością. I nawet jeśli nie ma już powrotu do dawnych relacji, to warto mieć z tymi ludźmi kontakt" - mówiła w "Gali"  październiku 2012 roku.

9.

Panie czule się pożegnały. Dziś Doda na konflikt z przeszłości patrzy już inaczej, a nawet zaczęła dostrzegać pozytywy ich dawnej współpracy."Boże, to było tak dawno temu, że nie umiem odnieść się do tego z odpowiednią rzetelnością. W tamtym momencie to działało. Nawet jeśli z którejś ze stron ta przyjaźń była udawana, to przyniosła nam obu bardzo duże profity i dzięki niej odnosiłyśmy ogromne sukcesy" - mówiła w "Grazii" w styczniu 2015 roku.

Więcej o: