Polsat na wiosnę stawia na "Celebrity Splash!". Terentiew: Każdy chciałby zobaczyć gwiazdę w gaciach [NASZYM ZDANIEM]

"Chcemy, abyście byli w centrum, choć jesteśmy daleko od miasta". Tymi słowami Krzysztof Ibisz powitał gości polsatowskiej konferencji ramówkowej i, choć kwestia ta nawiązywała do lokalizacji samej imprezy, moim zdaniem idealnie podsumowuje wiosenną ofertę stacji, nastawionej na komercyjny sukces. Nieważne, gdzie będzie konferencja, nieważne, co pokażą inne stacje, Polsat i tak zawsze będzie w centrum rozrywkowego biznesu.

Miejsce

Konferencja ramówkowa? W przypadku Polsatu to raczej wielka impreza okraszona prezentacją najnowszych programów. Nie inaczej było tym razem, choć z jeszcze większym rozmachem niż wcześniej. W poprzednich latach "Wieczory z gwiazdami", jak stacja określa tego typu wydarzenia, odbywały się w modnych restauracjach, bądź klubach w obrębie ścisłego centrum, co wiązało się z pewnymi ograniczaniami. W tym roku można było zapomnieć o jakimkolwiek ścisku czy przepychankach, bowiem imprezę zorganizowano w chyba największym jak do tej pory obiekcie - ogromnych i niezwykle eleganckich wnętrzach hotelu DoubleTree Hilton (tego samego, gdzie odbywała się gala Telekamer), umiejscowionego na warszawskim Wawrze.

Chcemy, abyście byli w centrum, choć jesteśmy daleko od miasta - zaczął swoją przemowę Krzysztof Ibisz.

Patrząc na wiosenną ofertę Polsatu, a także na rozmach całej imprezy, która ją inaugurowała, faktycznie można się tak poczuć. Czy jest to miłe uczucie? De gustibus non est disputandum.

 

<< ZOBACZ ZDJĘCIA GWIAZD NA RAMÓWCE POLSATU >>

 

Nowości

Nietrudno zgadnąć, jaki program ma być czarnym koniem nowej ramówki. Jeżeli nawet na zaproszeniu na konferencję dominował wodny motyw, to wiadomo, że Polsat liczy na to, że polski "Celebrity Splash!" (program, w którym gwiazdy skaczą z trampoliny, walcząc o 100 tysięcy złotych nagrody), powtórzy sukces, jaki odniosły w swoich krajach edycje holenderskie, brytyjskie, francuskie czy amerykańskie.

Początkowo myślałam sobie, że każdy chciałby zobaczyć gwiazdę w gaciach - stwierdziła Nina Terentiew, dyrektor programowy stacji - albo aktorkę w kostiumie kąpielowym. Faktycznie gwiazdy w tak ekstremalnych sytuacjach to coś, czego jeszcze nie było. Podziwiam ich odwagę, ja bym chyba umarła od samego patrzenia na 15 metrów przestrzeni pode mną.

Zaproszenie na konferencję ramówkową PolsatuPlotek.pl

Wśród gwiazd, które przełamały barierę strachy czy wstydu, znalazły się się m.in. Ola Ciupa (Słowianka z teledysku Cleo i Donatana), Julia Wróblewska (16-latka znana z "M jak miłość" czy "Tylko mnie kochaj"), Adam Kraśko (uczestnik programu "Rolnik szuka żony"), Przemysław Saleta, Andrzej Supron, Piotr Świerczewski (piłkarz) czy Andrzej Szczęsny (paraolimpijczyk, uprawia narciarstwo alpejskie).

O ile już sam przekrój gwiazd, które biorą udział w show, jest dość zaskakujący, to jeszcze większe zdziwienie budzi jury w składzie: Tomasz Zimoch, Otylia Jędrzejczak i... Danuta Stenka. Choć, jak stwierdziła Karolina Korwin Piotrowska w przeglądzie prasy w "DD TVN", aktorka "zrobiła to po prostu dla kasy", to jednak nie można było nie zauważyć, że tylu komplementów nie zebrała już od dawna. Określenia "królowa kina", "legenda", "najpiękniejsza" odmieniano wielokrotnie przez wszystkie przypadki.

Nie tylko gaża Stenki stała się przedmiotem żywych spekulacji. W kuluarach spekuluje się też o innych kwotach: o ogromnych nakładach finansowych na realizację show, zaplecze czy wynagrodzenia. I to wymienia się jako główny powód, dla którego Polsat w tym sezonie proponuje tylko jedną nowość. Z drugiej strony zwykło się mówić, że najpiękniejsze klejnoty nie potrzebują dodatkowej oprawy, a za właśnie taką cenną perełkę Polsat zdaje się uważać "Celebrity Splash!".

Danuta Stenka    2015-02-26Kapif

De facto w Polsacie zobaczymy jednak jeszcze dwie nowości, choć o kalibrze tak znacząco mniejszym, że wręcz nie wypada ich wymieniać jednym ciągiem z dość niezwykłym trampolinowym show. To nowy serial typu scripted docu pt. "Słoiki" oraz "Tajemniczy składnik", nowy kilkuminutowy cykl kulinarny, który poprowadzi Joanna Koroniewska. W porównaniu z wyczerpującą i okraszoną spektakularnymi efektami (od basów drżała nawet wyłożona mięciutkim dywanem podłoga, a gra świateł przypominała tę z ogromnych widowisk światowych gwiazd) prezentacją "Celebrity Splasha!", przedstawienie "Tajemniczego składnika" przeszło teoretycznie niezważone (praktycznie w sumie też, bo w materiałach prasowych nie ma nawet wzmianki o programie Koroniewskiej).

Polsat ramowka, Double Tree Hilton, 26.02.2015, fot. WBF, na zdj. WBF

Sprawdzone hity

Nieco w cieniu "Celebrity Splasha!" pozostają inne ramówkowe pozycje. Polsat stawia na sprawdzone formaty, które, wraz z transmisjami wydarzeń sportowych czy muzycznych, zapewniły mu w zeszłym roku miano najchętniej oglądanej stacji w grupie komercyjnej 16-49, pokonując tym samym konkurencyjny TVN.

Od marca ruszają więc takie tytuły jak: "Twoja twarz brzmi znajomo", "Nasz nowy dom", "Hell's Kitchen" i "Top Chef", najdłużej trwający muzyczny talent show "Must be the music", jak również popularne seriale: "Przyjaciółki", "Pierwsza miłość", "Świat według kiepskich" oraz król programów rozrywkowych "Taniec z gwiazdami".

Za każdym razem, myślimy: "Boże, kto to będzie w tej edycji"? - opowiadała o polsatowskich hitach Terentiew. - I za każdym razem nie posiadamy się z radości, gdy dostajemy odpowiedź. Wtedy znów pytamy się: "Czy to możliwe, że zatańczy dla nas światowej sławy topmodelka Kamila Szczawińska czy Ewa Kasprzyk, o którą staraliśmy się tyle lat? Czy to możliwe, że naszą twarzą zostanie Anna Czartoryska czy Kasia Cerekwicka? [uczestniczki show "Twoja twarz brzmi znajomo" - przyp. red.].

Polsat ramowka, Double Tree Hilton, 26.02.2015, fot. WBF, na zdj. Małgorzata Socha, Bartek KasprzykowskiWBF

Widz w centrum

Blichtr, jaskrawe kolory, spektakularne efekty - te określenia świetnie podsumowują zarówno samą imprezę ramówkową, jak i wiosnę w Polsacie. Stacja swojego widza bodźcuje intensywnie i stanowczo, stawiając na rozrywkę (Polsat ma w tym segmencie najbogatszą ofertę na rynku). Obserwując ogromną machinę promocyjną, która już od kilku miesięcy intensywnie pracuje na rozgłos "Tańca z gwiazdami" czy "Celebrity Splasha!", nie można oprzeć się wrażeniu, że stacja faktycznie zrobi wszystko, by być w centrum rozrywkowego biznesu.

I tak statystyczny Kowalski, zaglądając przez swoje okno na świat, zobaczy tylko tę rozrywkę, mieniącą się w świetle Żółtego Słoneczka. Jednak spragnieni słońca, którego w Polsce tak brakuje, nie zapominajmy, że upał na dłuższą metę bywa wyczerpujący, a wystawianie się na promieniowania UV bez żadnego filtra, bywa śmiertelne.

Zuzanna Iwińska