Artyści "ratują" nagie zdjęcia gwiazd. Niebanalna odpowiedź na internetową kradzież

"To przewróci internet do góry nogami".

Do sieci wyciekły nagie zdjęcia gwiazd, w tym zdobywczyni Oscara - Jennifer Lawrence. Haker wykradał prywatne fotografie z iCloud zsynchronizowanego z telefonem, a następnie udostępniał je w internecie. W obronie gwiazd, których prywatność naruszono w tak brutalny sposób, powstał projekt "The UnFappening". Zaangażować się może każdy artysta. Zasada jest jedna: zakryć nagą gwiazdę.  Więcej zdjęć obejrzycie na www.theunfappening.com

Artystyczny projekt został zainicjowany przez zespół Robin & Patrick z agencji reklamowej Red Urban Amsterdam i został uruchomiony we współpracy z Artbox. "The UnFappening" ma przywrócić ofiarom hakera przyzwoitość, dzięki prezentacji prac takich artystów jak: Pascal Brander, Johan Kleinjan, Cris Wiegandt, Rhonald Blommestijn, Michiel Baumgarten, Davide Parere en Giulio Iurissevich.

"To może przewrócić internet do góry nogami" - pisze o projekcie nieoficjalny fanpage Banksy'ego. Stronę TheUNfappening.com odwiedziło już ponad 350 tysięcy osób, a publikacje  wyjątkowych pracach pojawiły się w setkach mediów na świecie.

 

Galeria