Wpadka Torbickiej, Kraśko w "Rolnik szuka żony", imieninowe życzenia dla Kulig od... Tego nie wiesz o ramówce TVP

Konferencja TVP.

Trwa sezon jesiennych konferencji ramówkowych. W TVP zatrzęsienie interesujących  propozycji. Dwie największe gwiazdy sceny muzycznej w fotelach jurorskich muzycznego talent show, kontynuacja najpopularniejszych seriali, ale i nowości. Wśród nich nowe reality show i poszukiwanie biznesmenów z pomysłem.

W czwartek odbyła się konferencja TVP. Jak co roku impreza zorganizowana była w nowym gmachu Telewizji przy Woronicza w Warszawie. Zanim jednak przejdziemy do samego programu stacji, warto wspomnieć kilka słów o imprezie. Dużym zaskoczeniem był rozciągnięty przed budynkiem nie czerwony dywan, lecz żółty, w dodatku z brokatem. A na nim gwiazdy - nie tylko "ludzie-ikony TVP" jak Grażyna Torbicka, ale też sławy z najwyższej półki polskiego show-biznesu: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Joanna Kulig, Anna Mucha.

Zagęszczenie gwiazd na każdy centymetr żółtego dywanu było tak duże, że przejście całej trasy zajęło więcej czasu niż przewidywano, a to zaowocowało sporymi opóźnieniami oraz kilkoma wypadkami: brakiem miejsc i szkłem na ziemi.

Najważniejsze gwiazdy siedziały na scenie na specjalnych kanapach. A właściwie - miały siedzieć. Niestety nie wszyscy się zmieścili. Tomson i Baron, jurorzy "The Voice of Poland", odstąpili swoje miejsca koleżankom z jury: Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej, a sami usiedli na podłodze u ich stóp (patrząc na nogi obu pań, nie było to znowuż o wiele gorszym rozwiązaniem). O wiele gorzej miały się jednak kieliszki z winem podawane przy wejściu. Nie przeżyły starcia z cofającym się fotoreporterem, który polował na Monikę Richardson. Zginęły bolesną śmiercią, roztrzaskując się o posadzkę.

Sezon jesiennych konferencji ramówkowych trwa od dwóch tygodni. Tradycyjnie otworzył go TVN - imprezą z wielką pompą w Łazienkach Królewskich. Stacja atakuje aż pięcioma nowymi propozycjami, a jak to wygląda w Telewizji Polskiej? TVP odpowiada sprawdzonymi i lubianymi przez widzów tytułami. Na pierwszy ogień: ogromna siła seriali. Wystarczy wymienić takie wieloletnie szlagiery jak "M jak miłość", "Klan", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz". Warto wspomnieć też o nieco odświeżonych formułach stosunkowo nowych produkcji. W "Blondynce" zmieniono na przykład główną bohaterkę - Julię Pietruchę zastąpiła Joanna Moro.

To wiejskie powietrze tak działa - żartowała odtwórczyni tytułowej roli.

Nowy rozdział rozpoczyna się też w historii "Czasu honoru". Do obsady dołączyła uczestniczka "The Voice of Poland", Katarzyna Sawczuk. Co więcej, ten sezon w całości zostanie poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

Katarzyna Sawczuk Katarzyna Sawczuk/Fot.Kapif

Największe talent show TVP także ma szansę na renesans. Pierwszy raz obok siebie pojawią się dwie największe diwy polskiej piosenki: Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. Od samego ogłoszenia nazwisk jury V edycji w kolorowej prasie zaroiło się od plotek o konflikcie pań. Obie zaprzeczają, ale w końcu nic tak nie podsyca ciekawości, a co za tym idzie oglądalności, jak plotka o skłóceniu takich osobowości.

Spotykamy tam ludzi nie skażonych show-biznesem - mówiła refleksyjnie na konferencji Steczkowska. - Dzięki nim przypominamy sobie czasy, gdy też byliśmy młodzi i chcieliśmy tylko śpiewać, nie robić nic innego.

Zmiana nastąpiła nie tylko w składzie jury, lecz także wśród prowadzących. Małą wpadkę (chyba pierwszy raz w swojej karierze) przy obwieszczaniu tego faktu zaliczyła Grażyna Torbicka.

W roli prowadzącej debiutuje Magda Mielcarz - zapowiedziała Torbicka.

Tymczasem Mielcarz była pierwszą prowadzącą "The Voice of Poland", więc piąta edycja jest jej powrotem. Na słowa Torbickiej z publiczności dało się słyszeć pełne oburzenia "Nie!", "Nie!".

Magdalena Mielcarz, Ramówka jesienna TVP 2014 KAPiF

W ten sam sposób zareagował również Marek Piekarczyk, gdy usłyszał, że został nazwany "legendą" przez Krystynę Czubównę, która czytała ofertę programową na jesień.

Ja?! Legenda?! Ja jeszcze żyje! - wykrzyczał.

Dochodzimy do "czarnego konia jesiennej ramówki". Tak program "Rolnik szuka żony" nazwał Piotr Kraśko. Co ciekawe, w reality show występuje uczestnik pod tym samym nazwiskiem.

Kibicuję temu, co się nazywa Kraśko. Nie wiem czy to moja rodzina, muszę sprawdzić - powiedział dziennikarz.
Adam Kraśko jest dwumetrowym gigantem, a nasz Kraśko jest... świetnie zbudowanym triathlonistą - rozwiał wątpliwości Kraśki jeden z producentów programu.

Ciekawą nową propozycją jest też program dla ambitnych wynalazców lub tych, którzy mają pomysł na biznes - "Talent zgłoś się!". Nowe show poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka, a jurorami będą: Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski, natomiast jednym z ekspertów - Marek Kondrat.

Wiele jest programów w Polsce, które pokazują ciekawe talenty Polaków - mówił Kraśko. - Ale ten pokazuje takie, które przysłużą się milionom.

Możemy się także spodziewać porządnej lekcji historii. Wszystko za sprawą serialu "Dzwon wolności" - opowiadać ma o czasach I Wojny Światowej, a zrealizowany jest we współpracy z BBC. Pośmiejemy się natomiast przy "O mnie się nie martw". Piosenkę przewodnią produkcji, którą dawniej śpiewała Kasia Sobczyk, będziemy mogli usłyszeć w odświeżonej wersji Margaret. Jedną z głównych ról zagrała Joanna Kulig. Prezes TVP osobiście złożył jej życzenia z okazji imienin.

Pierwszy raz kiedy ktoś pamięta, bo większość osób składa mi zawsze życzenia w maju - żartowała Kulig.

Na sali była też jej imienniczka Joanna Moro - ta jednak swoje święto obchodziła właśnie w maju. Okazuje się, że obie panie łączy jednak coś więcej niż imię.

Biegłam spóźniona na podsynchrony - opowiadała Moro. - Wchodzę, patrzę: na ekranie stoi tyłem blondynka, krótkie włosy do ramion. "To ja! To ja!" Panikowałam. A tu postać odwraca się, a tu druga Joanna - Kulig.

Cóż, Edward Miszczak otwierał wielką prezentację ramówki TVN słowami "Więcej, więcej, więcej", jednak na takie powielenie nawet on nie wpadł...

Zuzanna Iwińska