Zień otrzymał zgodę na pokaz w kościele od samego WATYKANU

Władze Watykanu nie widziały w tym nic złego.

Kontrowersyjny pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia, który odbył się w warszawskim kościele parafialnym św. Augusta, jest dziś jednym z najgorętszych tematów plotek. Podczas, gdy parafia utrzymuje, że nie do końca miała świadomość tego, co się wydarzyło (Zobacz: Zadzwoniliśmy do parafii, w której odbył się pokaz Zienia: Nie wiedzieliśmy, co się dzieje), dowiedzieliśmy się, że zgodę na pokaz w kościele, Zień otrzymał od samego Watykanu!

Maciej bardzo długo o to zabiegał i włożył w to naprawdę sporo trudu. O zgodę zabiegał u władz Kościoła w Watykanie. Udało mu się i zgodzili się oni na jego propozycję - mówi nam nasze źródło.

Kościół, pokaz Macieja Zienia WBF

Całego zamieszania nie rozumieją osoby związane z polskim światem mody. Należy do niego również nasze źródło, które nie pojmuje, czemu lokalizacja pokazu wywołuje aż tak nieprzychylny odbiór.

To jest sztuka, a Maciej jest artystą. To był odważny projekt, udowodnił jak oryginalny jest Zień. Piękne wnętrze pasowało do wspaniałych kreacji. Poza tym podobny pokaz innego projektanta, również w kościele, odbył się już kiedyś we Francji - komentuje nasze źródło.

Maciej Zień Kapif

Skoro zgodę wyraził Watykan, musieli uważać, że nie jest to nieodpowiednie i obrazoburcze. Uważacie, że Zień przesadził czy jednak niepotrzebnie się go czepiają?

Michał Zień o zamiłowaniu do francuskiej kultury i sztuki opowiada w książce >>

agaWięcej o: