Meryem Uzerli

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli to niemiecka aktorka telewizyjna oraz filmowa pochodzenia tureckiego, którą możemy oglądać w popularnych na całym świecie produkcjach „Wspaniałe stulecie” oraz „Królowa jednej nocy”. Sukcesy na gruncie zawodowym, jakie odnosi Meryem Uzerli nie idą niestety w parze z jej życiem osobistym.


Imię i nazwisko: Meryem Uzerli
Data urodzenia: 12.08.1983r.
Miejsce urodzenia: Kassel, Niemcy
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/Meryem.Uzerli
Instagram: @meryemuzerlimeryem

Życie prywatne Meryem Uzerli

Meryem Uzerli urodziła się 12.08.1983r. w niemieckim Kassel. Jej ojciec, Huseyin Uzerli, pochodzi z Turcji, a matka Ursula jest niemiecka aktorką. Meryem ma trójkę rodzeństwa: siostrę Canan oraz dwóch przyrodnich braci Danny’ego i Christophera. Sztuką Meryem zainteresowała się już jako dziecko, w szkole grała w teatrze. Od siedemnastego roku życia, czyli od roku 2000, studiowała aktorstwo w Schauspielstudio Frese w Hamburgu, a w 2013 roku zakończyła edukację na uczelni. 10 lutego 2014 roku urodziła córeczkę Larę, której ojcem jest turecki biznesmen Can Ates. Ich związek rozpadł się, kiedy okazało się, że biznesmen dopuścił się przestępstwa – zdefraudował olbrzymią kwotę pieniędzy i zbiegł z Turcji. Kolejny partner, z którym od 2016 roku była łączona aktorka, Alp Ozcan, jest już historią. Obecnie aktorka koncentruje swoją uwagę na córce i pracy.

Kariera zawodowa Meryem Uzerli

Aktorską karierę Meryem rozpoczęła od kilku niewielkich ról w niemieckich serialach i filmach. W roku 2010 dzięki scenarzystce i producentce Meral Okey otrzymała rolę, która przyniosła jej olbrzymią popularność. Zagrała postać Sułtanki Hurrem w tureckim serialu historycznym „Wspaniałe stulecie”. Do roli tej Meryem musiała nauczyć się języka tureckiego. Serial stał się hitem telewizyjnym – był transmitowany w 50 krajach, a samej aktorce przyniósł nagrodę Golden Butterfly dla najlepszej aktorki. W 2013 roku Mereyem ze względu na zdrowie (była w ciąży) musiała zrezygnować z roli w serialu. Na ekrany telewizorów wróciła w 2016 roku w kolejnym tureckim serialu „Królowa jednej nocy”, w którym grała główną rolę kobiecą.

meryem uzeli

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.