Anna Przybylska

Anna Przybylska

Anna Przybylska była polską aktorką, znaną między innymi z serialu „Złotopolscy”. Zagrała również w wielu serialach i filmach, które były przebojami kinowymi. Aktorka była związana z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, z którym ma trójkę dzieci. Walczyła z rakiem trzustki, zmarła w 2014 roku.

Imię i nazwisko: Anna Przybylska
Data urodzenia: 26 grudnia 1978
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zawód: aktorka, fotomodelka
Facebook: facebook.com/aniablond
Instagram: @aniablond

Anna Przybylska – życiorys

Ojcem Anny Przybylskiej był Bogdan Przybylski, oficer marynarki wojennej. Anna Przybylska uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, które ukończyła w 1997 roku. Również w 1997 roku debiutowała na dużym ekranie w filmie „Ciemna strona Wenus”.
Aktorka od 2000 roku była związana z tenisistą Dominikiem Zygrą, jednak małżeństwo trwało zaledwie rok. Kolejnym partnerem Przybylskiej był piłkarz Jarosław Bieniuk. Z Bieniukiem Przybylska miała trójkę dzieci – córkę Oliwię i dwóch synów Szymona i Jana.
Aktorka w lipcu 2013 roku w klinice w Gdańsku przeszła operację usunięcia guza trzustki. Leczyła się również w Szwajcarii. Niestety walkę przegrała. Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni. Pięć dni później odbył się pogrzeb aktorki, została ona pochowana w grobie, w którym leży jej ojciec, na cmentarzu w Gdyni.

Anna Przybylska – kariera

Anna Przybylska zyskała dużą popularność za sprawą roli Marylki w serialu obyczajowym emitowanym na antenie TVP2 - „Złotopolscy”. W 2000 roku aktorka pojawiła się w filmie „Sezon na leszcza”. Od 2003 do 2011 roku grała w serialu komediowym „Daleko od noszy” emitowanym na antenie Polsatu. . W filmografii aktorki znajdują się również takie filmy i seriale jak: „Lokatorzy”, „Superprodukcja”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Dzień świra”, „Kryminalni”, „Dlaczego nie!”, „Złoty środek”, „39 i pół”, „Sęp” i „Komisarz Alex”.
W 2000 oraz 2002 roku pojawiła się w sesjach zdjęciowych dla magazynu dla mężczyzn „Playboy”. W 2006 roku została pierwszą w historii Polką, która została ambasadorką marki kosmetycznej Astor w Europie.

ana przybylska

Więcej o:

ana przybylska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.