Adam Darski

Adam Darski

Adam Darski jest polskim muzykiem, wokalistą, producentem muzycznym i kompozytorem. Najbardziej znany jest z działalności w zespole black – deathmetalowym Behemoth. Przez dwa lata był związany z Dorotą Rabczewską. Był chory na białaczkę i w związku z tym przeszedł operację przeszczepu szpiku.

Imię i nazwisko: Adam Darski
Data urodzenia: 10 czerwca 1977
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zawód: muzyk, kompozytor, wokalista, producent muzyczny, menadżer
Gatunki muzyczne: black metal, heavy metal, death metal, hard rock
Instrumenty: gitara, instrumenty klawiszowe, perkusja, syntezator
Facebook: facebook.com/officialnergal/
Instagram: @nergal69

Adam Darski – kariera muzyczna

Adam Darski rozpoczął karierę muzyczną w 1991 roku, gdy razem z Adamem Muraszko założyli zespół Baphomet, później działający jako Behemoth. Rok później zespół wydał debiutancki album „Endless Damnation”, natomiast w 1993 roku ukazała się kolejna płyta „The Return of the Nothern Moon”. Druga płyta okazała się dużym sukcesem grupy i dzięki niej zespół zyskał większą popularność. W 1994 roku zespół wydał aż dwie płyty: „.From the Pagan Vastlands” oraz minialbum „And the Forests Dream Eternally”. Poza działalnością w zespole Behemoth Darski jest zaangażowany w inne zespoły. W 1994 roku grał na perkusji podczas nagrań na płytę „Nocturnal Landscape” zespołu Mastiphal. W swojej karierze współpracował również z innymi zespołami, na przykład Hermh, Damnation, Vader, Hangover, Mess Age czy Hefeystos.

Adam Darski – życie prywatne i choroba

W 2009 roku artysta związał się z piosenkarką Dorotą Rabczewską. Rok później para ogłosiła zaręczyny, jednak w marcu 2001 roku ich związek się zakończył. W sierpniu 2010 roku fani zespołu Behemoth zostali poinformowani o odwołaniu wszystkich koncertów zespołu, które miały się odbyć w ramach trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych i krajach nadbałtyckich. U Adama Darskiego zdiagnozowano białaczkę, a pod koniec sierpnia zespół zwrócił się z prośbą do fanów o rejestrację jako potencjalni dawcy w Fundacji DKMS. 25 sierpnia poinformowano, że Adam Darski jest po pierwszym zabiegu chemioterapii, natomiast pod koniec 2010 roku artysta poddał się operacji przeszczepu szpiku, a na początku 2011 roku Darski opuścił szpital.

adam darski

Więcej o:

adam darski