Wygląda jak hollywoodzka willa, ale to dom polskiej gwiazdy! Najlepsze? Fioletowy fortepian w ogrodzie

Dom Romualda Lipko

Dom Romualda Lipko (Screen / X-news / 'Uwaga!')

Romuald Lipko, lider "Budki Suflera" pokazał swój dom w Kazimierzu Dolnym.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale to Romuald Lipko, lider zespołu "Budka Suflera", stoi za większością starych polskich przebojów. Muzyk jest autorem takich hitów jak "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Nic nie może wiecznie trwać" czy też "Wszystko, czego dziś chcę".

Ostatnio kompozytor wraz z żoną zaprosił do swojego domu w Kazimierzu Dolnym kamery programu "Uwaga". Jak się okazuje, jego posiadłość to prawdziwe dzieło sztuki. Z zewnątrz przypomina luksusową, hollywoodzką willę, a w środku... muzeum.

Nasz dom zdobi malarstwo końca XIX wieku. To są polscy malarze, w większości malarze lwowscy - mówiła żona artysty, Dorota Lipko.

Co najbardziej zwróciło naszą uwagę? Fioletowy fortepian w ogrodzie, który pięknie komponuje się z rosnącymi na nich kwiatami. Zobaczcie sami. 

MM

Rozpoznasz, z którego znanego filmu pochodzi ten kadr?
1/10Z której części przygód Indiany Jonesa pochodzi ten kadr?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (31)
Romuald Lipko pokazał w programie "Uwaga!" swój dom
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sanmartino

  Oceniono 51 razy 45

  Piekna bryla, piekny ogrod! Ale nie zrozumiem nigdy fenomenu smietnikowego, kiczowatego dworku we wnetrzach. Co kto lubi... ale fakt piekna lubelska bryla, dachy, cudnie prowadzona zielen.

 • Gość: skrytykrytyk

  Oceniono 41 razy 39

  Konkretna chata. Piękne życie emeryta. Zasłużenie! Nie z celebryctwa ale z talentu i ciężkiej wieloletniej pracy. Gratuluję Panie Romualdzie.

 • Gość: Fifi

  Oceniono 33 razy 27

  No tylko niech nie narzeka, że ma głodową emeryturę. Oni wszyscy biadolą, a mają po kilka domów, mieszkań, drogie samochody i mnóstwo innego majątku. Ja im nie żałuję, wydawali pieniądze jak chcieli, ale jak słyszę jęczenie Rodowicz, Krawczyka czy innych gwiazd komuny o niskich emeryturach to mnie trafia.

 • Gość: Marek

  Oceniono 36 razy 24

  Wszystko zawdzięcza swojemu talentowi i pracy,zazdrośnicy do roboty.

 • Gość: ja

  Oceniono 35 razy 19

  fajny ogród reszta tragedia

 • Gość: Ewora82

  Oceniono 20 razy 18

  Jak zawsze , ludzie gotowi obrzucić błotem tylko za to ,że innym się nie powiodło. Dom wspaniały , świetnie urządzony , ale nieważne ,że to wspaniały muzyk , kompozytor ważne , aby wyrazić swoje niezadowolenie. Ludziska ogarnijcie się bo mamy wspaniałych ludzi takich , jak Pan Romuald Lipko , który zapracował na wszystko co ma - gratuluje Panu i dziękuję za cudowne utwory .

 • Gość: iza

  Oceniono 34 razy 16

  on chyba grał w tym samym zespole co ten biedny emeryt Cugowski?(sarkazm) - aż żal patrzeć jak oni wszyscy biednie żyją. Na szczęście Lipko nie ma mebli z ikea !

 • alpepe

  Oceniono 25 razy 13

  Naćkane obrazów i pierdółek, faktycznie, przepych.

 • belferka131313

  Oceniono 12 razy 10

  Piękny ogród( ale ile osób trzeba zatrudnić , żeby go w tym stanie utrzymać?) Bardzo ładna bryła domu,ale czy chciałabym mieszkać w muzeum . Nie wyobrażam sobie , żeby po tym chodzić w kapciach i szlafroku, albo żeby dzieci biegały . To nie jest do mieszkania , no i trzeba mieć liczną rzeszę pracowników do sprzątania, bo kurzy się szybko. Sama mam dom z ogrodem to wiem ile to pracy choć domek zaledwie 100m a ogródek 1 ar , ale gratuluję . Jeśli P. Lipko stać na takie muzeum i dobrze się w tym czuje to ja mu nie wróg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX