Wiemy już, kto został Sportowcem Roku 2019. Robert Lewandowski czy Bartosz Zmarzlik? Wynik zaskoczył Annę Lewandowską

4 stycznia odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Najlepszym sportowcem został Bartosz Zmarzlik. Oprócz niego na podium znaleźli się także Robert Lewandowski (2. miejsce) i Paweł Fajdek (3. miejsce).

Za nami 85. plebiscyt "Przeglądu Sportowego". Podczas Gali Mistrzów Sportu poznaliśmy najlepszego sportowca 2019 roku. Okazał się nim Bartosz Zmarzlik, polski żużlowiec. 2. miejsce zajął Robert Lewandowski. Trudno było mu opanować emocje, jednak zachował się z klasą.

Bartosz Zmarzlik został Sportowcem Roku 2019

Jako pierwszy przemawiał piłkarz. Sam przyznał, że nieco się "rozgadał". Podczas przemówienia pogratulował zwycięzcy i przyznał, że zawsze chciał się pojawić na gali i osobiście odebrać nagrodę.

Ciężko powiedzieć coś przed osobą, która wygrała, przed Bartkiem. Cieszę się, że tu jestem. (...) Chciałbym poprosić wszystkich, którzy nas oglądają, żeby zaczynali dzień od sportu. (...) Sport to zdrowie - mówił podczas przemowy.

Przy okazji podziękował też Annie Lewandowskiej, która była nieco zasmucona:

Chciałbym podziękować mojej żonie, że mnie wspiera i pomaga mi być lepszym człowiekiem i sportowcem - mówił.

Anna Lewandowska na Gali Mistrzów SportuAnna Lewandowska na Gali Mistrzów Sportu Screen z Polsat

Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" - historia

Plebiscyt odbył się po raz pierwszy w 1926 roku. Wtedy zwyciężył Wacław Kuchar - polski wszechstronny sportowiec, reprezentant Polski w hokeju na lodzie, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim i piłce nożnej. Nagród nie przyznawano w latach 1939-1945, po wojnie gala odbyła się dopiero w 1948 roku. Od tego momentu nie było już przerwy. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Otylia Jędrzejczak i Robert Korzeniowski. Najlepszym Sportowcem 2018 roku został Bartosz Kurek, który nie został nominowany i nie obronił tytułu.

Zgadzacie się z taką decyzją?

Klara Lewandowska zostanie sportowcem?

Więcej o:
Komentarze (161)
Gala Mistrzów Sportu. Bartosz Zmarzlik pokonał Roberta Lewandowskiego
Zaloguj się
 • Gość: Gosc

  Oceniono 48 razy 44

  Panie Bartoszu serdeczne gratulacje i bardzo podziwiam za skromnosc.

 • Gość: Mietek

  Oceniono 39 razy 35

  No przepraszam, ale co takiego RL osiągnął w 2019 w Polsce? A no NIC... Więc czemu miałby dostać główną nagrodę, skoro dla polskiego sportu nie zrobił nic. W Polsce prawie wcale się nie pojawia. Jeżeli osiągnął by coś np w reprezentacji to może i by mu się należało. A tak to niech się cieszy ze zajął 2 miejsce.

 • Gość: AdamDyrektorMałysz

  Oceniono 56 razy 34

  Niestety ta prosta wiejska dziewucha nie umie przegrywać. Lewy też nie umie, ale on przynajmniej nauczył się udawać i liznął trochę miejskiego szlifu. Jego baba nadal mentalnie jest wiochmenką. Przykre ale niestety prawdziwe. Robaki z batonów mocy byAnn jej zaszkodziły.

 • Gość: Lira

  Oceniono 34 razy 30

  Mina Lewandowskiej bezcenna. Zawiść wymalowana idealnie. Nie zawsze udaje jej się być sztuczną, wylazła prawdziwa twarz. Fotograf idealnie uchwycił też okazaly nochal

 • Gość: Alicja

  Oceniono 40 razy 28

  Bartosz Zmarzlik- ale mi glupio. Nigdy nawet nie slyszalam o takim sportowcu a on zdobywa ten piekny tytul. Oczywiscie gratuluje i bardzo sie wstydze. Zaraz poczytam kto to jest.

 • Gość: G

  Oceniono 33 razy 27

  Nie wiem czemu media sztucznie promują pana R L,i dlatego właśnie oni myślą że są najlepsi,a tu około się inaczej, gratulacje dla pana Bartosza Zmarzlika

 • Gość: Gosc

  Oceniono 26 razy 24

  Ta kobieta wzbudza we mnie tak negatywne emocje ze nawet mi jej nie żal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX