Barbara Kurdej-Szatan musiała powtarzać maturę. Nie zdała pierwszego egzaminu? Nie o to chodzi. Zdradziła szczegóły

Barbara Kurdej-Szatan musiała powtarzać maturę. Wszystko przez skandal, do którego doszło w jej rodzinnym Opolu.

Barbara Kurdej-Szatan aż dwa razy podchodziła do matury. 15 lat temu, gdy zdawała egzamin, dowiedziała się, że będzie musiała go poprawiać. Dlaczego? Podczas egzaminów dojrzałości w Opolu wybuchł ogromny skandal.

Barbara Kurdej-Szatan dwa razy zdawała maturę

Aktorka o tej sytuacji opowiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami. W rozmowie z dziennikarzami portalu 24opole.pl wyznała, że doszło wtedy do przecieków i władze zadecydowały, że maturzyści jeszcze raz muszą zdawać matury.

Maturę musiałam zdawać dwukrotnie. Pewnie wiele osób pomyśli, że oblałam i udało się dopiero w poprawce. Nic z tych rzeczy. W Opolu były wtedy przecieki i władze tak się zdenerwowały, że musieliśmy pisać egzamin ponownie - wyznała w wywiadzie.

Ale to nie wszystko. Kurdej-Szatan miała dodatkowe powody do stresu, gdyż musiała znowu podchodzić do języka polskiego i matematyki. Przez kilka miesięcy systematycznie uczęszczała na korepetycje z przedmiotu ścisłego i jeszcze raz przerobiła materiał z języka ojczystego.

Stres był ogromny, a do tego miałam pecha, bo powtarzane były akurat egzaminy pisemne z polskiego i matematyki, a te akurat zdawałam - dodała.

Ciężka praca się opłaciła i zdała na same piątki. Dzięki temu mogła ubiegać się o przyjęcie na studia. Złożyła papiery na PWST w Krakowie, gdzie się dostała. Naukę na uczelni ukończyła w 2009 roku.

Gwiazdy bez matury

Nie wszystkie gwiazdy zdecydowałyby się zdawać maturę drugi raz. Niektóre z nich w ogóle nie podeszły do egzaminów. Należą do nich m.in. Edyta Górniak, która była wtedy z musicalem "Metro" na Broadwayu, Agnieszka Chylińska, która uznała, że chce robić karierę na scenie i ma gdzieś szkołę oraz Paulina Młynarska, poświęcająca się wtedy aktorstwu we Francji.

AW

Więcej o:
Komentarze (21)
Barbara Kurdej-Szatan powtarzała maturę. Nie zdała pierwszego egzaminu dojrzałości? Nie o to chodzi. Zdradziła szczegóły
Zaloguj się
 • Gość: Tryk

  Oceniono 7 razy 5

  Julia Wieniawa ma maturę. I o tym powinien być ten artykuł. Od niusów o pani Kurdej-Szatan nie byłem uzależniony, choć pomiędzy kwietniem a czerwcem 2017 roku pojawiały się pierwsze symptomy. Wtedy jeszcze umiałem to zwalczyć. Nie czuję nic, gdy czytam o niej nius.

 • jxman

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem kto to jest, gdyz w Polsce nie mieszkam od lat. Ale zauwazam jedno, ze z normalnych rzeczy w Polsce robi sie sensacje. To co z tego, ze nie zdala?! Podeszla drugi raz i zaliczyla. Czy to musi od razu byc wstyd?!!!

 • Gość: Hermenegilda Tyłbaczewska

  Oceniono 9 razy 3

  "Paulina Młynarska, poświęcająca się wtedy aktorstwu we Francji". ale kupa śmiechu od kiedy machanie cyckami to aktorstwo?

 • Gość: Rolea

  Oceniono 6 razy 2

  Ona ma nawet magistra w chlaniu na wizji.

 • delfina77

  Oceniono 6 razy 2

  Matura nie każdemu jest potrzebna, ale jednak warto ją zdać, jeśli ma się wystarczający potencjał intelektualny

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 1 raz 1

  Matura to bzdura.

 • Gość: Mika

  Oceniono 1 raz 1

  Piszecie taki tytuł że w pierwszej chwili odnosi się wrażenie że to nieuk a po przeczytaniu artykułu zmienia się zdanie. Czy wszystko w ten sposób musi przyciągać . Robicie dziewczynie krzywdę. Ale co to Was obchodzi.

 • Gość: Cinek

  Oceniono 3 razy 1

  I co z tego?Basia jest fajna i odczepcie siè od niej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX