Eurowizja 2019. TVP nie zorganizuje preselekcji do konkursu. Reprezentanta wybierze wewnętrzna komisja. Wiemy, kto już się zgłosił!

Eurowizja 2019

Eurowizja 2019 (fot. eurowizja.org)

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie. Telewizja Publiczna ogłosiła, że w tym roku nie zorganizuje oficjalnych preselekcji, a polskiego reprezentanta wyłoni specjalna komisja.

Eurowizję 2018 wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Energetyczną piosenką "Toy" podbiła serca widzów i to właśnie za sprawą ich głosów zajęła pierwsze miejsce. Natomiast w głosowaniu jurorów uplasowała się na trzeciej pozycji. 

ZOBACZ: Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Obstawiane są dwa miasta

Jak możemy przeczytać w regulaminie krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji, w tym roku nie odbędą się oficjalne preselekcje, które były dotychczas transmitowane na antenie TVP. Zamiast tego zostanie powołana specjalna komisja konkursowa, a przewodniczącego oraz członków wybierze Telewizja Publiczna.

Wybór wykonawcy i utworu reprezentującego Telewizję Polską S.A. na 64 Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 pozostawia się do uznania i decyzji wybranej przez TVP S.A. Komisji Konkursowej - czytamy w regulaminie. 

Jak zatem dowiemy się, kto spośród zgłoszonych uczestników będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019?

TVP S.A. ogłosi wykonawcę i utwór reprezentujący Telewizję Polska S.A. na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 do dnia 8 lutego 2019 r. na stronach internetowych: www.tvp.pl.

Okazuje się, że widzowie nie będą już mieli możliwości brania udziału w głosowaniu na najlepszego wykonawcę, który pojedzie zmierzyć się z innymi w Tel Awiwie. Poprosiliśmy jednego z polskich kandydatów do Eurowizji 2019 o komentarz w tej sprawie.

Już od dłuższego czasu podejrzewałem, że tegoroczne preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji TVP zdecyduje się przeprowadzić wewnętrznie. Podczas otwartych preselekcji wyboru dokonuje nie tylko jury, składające się z profesjonalnych muzyków, ale również widzowie. Jak wiadomo, głosy widzów są dla artystów bardzo ważne. W tym roku zostanie powołana wewnętrzna komisja, a do wyboru reprezentanta dojdzie za zamkniętymi drzwiami po przesłuchaniu nadesłanych propozycji. Mimo to, doceniam, że Telewizja Polska daje wokalistom możliwość zgłaszania własnych utworów, a nie samodzielnie wybiera własnego kandydata - powiedział Plotkowi Ian Rooth.

Eurowizja 2019 - kto się zgłosił?

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, Telewizja Polska otrzymała pierwsze zgłoszenia do wewnętrznych eliminacji. Udziałem w konkursie zainteresowani są m.in: Mentunes, Ian Rooth, Eyelids, Diana Ciecierska, Kamil Kacprzyk, Fincza, Tomasz Dolski, Średzioki, Elton Waskowski, Kriss Sheridan. Spekuluje się, że Marta Gałuszewska, Blue Cafe oraz Tulia również spróbują swoich sił w Eurowizji.

Co sądzicie o decyzji Telewizji Polskiej? Chcielibyście mieć wpływ na wybór reprezentanta Polski?

JP

16 faktów z historii - prawda czy fałsz?
1/16Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie został sprowadzony do Polski w X wieku.
Zobacz także
 • Jacek Kurski Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Obstawiane są dwa miasta
 • Netta, reprezentująca Izrael zwyciężczyni tegorocznego konkursu Eurowizji. Eurowizja w Jerozolimie się nie odbędzie! Organizatorzy wybrali inne miejsce. Wiemy, dlaczego
 • Zawadzka, Szymkowiak Zawadzka miała przedstawiać na Eurowizji punkty od Polski. Jednak nie pojawiła się na wizji. Teraz tłumaczy
Komentarze (17)
Eurowizja 2019. TVP nie zorganizuje preselekcji do konkursu. Znamy nazwiska pierwszych chętnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 09877

  Oceniono 25 razy 23

  Nie słyszałam o nikim z tych ludzi????? 15 lat siedzenia na plotku poszło na marne.

 • Gość: Lucyna Pantałek

  Oceniono 10 razy 10

  Tulia wygra preslekcje jak nic. Ot Prezes uwielbia muzykę ludową.

 • Gość: Plotkarnia

  Oceniono 13 razy 9

  Znajac gust prezesa telewizji lepiej zrezygnujmy

 • Gość: l

  Oceniono 9 razy 9

  nie przejdziemy nawet przez pierwszy etap

 • Gość: gosc

  Oceniono 8 razy 8

  Nie. Do tej pory moj glos i tak był mało wązny, bo większą moc głosów miało jury w studio, w ktorym to jury zasiadały tzw. stare wygi. GDYBY TYLKO widzowie mogli decydowac, to tak.
  Niech wybiera komisja, i tak niech wybierze, abyśmy wygrali!

 • Gość: Nigdy

  Oceniono 5 razy 5

  Ruskich eurowizja kosztowała 100 mln euro. Organizacja takiej imprezy u nas to samobójstwo TVP

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 3

  Ja pierdziele same gwiazdy! Przegrani na starcie!

 • Gość: Pk

  Oceniono 5 razy 3

  Niech Zenek jedzie

 • Gość: Bartek

  Oceniono 5 razy 3

  Zgłosiła (albo zgłosili się nie wiem czy to nazwa artystki czy zespołu) się również Clödie z bardzo dobrym według mnie utworem coś w stylu rockowym fajny wokal fajny utwór chciałbym aby oni pojechali :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX