Eurowizja 2019. TVP nie zorganizuje preselekcji do konkursu. Reprezentanta wybierze wewnętrzna komisja. Wiemy, kto już się zgłosił!

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie. Telewizja Publiczna ogłosiła, że w tym roku nie zorganizuje oficjalnych preselekcji, a polskiego reprezentanta wyłoni specjalna komisja.

Eurowizję 2018 wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Energetyczną piosenką "Toy" podbiła serca widzów i to właśnie za sprawą ich głosów zajęła pierwsze miejsce. Natomiast w głosowaniu jurorów uplasowała się na trzeciej pozycji. 

ZOBACZ: Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Obstawiane są dwa miasta

Jak możemy przeczytać w regulaminie krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji, w tym roku nie odbędą się oficjalne preselekcje, które były dotychczas transmitowane na antenie TVP. Zamiast tego zostanie powołana specjalna komisja konkursowa, a przewodniczącego oraz członków wybierze Telewizja Publiczna.

Wybór wykonawcy i utworu reprezentującego Telewizję Polską S.A. na 64 Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 pozostawia się do uznania i decyzji wybranej przez TVP S.A. Komisji Konkursowej - czytamy w regulaminie. 

Jak zatem dowiemy się, kto spośród zgłoszonych uczestników będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019?

TVP S.A. ogłosi wykonawcę i utwór reprezentujący Telewizję Polska S.A. na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 do dnia 8 lutego 2019 r. na stronach internetowych: www.tvp.pl.

Okazuje się, że widzowie nie będą już mieli możliwości brania udziału w głosowaniu na najlepszego wykonawcę, który pojedzie zmierzyć się z innymi w Tel Awiwie. Poprosiliśmy jednego z polskich kandydatów do Eurowizji 2019 o komentarz w tej sprawie.

Już od dłuższego czasu podejrzewałem, że tegoroczne preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji TVP zdecyduje się przeprowadzić wewnętrznie. Podczas otwartych preselekcji wyboru dokonuje nie tylko jury, składające się z profesjonalnych muzyków, ale również widzowie. Jak wiadomo, głosy widzów są dla artystów bardzo ważne. W tym roku zostanie powołana wewnętrzna komisja, a do wyboru reprezentanta dojdzie za zamkniętymi drzwiami po przesłuchaniu nadesłanych propozycji. Mimo to, doceniam, że Telewizja Polska daje wokalistom możliwość zgłaszania własnych utworów, a nie samodzielnie wybiera własnego kandydata - powiedział Plotkowi Ian Rooth.

Eurowizja 2019 - kto się zgłosił?

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, Telewizja Polska otrzymała pierwsze zgłoszenia do wewnętrznych eliminacji. Udziałem w konkursie zainteresowani są m.in: Mentunes, Ian Rooth, Eyelids, Diana Ciecierska, Kamil Kacprzyk, Fincza, Tomasz Dolski, Średzioki, Elton Waskowski, Kriss Sheridan. Spekuluje się, że Marta Gałuszewska, Blue Cafe oraz Tulia również spróbują swoich sił w Eurowizji.

Co sądzicie o decyzji Telewizji Polskiej? Chcielibyście mieć wpływ na wybór reprezentanta Polski?

JP

Więcej o:
Komentarze (20)
Eurowizja 2019. TVP nie zorganizuje preselekcji do konkursu. Znamy nazwiska pierwszych chętnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 09877

  Oceniono 25 razy 23

  Nie słyszałam o nikim z tych ludzi????? 15 lat siedzenia na plotku poszło na marne.

 • Gość: Lucyna Pantałek

  Oceniono 10 razy 10

  Tulia wygra preslekcje jak nic. Ot Prezes uwielbia muzykę ludową.

 • Gość: Plotkarnia

  Oceniono 13 razy 9

  Znajac gust prezesa telewizji lepiej zrezygnujmy

 • Gość: l

  Oceniono 9 razy 9

  nie przejdziemy nawet przez pierwszy etap

 • Gość: gosc

  Oceniono 8 razy 8

  Nie. Do tej pory moj glos i tak był mało wązny, bo większą moc głosów miało jury w studio, w ktorym to jury zasiadały tzw. stare wygi. GDYBY TYLKO widzowie mogli decydowac, to tak.
  Niech wybiera komisja, i tak niech wybierze, abyśmy wygrali!

 • Gość: Nigdy

  Oceniono 5 razy 5

  Ruskich eurowizja kosztowała 100 mln euro. Organizacja takiej imprezy u nas to samobójstwo TVP

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 3

  Ja pierdziele same gwiazdy! Przegrani na starcie!

 • Gość: Pk

  Oceniono 5 razy 3

  Niech Zenek jedzie

 • Gość: Bartek

  Oceniono 5 razy 3

  Zgłosiła (albo zgłosili się nie wiem czy to nazwa artystki czy zespołu) się również Clödie z bardzo dobrym według mnie utworem coś w stylu rockowym fajny wokal fajny utwór chciałbym aby oni pojechali :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX