Janusz Kozioł poprosił o pomoc w ciężkiej chorobie. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania!

Janusz Kozioł to lektor, którego głos bez wątpienia znacie. Wczoraj media obiegła wieść, że od trzech lat choruje na SLA - stwardnienie zanikowe boczne - i potrzebuje pomocy. Internauci nie zawiedli.

Janusz Kozioł czytał dla nas filmy i reklamy od lat 70. Jego charakterystyczny głos znacie bez wątpienia. Niestety, lektor trzy lata temu zachorował na SLA, stwardnienie zanikowe boczne. O pomoc poprosił internautów, bowiem powstrzymywanie nieuleczalnej choroby kosztuje potworne pieniądze. A internauci odpowiedzieli.

[AKTUALIZACJA] Janusz Kozioł nie żyje

Niestety, w piątek rano dotarła do nas bardzo smutna informacja, że Janusz Kozioł nie żyje. Lektor przegrał walkę z wyniszczającą chorobą. Pieniądze zebrane na serwisie pomagam.pl zostaną przeznaczone na fundacje, które wspierają innych chorych na SLA. W rozmowie z plotek.pl lektora wspomina Tomasz Knapik.

Janusz Kozioł zbiera pieniądze na leczenie

Jeden dzień. Tyle potrzebował Janusz Kozioł, żeby zebrać ośmiokrotność sumy, którą wyznaczył jako cel zbiórki. Portale masowo zaczęły pisać o jego chorobie, a internauci - równie masowo - zaczęli wpłacać pieniądze. Kiedy w środę rano informacja o chorobie lektora dopiero zaczynała nieść się po świecie, na jego koncie wpłaconych było "zaledwie" 60 tys. złotych (czyli o 100 proc. więcej, niż zakładał cel zbiórki).

Janusz Kozioł, polski spiker filmowy potrzebuje pomocyJanusz Kozioł, polski spiker filmowy potrzebuje pomocy Fot. Pomagam.pl/januszkoziol

W czwartkowy poranek jest to już ponad 240 tys. złotych - a suma ta wciąż rośnie z minuty na minutę.

Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe

Na co tak naprawdę potrzebne są te pieniądze? Można powiedzieć, że na w miarę normalne funkcjonowanie. Janusz Kozioł zachorował na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe, które, jak sam pisze, zaatakowało narząd mowy i funkcje oddechowe. Od dwóch lat nie jest w stanie pracować w swoim zawodzie, w którym to głos jest najcenniejszy. Walczy o każdy oddech, choroba postępuje i - co gorsza - nie ma na nią lekarstwa. Są leki, które mogą ją zahamować, ale do nich musi już teraz dołączyć specjalistyczna opieka całodobowa. Bez pieniędzy lektora czekałoby niewyobrażalne dla nas, zdrowych, cierpienie.

Zbiórka pieniędzy wciąż jest aktywna. Znajdziecie ją pod TYM LINKIEM > > >

Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe to odmiana SLA, która atakuje znienacka, niszczy organizm błyskawicznie i jest właściwie równoznaczna z wyrokiem. Zaczyna się od problemów z mówieniem, połykaniem i oddychaniem.

Janusz Kozioł - jeden z najbardziej znanych głosów w Polsce

Głos, który Janusz Kozioł utracił wraz z postępującą chorobą, był tak charakterystyczny, że bez wątpienia znacie go doskonale. To głos, który słyszeliście w filmach, kreskówkach i reklamach. Jeśli w latach 90. oglądaliście "Yattamana" na Polonii 1, to go słyszeliście. Jeśli oglądaliście "Szczęki" na Polsacie, to również czytał je dla was Janusz Kozioł.

 

Charakterystyczna wróżka z reklamy banku fruwała po ekranie przy wtórze głosu lektora. Na bolące gardło lektor we własnej osobie polecał tabletki do ssania. Możecie więc z twarzy nie wiedzieć, o kogo chodzi. Ale głos znać musicie.

MAW

Więcej o:
Komentarze (36)
Janusz Kozioł poprosił o pomoc. Efekt przerasta najśmielsze oczekiwania!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: As

  Oceniono 47 razy 47

  Panu wspolczuje i serdecznie pozdrawiam. Przy takich akcjach zaczynam wierzyc w dobre serce ludzi. Przykladow mamy na peczki. To daje wiare i nadzieje w tym zwariowanym swiecie.

 • janbar22

  Oceniono 37 razy 37

  Jeden z kilku najlepszych lektorów w historii telewizji polskiej. Świetny, głęboki głos.

  Życzę jak najwięcej zdrowia!

 • Gość: Dudus

  Oceniono 30 razy 30

  Niepowtarzalny głos dużo zdrowia

 • Gość: Babcia

  Oceniono 29 razy 29

  Panie Januszu proszę skorzystać z tych pieniążków spełnić szybko jakieś marzenie tez .Bardzo Pana pizdrawiam .

 • pan_draska

  Oceniono 29 razy 25

  To bardzo przykre ale na ta chorobę nie ma lekarstwa.
  Jedyny lek (rilutek) przedłuża życie o kilka miesięcy, jednak nie poprawia on stanu chorego.
  Życzę Panu Januszowi wiele ciepłych osób wokół

 • Gość: JUSTYNA

  Oceniono 24 razy 24

  PIĘKNY GŁOS DUZO ZDROWIA

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 26 razy 22

  Ten Pan jest lepszy niż CBA, UOP, Policji i wszystkich służb razem wziętych bo był w większości domów w Polsce i to nie jeden raz ;)

 • Gość: Gość

  Oceniono 19 razy 19

  Najlepszy lektor Uwielbiam jak cokolwiek czytał Nie znoszę filmów dubbingowanych. Szczerze życzę zdrowia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX