Janusz Kozioł apeluje o pomoc. Znany lektor zapadł na nieuleczalną chorobę

Janusz Kozioł to jeden z najbardziej znanych głosów polskiej telewizji. Lektor od trzech lat choruje na SLA - stwardnienie zanikowe boczne. Dziś potrzebuje całodobowej opieki i apeluje o pomoc.

Janusz Kozioł jest wam bez wątpienia znany, choć zapewne nigdy go nie widzieliście. To polski lektor, który podkładał głos do filmów od lat 80. Teraz jednak prosi internautów o pomoc.

[AKTUALIZACJA] Janusz Kozioł nie żyje

Niestety, w piątek rano dotarła do nas bardzo smutna informacja, że Janusz Kozioł nie żyje. Lektor przegrał walkę z wyniszczającą chorobą. Pieniądze zebrane na serwisie pomagam.pl zostaną przeznaczone na fundacje, które wspierają innych chorych na SLA. W rozmowie z Plotek.pl lektora wspomina Tomasz Knapik.

Janusz Kozioł zachorował na stwardnienie zanikowe boczne SLA

Janusz Kozioł trzy lata temu usłyszał diagnozę, która brzmiała jak wyrok - stwardnienie zanikowe boczne, zwane w skrócie SLA. Spiker musiał zostawić pracę, bo nie był już w stanie jej wykonywać. Jak sam pisze, choroba zaatakowała narząd mowy i funkcje oddechowe. Leczenie jest niezwykle kosztowne, dlatego Janusz Kozioł prosi o pomoc:

Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać...
Potem pojawiły się kłopoty z jedzeniem, przełykaniem, a w końcu z oddychaniem. W ostatnich tygodniach choroba się nasiliła.
Proszę, pomóż. Trwa walka o każdy oddech. Potrzebne są leki i specjalistyczna opieka całodobowa. - czytamy w opisie zbiórki pieniędzy.

Internauci nie zawiedli. Masowo wpłacają pieniądze na leczenie spikera - cel zbiórki został osiągnięty w 479 proc.! W ciągu zaledwie dwóch godzin wpłacono 70 tys. złotych i w środę po południu na koncie było już prawie 150 tys. złotych.

Pieniądze bez wątpienia się przydadzą. SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne, na które choruje Janusz Kozioł, jest niestety nieuleczalne, a co gorsza, lekarstwa powstrzymujące rozwój choroby są horrendalnie drogie. Dlatego każda dodatkowa wpłacona złotówka jest tutaj na wagę złota.

Janusz Kozioł - polski spiker

Janusz Kozioł był lektorem np. serii filmów "Naga broń" i reklamówek jednego z polskich banków. Wystarczy, że usłyszycie jego głos, a bez wątpienia powiecie "to on!". Posłuchajcie sami:

 
Więcej o:
Komentarze (108)
Janusz Kozioł apeluje o pomoc. Znany spiker zapadł na nieuleczalną chorobę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • konigin

  Oceniono 99 razy 95

  Jak mozna nie znac Janusza Koziola. To obok Krystyny Czubowny i Kasawerego Jasienskiego najslynniejszy lekor. Gdzie mozna wplacic pieniadze?

 • bolesciwa

  Oceniono 76 razy 76

  Bardzo przykra wiadomosc. Swietny Lektor.

 • aequos

  Oceniono 67 razy 63

  szanuję i lubię Pana Kozioła, jak każdego mojego rodaka więc pytam - czy cala nasza tzw ochrona zdrowia ma się opierać na zbiórkach? coś tu chyba nie gra

 • tpdlagier

  Oceniono 40 razy 36

  Tak, głosy znane od dzieciństwa więcej warte niż Oscary. Kozioł, Jasieński, Czubówna, Suzin, Szołajski, Knapik. Co będzie bez nich? Głosy komputerów?

 • kaviar100

  Oceniono 31 razy 31

  To ten Pan z tego filmiku!? Oczywiście znam ten głos! On jest magiczny, uspakajający. Parę miesięcy temu szukałem na YouTube ten głos ale nie znalazłem. Nie znałem imienia i nazwiska lektora. Jakie to przykre. Życzę zdrowia!

 • hipis3308

  Oceniono 29 razy 29

  Najlepszy polski lektor filmowy, że świetną dykcją i intonacją.

 • xyphaxer

  Oceniono 19 razy 19

  Pamietam ten glos odkad pamietam

 • rikol

  Oceniono 17 razy 17

  Przykro mi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX