Żona Pawła Adamowicza wspomina męża. Wzruszające słowa wdowy: "Kochanie, jesteś ciągle w naszych sercach"

Magdalena Adamowicz nie zdążyła pożegnać się z Pawłem Adamowiczem. Na swoim profilu na Facebooku udostępniła wzruszający wpis.

Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Magdalena Adamowicz w momencie ataku na męża przebywała poza granicami Polski. Tuż po tragicznym zdarzeniu rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska, poinformowała, że po kobietę został wysłany rządowy samolot. Mimo to żona prezydenta nie zdążyła dojechać do szpitala przed jego śmiercią.

ZOBACZ: "Zmarł Paweł Adamowicz. Z prezydentem Gdańska nie zdążyła pożegnać się jego żona"

Wzruszający wpis Magdaleny Adamowicz i ostatnie wspólne zdjęcie

Jak podaje "Fakt", Magdalena Adamowicz opublikowała na Facebooku poruszający wpis. Wspomina w nim ostatni wspólny urlop z mężem oraz z córkami, 16-letnią Antoniną i 9-letnią Tereską. Żona Pawła Adamowicza dodała do postu ostatnią rodzinną fotografię. Niestety, zdjęcie nie jest publicznie udostępnione i mogą je zobaczyć tylko znajomi wdowy.

Nasze ostatnie wspólne zdjęcie po najdłuższym cudownym urlopie 06.01.19 LAX. Mimo tragedii, ciągle jesteśmy rodziną. Kochanie, jesteś ciągle w naszych sercach, w naszych umysłach i w naszych uściskach, w naszych dotykach. Słyszę Twój głos, czuję zapach Twoich perfum... Zawsze, zawsze będziesz z nami.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku w Gdańsku. Już od czasów liceum angażował się w działania polityczne. Zajmował się między innymi drukiem i kolportażem prasy podziemnej. Był również jednym z organizatorów strajków na Uniwersytecie Gdańskim. W 1990 roku został radnym z list Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W następnej kadencji zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Unii Wolności. W roku 1998 został prezydentem Gdańska. Funkcję tę pełnił przez kolejne 20 lat.

JP

Więcej o:
Komentarze (59)
Magdalena Adamowicz wspomina męża. Wzruszający wpis: "Kochanie, jesteś ciągle w naszych sercach"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mloda Mama

  Oceniono 94 razy 84

  Ile dojrzałości w tych słowach..
  Moje wyrazy współczucia.
  Proszę się trzymać, na prawdę myślami jesteśmy z Panią.

 • Gość: Kasia

  Oceniono 63 razy 55

  Boże Mój ile cierpienia spowodował człowiek który zamordował Pana Prezydenta. Jego rodzinie i dzieciom!!! Wyrazy współczucia rodzinie Pana Prezydenta. Pokój Jego Duszy. Dla mnie to jest niepojęte jak to mogło się stać. Stop nienawiści!!! Szanujmy się wzajemnie bo do tego jesteśmy powołani.

 • Gość: rużena

  Oceniono 48 razy 38

  kurcze, kolejny raz od przedwczoraj mam mokre oczy i ścisk w gardle

 • lukasz2711

  Oceniono 51 razy 35

  Wrzuciliście to na Plotka obok informacji że Kurdej-Szatan wciągnęła brzuch do zdjęcia?? Bądźcie poważni!!!!

 • Gość: Grażyna

  Oceniono 39 razy 33

  Wszyscy jesteśmy poruszeni ogromem tragedii. Jest Pani wspaniałą, śliczną i mądrą kobietą. Na pewno mąż Panią bardzo kochał. Życzę wytrwałości dla Pani i córek w tym dramatycznym bólu. Jesteśmy z Panią!

 • Gość: Gdanszczanin

  Oceniono 37 razy 23

  Smierć nagła i niepotrzebna-mimo to przeżywamy to w ciszy i spokoju Te słowa powinny mieć charakter wyłącznie prywatny Wyrazy współczucia i ciszej nad trumna Niech odpoczywa w spokoju Wierze ze mimo wszystko Polacy wreszcie zmienia swoje brzydkie nawyki zawiści,zazdrości aż po nienawiść

 • pokon

  Oceniono 21 razy 13

  Szanowna Pani Magdaleno, serdecznie współczuję Pani straty męża, prawego i uczciwego człowieka, Był człowiekiem szanowanym przez wielu ludzi.Wielka strata dla Polaków.

 • spyderman2

  Oceniono 31 razy 11

  polski już nie ma. jest państwo pisowskie na wzór sowiecki. bogate pisowskie oligarchy, ich sekretarki mające 65 tys. pensji oraz biedne, zatyrane społeczeństwo i mordowana w świetle jupiterów opozycja

 • Gość: Beata

  Oceniono 10 razy 8

  Nie ma większej siły nad miłość a Pan Prezydent był, jest i zawsze będzie kochany .Pani Magdaleno jestem myślą z Panią i Rodziną ,wyrazy najszczerszego współczucia.Beata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX