"Rolnik szuka żony". TVP skasowało ponad 1000 komentarzy na temat Łukasza i wydało oświadczenie. Widzowie wściekli

"Rolnik szuka żony". Po ostatnim odcinku na oficjalnym profilu programu na Facebooku produkcji pojawiła się rekordowa liczba negatywnych komentarzy. TVP interweniowała i skasowała ponad 1000 z nich.

"Rolnik szuka żony". Łukasz po tym, jak potraktował Paulinę, stał się obiektem hejtu fanów programu. Widzowie na oficjalnym profilu produkcji nie ukrywali swojego zdania na jego temat, a "cham" i "prostak" to najczęściej pojawiające się określenia pod jego adresem. TVP skasowała komentarze i zwróciła uwagę komentującym.

Zobacz:  "Rolnik szuka żony". Łukasz podziękował Paulinie: Nie mogę być z kimś tak zawistnym. Wyszedł na jaw ich sekret

Rolnik szuka żony. Interwencja TVP na Facebooku

Pod postem, w którym umieszczono fragment, w którym rolnik informuje Paulinę, że wybrał Agatę, pojawił się komunikat:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy i obraźliwe będą - podobnie jak przy innych postach - usuwane - napisała TVP.

Komentarz TVPKomentarz TVP Screen z Facebook.com/ rolnikszukazony

Internauci nie kryli swojego oburzenia. Wyliczyli, że w ciągu kilku godzin usunięto ponad 1000 komentarzy i zostało ich dosłownie kilkaset. Zarzucili produkcji, że "boi się prawdy", bo przecież Łukasz swoim zachowaniem zasłużył na krytykę.

Wolność słowa... Nie rozumiem tego. Ten facet na to zasłużył. Zrobił z tej biednej dziewczyny, która starała się jak mogła, zwykłą idiotkę i tanią - właściwie darmową - siłę roboczą.
Porażka. Przecież każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a ten chłop na to zasługuje. Już cała Polska wie, jaki z niego cham i prostak. Tak potraktować kobietę i jeszcze na nią winę zwalić. (...) Więc po co to usuwacie?
To, że skasowaliście wszystkie poprzednie komentarze, jest z waszej strony wyrazem poparcia dla Łukasza, który zrobił sobie jaja z uczuć Pauliny. Tym samym wy też z niej próbujecie zadrwić. Słabe - piszą.

Co więcej, spora grupa internautów, których komentarze zostały usunięte, przyznała, że nie były one obraźliwe, a oni wyrazili krytykę w sposób merytoryczny i bez wulgaryzmów:

Nie wszystkie były obraźliwe! Wstyd.
To już nawet nie można wyrazić się grzecznie, aczkolwiek krytycznie? - zwracają się do TVP.

Rolnik szuka żonyRolnik szuka żony Screen z TVP1/ Rolnik szuka żony

Rolnik szuka żony. TVP się broni

TVP włączyła się w dyskusję. Próbowała się tłumaczyć, że "wierzy w prawo do krytyki, ale wierzy też, że można ją wyrażać w sposób kulturalny". Ich stanowisko jeszcze bardziej poruszyło internautów, którzy uznali, że w "TVP rządzi cenzura". Trzeba przyznać, że jeszcze żaden z uczestników programu aż tak nie poruszył widzów i nie doprowadził do publicznej dyskusji.

Rolnik szuka żony. Łukasz i Paulina

Przypomnijmy, o co w ogóle chodzi. Łukasz w ostatnim odcinku pożegnał się z Pauliną, bo zakochał się w Agacie i to ją wybrał. Kobieta poczuła się oszukana, ponieważ zależało jej na rolniku. Przyznała też, że to on robił jej nadzieje i pisał do niej wiadomości w przerwie między nagraniami. On uznał ją za "osobę zawistną" i wyraził zadowolenie, że już jej nie będzie w jego domu.

Uważacie, że TVP słusznie usuwa negatywne komentarze? Czy jednak pokazując zachowanie Łukasza powinna liczyć się z reakcją widzów i pozwolić im na swobodne wyrażenie swojego zdania?

AW

Więcej o:
Komentarze (96)
Rolnik szuka żony. TVP skasowało kilkaset komentarzy na temat Łukasza. Widzowie oburzeni
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gosc

  Oceniono 46 razy 34

  Łukasz z Agata znali sie przed programem i byli para, ale chcieli zaistnieć w mediach, pokazac jego gospodarstwo, wiec zglosili sie do tego programu. Teraz sie będą chwalić, ze sa zareczeni i dziecko w drodze i to dzieki programowi, a tak naprawde byli juz od dłuższego czasu para i program nie byl im do niczego potrzebny. No chyba, ze do reklamy, a moze teraz i antyreklamy. Tak to widze.

 • Gość: Ewa

  Oceniono 38 razy 34

  i tak samo jest w innych programach.. Telewizja pokazuje to co chce .. żenada, obluda i fałsz/

 • Gość: Mazowszanka

  Oceniono 66 razy 30

  ludzie, po co Wy to oglądacie? Nabijacie tylko kasę TVPIS.
  Zamiast pisać komentarza, przestańcie oglądać.

 • mp102

  Oceniono 25 razy 19

  Mógł dokonać wyboru jakiego chciał i nie zmieni tego, że Paulinie bardzo zależało. Natomiast całkowicie nie powinien zachowywać tak jak się zachował po zakomunikuwaniu jej tego faktu. Próbując zwalać na nią winę, jeszcze w taki sposób, że ta mogła pomyśleć, że jakby tak nie zareagowała to żyliby jednak długo i szczęśliwie. Ten facet to zwykły prostak i taka jest prawda. Gość nie ma za grosz kultury. Nie ma się co dziwić, że wg rewelacji z różnych czasopism partnerki za długo z nim nie wytrzymują.

 • eend

  Oceniono 27 razy 17

  Ludzie! kiedy zmądrzejecie, nabierzecie dystansu!! TO JEST WSZYSTKO W NAJDROBNIEJSZYCH FRAGMENTACH R E Ż Y S E R O W A N E !!!!!
  Inaczej dramaturgia byłaby jak na wyścigu ślimaków czyli nie do oglądania. Dlaczego w tak dziecinny sposób dajecie się podpuszczać? Naprawdę sądzicie, że w realu taka ładna kobieta spojrzałaby na takiego knura !? No umiaru, dystansu, wszelkie produkcje telewizyjne są dokładnie reżyserowane , i nie ma prawa być inaczej.

 • Gość: Wio

  Oceniono 22 razy 16

  Od razu po jego twarzy widać że fałszywy a i ta jego laska tak samo wygląda 2 debili się dobralo

 • Gość: PanKomcio

  Oceniono 17 razy 15

  My telewidzowie TVP, wyborcy partii PiS, zdrowa część tkanki narodu domagamy się demokratycznych procedur w naszej telewizji. Chcemy mieć możliwość głosowania audio-tele zarówno w zakresie wyboru uczestników programu Rolnik Szuka Żony (dalej: RSŻ) jak i wyboru w jawnym i powszechnym referendum ogólnonarodowym kto z kim ma poprzestawać i tworzyć pary, będące zaczątkiem podstawowych komórek społecznych i dalszej reprodukcji naszego elektoratu.
  Płacimy regularnie abonament, oglądamy przekaz TVP, Wiadomości, Teleexpresu i innych tele-nośników komunikacji na linii rząd-naród. Chcemy by również program RSŻ stał się takim zarzewiem i lepiszczem łączącym nas z norodowo-patryiotycznym przekazem naszej ogólnopolskiej telewizji. Chcemy mieć wpływ na postępowanie i decyzje uczestników RSŻ.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 18 razy 14

  Ktoś kto kiedyś oglądał takie programy jak "Sonda", "Pegaz", "Spotkania z balladą", "W starym kinie" z pewnością doceni starania telewizji kur(w)skiej propagującej takie programy jak "Rolnik szuka żony" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX