Pamiętacie Gienka Loskę, który wygrał ''X Factor''? Co teraz dzieje się z miłośnikiem bluesa?

Gienek Loska

Gienek Loska (Agencja Gazeta)

Gienek Loska był pierwszym zwycięzcą programu ''X Factor''. Grający na ulicach muzyk w finale pokonał Michała Szpaka. Czym się dziś zajmuje?

Gienek Loska ujął widzów za serca. Kiedy zgłosił się do programu, opowiadał o tym, jak na ulicach gra swojego ukochanego bluesa. Ostatecznie wygrał w ''X Factorze'' 100 tysięcy złotych, jednak nie za często słyszymy o nim w mediach.

Gienek Loska po wygranej w ''X Factor'' wrócił grać na ulicę

Gienek Loska wygrał w ''X Factorze'' w 2011 roku. Udział w programie bardzo go wypromował - muzyk nagrał po nim płytę pt. ''Hazardzista'', która doskonale się sprzedawała. Zyskała nawet miano ''złotej płyty''.

Gienek zaś zaczął koncertować w całej Polsce. Choć teraz rzadko o nim słyszymy w mediach, to nie zaprzestał tej działalności. Nie zrezygnował mimo to z grania na ulicach - sam przyznaje, że ciągle daje mu to najwięcej radości.

Loska zasłynął z bardzo nonszalanckiego stylu bycia. Kiedy wygrał program powiedział nawet w wywiadzie u Kuby Wojewódzkiego, że 100 tysięcy to niby jest dużo pieniędzy, a jednocześnie nie za bardzo jest co z nimi zrobić. Celnie zauważył, że mieszkania przecież sobie za to nie kupi. 

I choć dzięki programowi ''X Factor'' muzyk stał się sławny, opowiadał potem po latach, że program ''spieprzył mu życie" - donosi Plejada. Chodziło o to, że rytm jego życia zupełnie się zmienił - przyznał, że ciągłe jeżdżenie w trasy koncertowe, nagrywanie nowego materiału jest bardzo męczące. Dodał, że i tak wziąłby drugi raz udział w programie.

Gienek Loska - życiorys

Gienek Loska urodził się w 8 stycznia 1975 na Białorusi. Nazywał się wtedy Hienadzij Łoska. Jednak w bardzo młodym wieku przeprowadził się do Polski. Interesował się muzyką już od dziecka - zaczynał od grania na gitarze w domowej piwnicy, a później uczyli go już profesjonaliści. Jeszcze jako nastolatek założył z kolegą zespół Seven B.

Loska przeszedł tragiczny wypadek - spadł ze schodów i rozbił sobie głowę. W efekcie musiał przejść trepanację czaszki. Po wypadku borykał się też z alkoholizmem przez 3 lata.

W 2004 roku muzyk wziął udział w programie ''Szansa na sukces'', gdzie zaśpiewał piosenkę zespołu Wilki. Zgłosił się też do ''Mam talent'', ale bez większych sukcesów. Dopiero ''X Factor'' stał się dla niego trampoliną do sławy.

Gienek Loska jest od lat żonaty, ma również córkę.

Celebryci jednego sezonu. Oni mieli swoje wielkie 5 minut w show-biznesie. Co się teraz z nimi dzieje?

JAB

Pytamy jedynie o Europę, zdobędziesz komplet punktów?
1/23Monarchią nie jest:
Zobacz także
 • Karolina Rosińska, Gienek Loska, Mikołaj Radwan. Noemi z "Poranka Kojota" i chłopiec z "Tata, a Marcin powiedział". Błysnęli i zgaśli. Co robią teraz? [część 2]
 • Gienek Loska Gienek Loska wystąpiłby w Tzg, ale...
 • W środę ok. godziny 13 Gienek Loska pojawił się na Pl. Zamkowym. Tak jak dawniej wyciągnął gitarę i rozpoczął swój uliczny koncert. Tylko dzieci słuchały Gienka Loski
Komentarze (11)
Gienek Loska wygrał jedną z edycji ''X Factora''? Czym się dziś zajmuje?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • yegua-ha

  Oceniono 22 razy 20

  Gienkowi nie są potrzebne do szczęścia pieniądze, sława i tego typu pierdoly. Rzadko spotykany typ człowieka wolnego i niezależnego. Dlatego jego muza jest prawdziwa. Nie podlega komercji.

 • Gość: Dziennikarz

  Oceniono 5 razy 5

  Proszę najpierw się dowiedzieć a dopiero potem wrzucać informacje ;|

 • Gość: Prawda

  Oceniono 5 razy 5

  Jest poważnie chory w szpitalu

 • Gość: nn

  Oceniono 8 razy 4

  Do picia niestety wrócił. Nie wiem czy teraz jest widywany w Krakowie ale bywał jakiś czas temu - śpiewający a potem pijący, bądź już napruty.

 • Gość: Alina

  Oceniono 4 razy 2

  Jego wybór- mógł zajść naprawdę wysoko-widocznie odpowiada mu bardziej śpiewanie na rynkach miast-to też ma swój urok.Pokonał Michała Szpaka w x faktorze ale to Michał robi zawrotną karierę- ma piękny silny głos i pewność siebie-brawo

 • Gość: Anna

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie go wygryźli z show-businesu.

 • Gość: GdzieWesele.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Świetny gość, całkiem niespotykana rzecz, żeby wrócić do ulicznego grania po wygraniu talent show, fajnie że pamięta o swoich muzycznych korzeniach :D

 • wranek

  Oceniono 5 razy 1

  Gienek jest prawdziwy, jak bimber. Ja jednak wolę wódkę.
  Tak już mam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX