Na chrzcinach księcia Louisa podano gościom tort z wesela Kate i Williama! Wszystko z powodu tradycji

Podczas przyjęcia z okazji chrztu księcia Louisa, gościom zaserwowano ten sam tort, który podano na weselu księżnej Kate i księcia Williama. Rodzina królewska dostosowała się do brytyjskiej tradycji.

W poniedziałek miał miejsce chrzest najmłodszego członka rodziny królewskiej - księcia Louisa. Ceremonia odbyła się w Chapel Royal w St James’s Palace w Londynie, w tej samej kaplicy, gdzie niedawno odbył się chrzest Meghan Markle.

Na chrzcie Louisa podano tort z wesela Kate i Williama

Po oficjalnej części, rodzina królewska udała się do Clarence House, aby uczcić chrzest księcia. Na gości czekał poczęstunek. W dodatku dość zaskakujący... Jak podaje magazyn People, podczas przyjęcia zaserwowano ten sam tort, który podano na weselu księżnej Kate i księcia Williama!

To jednak nie była pomyłka, ani próba otrucia gości. Powodem jest tradycja. W Wielkiej Brytanii zwyczajem jest podawać tort weselny, kiedy para chrzci dziecko. To z kolei oznacza, że w poniedziałek podczas przyjęcia zaserwowano 7-letnie ciasto!

Przypomnijmy, że tort weselny Kate i Williama składał się z 17 mniejszych ciast. Dekorację stanowiły białe kwiaty i krem. Autorką tego słodkiego przysmaku była Fiona Cairns.

 

Chrzest księcia Louisa

Uroczystość odbyła się w poniedziałek o godzinie 16. Zabrakło na niej królowej Elżbiety i księcia Filipa. Ponoć ich absencja spowodowana była natłokiem obowiązków. Pałac Kensington poinformował też, kim są rodzice chrzestni księcia Louisa. Lista jest dość pokaźna. Znalazło się na niej sześć nazwisk: Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Robert Carter i Lucy Middleton. Wszyscy są przyjaciółmi oraz rodziną księcia Williama i księżnej Kate.

KS

Więcej o:
Najczęściej czytane
Komentarze (4)
Na chrzcinach księcia Louisa podano gościom tort z wesela Kate i Williama
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bigmaciek

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli podano atrapę. Zgodnie z tradycją.

 • Gość: mordaszek

  Oceniono 6 razy 4

  może królowa nie chciała jeść starego ciasta ....

 • Gość: Rafał zauerland

  Oceniono 2 razy 0

  Repete i grochówkę ch... nas to obchodzi czym się te hołociarstwo tam nażarło !!!!! Dzieciaki w Afryce nie mają czystej wody a tu nad wypocinami się rozczulają !!!!!

 • Gość: R R

  Oceniono 2 razy -2

  Absencja spowodowana natłokiem obowiązków...Tak ku..a pewnie mieli drugą zmianę w fabryce i nie mogli przyjść. Dziesiątki milionów wydawane na wygodne życie tych angielskich kukiełek. Po co to komu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX