Paweł Królikowski dwa lata temu spowodował wypadek. Wreszcie zapadł wyrok

Paweł Królikowski spowodował wypadek w październiku 2016 roku. Sąd wydał wyrok w tej sprawie. Aktor będzie musiał zapłacić odszkodowanie.

Dnia 2 października 2016 roku Paweł Królikowski spowodował wypadek, jadąc samochodem Audi Q5. Gwiazdor serialu "Ranczo" wymusił wówczas pierwszeństwo na autobusie, który startował z przystanku. Niefortunna sytuacja zmusiła Królikowskiego do gwałtownego hamowania. W wyniku wypadku 74-letnia kobieta przewróciła się i doznała urazu głowy.

Paweł Królikowski musi zapłacić odszkodowanie

W piątek odbyła się rozprawa w sprawie wypadku. Sąd rejonowy w Warszawie wydał wyrok, który mówi, że aktor musi zapłacić poszkodowanej 74-latce 10 tysięcy złotych. Ponadto zmuszony jest wpłacić 14 tysięcy złotych grzywny i 1,5 tysiąca opłat sądowych. Jak podaje Pudelek.pl, według sądu Królikowski nie był ostrożny na jezdni, do tego zmienił pas w miejscu niedozwolonym.

Prawnik aktora, mecenas Dawid Biernat, nie jest zadowolony z wyroku sądu. Obrońca aktora twierdzi, że do wypadku przyczynił się też kierowca autobusu.

Sprawa jest skomplikowana pod względem praktycznym. Nie rozumiem, dlaczego sąd nie wziął pod uwagę roli kierowcy autobusu, który, naszym zdaniem, zbyt gwałtownie zahamował, co doprowadziło do urazu głowy pasażerki. Poza tym poszkodowana nie ma żalu do mojego klienta, uważa, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Paweł Królikowski wypadek

Przypomnijmy, że aktor usłyszał zarzuty w marcu 2017 roku. Mówiono wtedy, że Królikowskiemu grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Paweł K. usłyszał zarzut z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pasażerki autobusu miejskiego. Czyn ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - informował Pudelek.

Najważniejsze jest jednak to, że poszkodowanej nie stało się wtedy nic poważniejszego.

KS

Więcej o:
Komentarze (21)
Paweł Królikowski dwa lata temu spowodował wypadek. Aktor usłyszał wreszcie wyrok sądu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 17 razy 9

  Za mało dla niego to są drobne minimum powinien zapłacić 150000 oblech stary.

 • anitani

  Oceniono 5 razy 5

  Grzywna 14 tysia, odszkodowanie 10tysia.
  To mówi wszystko o wymiarze sądów.
  Medycy mają pewno odpowiednią definicję po łacinie.

 • sthoss

  Oceniono 3 razy 3

  To albo ciezki uszczerbek zdrowia albo nic poważniejszego sie nie stało. Zacznijcie chociaz posługiwać sie jakaś logika w tych artykulikach. Chyba ze chodzi w nich tylko o to zeby napluc.

 • bubunia1953

  Oceniono 13 razy 3

  To nawet nie jest chłop .......zero

 • bubunia1953

  Oceniono 9 razy 3

  Rep serialowy zero dobrze ze jest kara na tych nedznikow serialowych

 • niezalany

  Oceniono 2 razy 2

  czytam te wasze wypociny i nie mogę wyjść z "podziwu" jak nikła jest w polsce znajomość, nawet nie prawa, ale choćby obowiązujących zasad postępowania.
  wymyślacie człowiekowi od najgorszych, tak dla zasady, bo znany, bogaty i (nie)lubiany... ukamienujcie go najlepiej, a potem dopiero sprawdźcie co to NW, postępowanie sądowe, czym różni się wina od domniemania niewinności...
  ... czy to aby nie jest już pokłosie "dobrej zmiany"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX