Ciężarne kobiety tego nie znoszą, ale większość nic z tym nie robi. Edyta Pazura głośno deklaruje: "Obmacywaczom" mówię NIE

Edyta Pazura podzieliła się na blogu osobistą refleksją na temat okresu ciąży. Wyznała, że nie znosi, kiedy ludzie dotykają jej brzucha.

Edyta Pazura oczekuje swojego trzeciego dziecka. W nowym wpisie na blogu wyznała, że zachowania, które tolerowała przy pierwszej ciąży, dziś są dla niej nieakceptowalne. 

"Obmacywaczom” mówię stanowczo NIE - pisze.

"Obmacywacze", czyli ludzie, którzy podchodzą do ciężarnych kobiet, by dotykać ich brzucha. Pewnie zna to każda mama. Ale nie każda lubi. Zazwyczaj jednak kosztem własnego dyskomfortu nie zwraca uwagi "obmacywaczom". 30-letnia Edyta Pazura potrafi już mówić "nie".

Od zawsze utrzymywałam duży dystans do osób trzecich, przeważnie ten cielesny, który być może stał się dla mnie już obsesyjny. Jako niedoświadczona 21-latka chciałam zachować powagę sytuacji i godziłam się na ostentacyjne dotykanie mojego ciążowego brzucha. Kończąc lat 30. obiecałam sobie, że już nigdy nie zgodzę się na coś, co jest sprzeczne z moimi nawykami.

Żona Cezarego Pazury uwielbia oczywiście, gdy brzuch dotykają jej mąż i dzieci. Ale gdy robi to osoba trzecia, nie ma problemu, by głośno powiedzieć, że sobie tego nie życzy. 

O ile kiedyś nie umiałam nikomu odmówić i zaciskałam mocno zęby, tak dzisiaj po prostu na to nie pozwalam. Kiedy jedna z osób, próbowała zaznać legendarnego błogosławieństwa za sprawą dotknięcia mojego, już dosyć sporego brzucha, powiedziałam wprost, żeby tego nie robiła. Oczywiście wtem pojawiło się magiczne: „a dlaczego?” 

Choć pewnie nie wszystkim kobietom przeszkadza dotykanie ich ciążowego brzucha, to wypada przynajmniej wcześniej zapytać. Zgadzacie się z Pazurą?

Huczne urodziny Edyty Pazury, a na nich polskie WAGs!

WJ

Więcej o:
Komentarze (9)
Edyta Pazura nie znosi, gdy ludzie dotykają jej ciążowego brzucha. "Obmacywaczom" mówię NIE
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cucurucu

  Oceniono 20 razy 6

  Pierwsze slysze aby ktos obmacywal ciezarne kobiety. nie ma takiego zwyczaju wsrod moich znajomych, znajomych moich znajomych ...z kim ci Pazuroie sie zadaja?

 • Luis Rose

  Oceniono 17 razy 3

  Niewiem może w Warszawie sa takie zwyczaje ale ja byłam trzy razy w ciaży i nikt mnie nigdy nie “obmacywał”

 • Gość: marta

  Oceniono 8 razy 2

  Rzeczywiście, nie znosiłam tego. Tylko mąż, moja mama i siostra mogli. Jak już teściowa dotykala go, to wkurzalam się. Teraz jednak, ileś lat po ciąży, tak bardzo jednak już tęsknię za tym stanem, za małżeństwem pod sercem, że odruchowo sama zawieszam się wzrokiem na brzuszkach ciężarnych kobiet, może po prostu bardziej bezpośrednie osoby wyciągają lapska, nim pomyślą? Zapewne robią to z życzliwości, tęsknoty za tym czasem. Co nie zmienia faktu, że dotyk obcej osoby nie jest mile widziany.

 • Gość: hm

  0

  czy juz EDZIA urodzila?

 • Zygmunt Gromek

  Oceniono 2 razy -2

  O matko bosa!! Ale problemy!!!Na wsi to myśmy kury macali, żeby sprawdzić czy mają jajka które się zanosiło tłustemu proboszczowi za karę za grzechy

 • lech2011

  Oceniono 12 razy -8

  Edyta Pazura głośno deklaruje: "Obmacywaczom" mówię NIE

  Oj, niedobrałka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX