Komentarze (283)
Fundacja "Alimenty to nie prezenty" pisze do Moniki Zamachowskiej. Wpis komentuje też córka aktora
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: mimochodem

  Oceniono 12 razy 8

  szczerze mówiąc, to opinia publiczna z góry zakłada, że to strona zobowiązana do płacenia alimentów jest be i fe, bo nie chce placić. Wydaje mi się, ze problem dotyczył - nie samego ich płacenia - a wysokości. O tym się mało mówi. Ale są niestety też matki, które ojców, którzy płacą alimenty na dzieci traktują jak bankomat bez limitu wypłaty..... PODKREŚLAM - nie wypowiadam się na temat rodzin pana Zamachowskiego, bo nie znam sytuacji. Ale tak mi przyszło na myśl. Mało mówi się o niegodziwych matkach ciągnących z byłych mężów/partnerów ile się da, a nawet więcej niż sie da, za to bardzo dużo mówi się o ojcach....

 • Gość: I.

  Oceniono 13 razy 7

  Pani Monika nieweszła do domu państwa Zamachowskich, nie wzięła pod pachę pana Zamachowskiego i nie wyszła z nim mówiąc „mój ci on”. Pan Zamachowski zapewne bił się piętami w sempiternę biegnąc za paniąMoniką. To znaczy, że winę za rozpad małżeństwa państwa Zamachowskich ponoszą winę wszystkie strony konfliktu czyli oni sami i pani Monika.
  Alimenty zaś trzeba płacić, koszty utrzymywania progenitury spoczywają na obojgu rodzicach, nie tylko na jednym. I nie są to pieniądze dla chciwej byłej siedzącej w domu, tylko dla dzieci króre zostały pod opieką matki. A dzieci państwo Zamachowscy mają kilkoro. Natomiast obecna, numer trzeci, pani Zamachowska powinna milczeć na temat alimentów swojego męża jako że sama ma dzieci z poprzedniego związku, na które zapewne łoży jej były małżonek imię są to raczej nędzne grosze. Osobie na pewnym poziomie kultury osobistej i wykształcenej nie uchodzi komentowanie swojej poprzedniczki, jakakolwiek by ona nie była. To są sprawy, które absolutnie nie powinny jej tyczyć. Chyba dzieci pana Zamachowskiego jasno dały do zrozumienia, że nie życzą sobie być w jakichkolwiek relacjach z nową żona ojca? Prostackie złośliwostki nie pomogą w zmniejszeniu alimentów i nie poprawią stosunków rodzinnych ; poza tym sam małżonek powinien zareagować i dać do zrozumienia, by się nIe wtrącała. A już rozmowy dorosłych ludzi za pośrednictwem prasy... Fe.

 • qwertura

  Oceniono 13 razy 7

  "małoletnie dzieci mają w zasadzie prawo do utrzymania na takim samym poziomie, na jakim żyją rodzice" - no ale tata teraz żyje na bardzo niskim poziomie (bez względu na przyczyne). Zatem dzieci też nie powinny domagać się wyższej stopy niż ma ich ojciec. Reasumując: dzieci powinny mieć zasądzone takie alimenty, żeby i im, i ojcu żyło się normalnie, tymczasem nastąpiło przegięcie. Dzieci mają kupę kasy, a tata bieduje. Nie żebym była jakąś fanką Zamachowskich, ale tak sobie rozważam ogólnie.

 • Gość: m.

  Oceniono 10 razy 6

  co za czasy, dorosłe dzieci nie uważają za nic zdrożnego ciągnąć wielkiej kasy od nowej żony ojca, której nienawidzą, ba! dziękują fundacji, że się za nimi ujmuje - toż to czysty kabaret! fundacja zajmuje się walką z alimenciarzami, którzy złamanego grosza nie chcą płacić na swoje przymierające głodem dzieci. Najczęściej mówimy tu o kwotach rzędu 500-700zł, przy czym matki tych dzieci same zarabiają nie więcej niż 2000zł brutto, a dziękuje im dorosła pannica, słynąca z nienawiści do macochy, harującej na jej dostatnie życie i 2,5 koła na zbytki. Swoją drogą 4500zł na nastolatka to jakiś obłęd, podopieczni fundacji, która się wypowiedziała żyją za tę kwotę przez cały rok. Rodzice mają bezwzględny obowiązek łożenia na swoje dzieci, ale 4500zł miesięcznie na nastolatka i 2500zł na dorosłą osobę, której zwyczajnie nie chce się wziąć za robotę to skandal.

 • Gość: porąbane_to

  Oceniono 6 razy 6

  Alimenciarzy mieli obrączkami elektronicznymi znaczyć.
  Pani Monika niech weźmie rozdzielność majątkową z mężem.
  Komornik nie będzie patrzył z którego konta bierze, tak jak z traktorem, nie ważne, że sąsiada.
  Ważne, że zarobił.

 • marecky666

  Oceniono 8 razy 6

  A ja trzymam strone Pana Zbyszka. Pani Justa ani nie powinna byc Zona ani Matka. Prawdopodobnie Pan Zbigniew od niej zwyczajnie uciekl a ta sie chce zwyczajnie zemscic. A polskie prawo jej na to pozwala. Jesli nie pracowala Pan Zbigniew powinien otrzymac prawo opieki nad dziecmi a Pani zaczac zarabiac na siebie.

 • Gość: le Ming

  Oceniono 12 razy 6

  "Dziękuję za tą odpowiedź! - napisała krótko"

  Krótko i nie do końca po polsku.
  Alimenty w takiej kwocie na DOROSŁE dzieci to przegięcie pały i tyle.

 • Gość: POLA

  Oceniono 10 razy 6

  Dorosła kobieta domaga się coraz bardziej agresywnie dużych kwot od ojca i jego żony. Nie zauważyła że dowód odebrała 4 lata temu a jej brat 5 lat temu. Praca nie hańbi a w twoim wieku hańbi jej brak kobieto.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Jako mąż i ojciec rozumiem pewne małżeńskie braki a nawet wykluczenia, rozumiem też troskę o dzieci ale nie rozumiem dlaczego pan Zbigniew zgodził się na tak wysokie alimenty zamiast ustanowić pewne fundusze z któych dzieci mogłyby skorzystać na pewnych warunkach i po określonym czasie a alimenty płacić niższe, to tak samo sytuacja demoralizująca jak 500 +.
  Mój syn mając 22 lata już zarabiał na swoje potrzeby, czułem się w obowiązku by otoczyć go praktyczna opieką i czegoś nauczyć, dzięki temu ma dochody większe niż jego koledzy, któym nie miał kto doradzić i pomóc.
  Pan Zbigniew jest troszkę młodszy ode mnie i stąd znam jego dokonania zawodowe, stworzył wiele kreacji które w pamięć zapadły ale w życiu jakoś nie potrafił, nie znam partnerek pana Zamachowskiego ale jak to mówią d...y nie urywają, co zyskał nie wiem, bo co stracił widać.
  Niektóre pani mówią, że to miłość a ja mówię, że g...o prawda, chwilowa ekscytacja, przypływ nowych emocji a życie jest często szare i do d...y a mimo wszystko są też i radości.

 • Gość: ricon

  Oceniono 9 razy 5

  jaki sąd zasądził takie kosmiczne alimenty !!!!!

 • Gość: er

  Oceniono 13 razy 5

  ile małżeństw się rozwodzi i rozwiedzeni zakładają nowe rodziny,kolejne małżeństwo to nie żaden ewenement,ale te alimenty sa kosmiczne ,4 dzieci -14 tysięcy miesieęcznie od ojca /tyle samo powinna dawac matka.każdy wie ,że za taką sumę można zyc dostatnio,jesc na złotych talerzach ,spac w łożach z baldachimami .to po prostu kpina,doją 0jca ,choc wiadomo ,że nie gra ostatnio zbyt wiele.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 11 razy 5

  fantastyczny news

 • Gość: Jan

  Oceniono 10 razy 4

  Co do zasady nie powinno być alimentów, lecz opieka naprzemienna. Tylko w wyjątkowych wypadkach alimenty, ale tak jak w Niemczech. Tam jest Düsseldorfer Tabelle zawierająca konkretne kwoty i żaden sad nie orzeknie alimentów wyższych, rujnujących, bo sad wyższej instancji mu to uchyli. Nie powinno być zasady, ze dziecko ma prawo do poziomu życia rodzica rozwiedzionego. Niech będzie mile dla rodzica, to rodzic bez sadu zadba o nie.

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 4 razy 4

  Za "tę" odpowiedź, t raz. Monika Ruchardson wzięła sobie na głowę strupa.

 • antygazeta2

  Oceniono 6 razy 4

  To najdroższe trykanie zbynia petojtosa.

 • Gość: AD

  Oceniono 12 razy 4

  Lubiłam aktora Zamachowskiego, ale przyznaję, że teraz na tym dotąd znakomitym aktorstwie cieniem się kładzie cała ta awantura. Pani Monika nie ma żadnego prawa do wtrącania się w jego zobowiązania. Gdy zdecydowała się wejść w jego życie, była świadoma jego rodzinnej sytuacji. Na co liczyła, na gwiazdorstwo u boku gwiazdy ? Zawsze lubiła lśnić. Ale życie to nie tylko ta wersja, którą sprzedaję się mediom. Im szybciej wyciszy tę paskudną z jej strony aferę , tym lepiej będzie dla niej samej. Wara jej od dzieci p. Zamachowskiego, od wciągania ich w to publicity. Mają prawo do własnego życia, do spokoju. Czy ktoś jej dzieci tak ciąga po mediach ? Niech się naprawdę wreszcie uspokoi. Dość już sobie wstydu narobiła, p. Zamachowskiemu także.

 • Gość: Wolak

  Oceniono 58 razy 4

  Ten dzieciorób bez odpowiedzialności Zamachowski unieszczęśliwił dwie kobiety no i swoje dzieci. Facet pożałowania godny i nie powinien nigdzie być szanowany.To jest zero.

 • Gość: akiraxx

  Oceniono 9 razy 3

  Durne to nasze prawo na każdym kroku niestety. Siłą to można by zmuszać rodzica do opłacenia minimum egzystencjalnego dziecka (z naciskiem na "dziecka" i tylko dziecka). Cała reszta powinna być całkowicie dobrowolna. Nie wiem skąd się w sędziach biorą takie "wykładnie" prawa, które ze zdrowym rozsądkiem z reguły nie mają nic wspólnego (i mogą być co najwyżej wymysłem jakiegoś kolejnego kapłana narzucającego innym swoją wizję świata w formie zasad wiary). To z jak "bogatego" plemnika dziecko powstało nie powinno różnicować dzieci (bo wbrew tej idiotycznej wykładni nie ma żadnego logicznego argumentu na to by dziecko żyło na tym samym poziomie co ojciec z którym kontaktu nie utrzymuje przykładowo).

 • Gość: goNia

  Oceniono 2 razy 2

  Toksycxna baba.

 • sir.fred

  Oceniono 6 razy 2

  Zbysiu Casanova. Pomyślałby kto...

 • gandalph

  Oceniono 8 razy 2

  Nie wiem, jakie są relacje p. Zamachowskiego z dziećmi (mam na myśli trójkę tych dorosłych). Ja na jego miejscu zażądałbym od każdego z nich listem poleconym z.p.o. zaświadczenia ze szkoły/uczelni. Jeżeli w ciągu powiedzmy 2 tygodni nie wpłynie, składam wniosek do sądu rodzinnego o stwierdzenie ustania obowiązku alimentacyjnego. (Zawsze jest też możliwość, że takiego zaświadczenia zażąda sąd). W pozostałych przypadkach wystąpiłbym o obniżenie alimentów z powodu zmienionej sytuacji materialnej. Jego wybór!

 • topiramax

  Oceniono 10 razy 2

  Idea alimentów zawsze była następująca: Nie jedno....a obydwoje rodziców ma obowiązek łożyć na utrzymanie nieletnich lub uczących się dzieci. Pytanie, które z nich są nieletnie lub pełnoletnie lecz uczące się i ile na ich utrzymanie łoży matka. Jeśli obciąża się finansowo tylko jedną stronę a dzieci to już nie szkraby lub niepełnosprawne istoty to taka sytuacja sklania do złożenia zażalenia na postanowienie sądu, które jawnie sprawiedliwym nazwać nie godzi się. Lepiej też ponownie otworzyć przewód sądowy aby sad ponownie rozpatrzył sprawę z uwagi na zmiany w sytuacji alimentowanych.

 • cbk-kbc

  Oceniono 1 raz 1

  A może pan Zamachowski zechciałby się wypowiedzieć czy jest prawdziwym ojcem, czy honorowym dawcą spermy.

 • profesorufo

  Oceniono 1 raz 1

  Zamiast samemu obniżać alimenty należy wystąpić o ich obniżenie do Sądu. Tam należy podnieść wszystkie argumenty i Sąd podejmie decyzję. Każde inne działanie powoduje wizytę komornika. I tyle w tym temacie.
  A może Zbynia inny "pan zbyszek" zamknie do ciupy? Fajnie by było.

 • Gość: Rodzic

  Oceniono 3 razy 1

  Wysokość alimentów jakie płaci pan Z swojej byłej na dzieci jest CHORA I NIEMORALNA. Żadne dziecko nie potrzebuje na swoje utrzymanie 4000 zł chyba ze jest to dziecko chore, upośledzone, wymagające drogich leków i rehabilitacji, w takim przypadku TAK.

 • Gość: Sommers

  Oceniono 3 razy 1

  Alimenty, zdaje się orzeka sąd, a nie dyskus Pudelka, czy wylewy babola na forach społecznościowych.
  Jak babol i jej przystojniak ma problem z alimentami, to po pierwsze jest sąd, po drugie jest Stypendium Wolności. KOD pomoże.

 • Gość: Mama66

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Moniko czy zrezygnowałaby pani z alimentów , które otrzymuje na własne dzieci.Trochę klasy, bo dyskusja o tym z dziećmi męża jest dla mnie brakiem kultury

 • Gość: Rozalia

  Oceniono 3 razy 1

  Bidulka. A mogła se zamiast tego niewysokiego i raczej nieatrakcyjnego z gromadą dzieci wziąść jakiegoś początkującego młodziutkiego pięknego modela, który byłby niezwykle pięknie umięśniony i z pewnością zaspokoiły by jej cały apetyt na miłoś a przy okazji u jej boku wybił się w mediach. Potem rozeszli by się w spokoju a ona wspominała by to w kolorowych czasopismach jako najlepsze doświadczenie w swoim życiu. A tak zamiast wydawać kasę na wyjazdy na wyspy Boa Moa musi wszystko oddawać cudzym dzieciom. Życie to sztuka wyboru.

 • Gość: Jp

  Oceniono 1 raz 1

  "Biedny Zamachowski"co jakiś czas" jakaś "kobieta zabiera go innej a on pokornie idzie.Co za człowiek.Pani Moniko jest takie powiedzenie - widziały gały co brały.Nie źal mi Was chociarz takie alimenty nie są - wychowawcze -

 • Gość: Przyjaciel rodzuny niestety

  Oceniono 9 razy 1

  Rodzina Justów to rodzina hipokrytów. Aleksandra Justa ma rodzonego brata Andrzeja, który od momentu rozwodu, kiedy jego synowie mieli 7 i 5 lat, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków ojca do obecnej chwili.
  A żeby było pikantniej, w obecnym związku, żyje na wyższej stopie - czyli mieszkania, samochody, biznesy niż strofowany Zamachowski. I nic mu się z tego tytułu nie dzieje, bo nic nie ma. Jest "prawnie" biedny, jak mysz kościelna.
  W tym kontekście nagonka na Zamachowskiego, to czysta kpina, biorąc pod uwagę kwotę alimentów. Niech sobie rodzina Justów spojrzy najpierw na własne podwórko, a dopiero później robi z siebie ofiary ohydnego Zamachowskiego.

 • wkkr

  Oceniono 15 razy 1

  Ja pie..., ile tu wynajętych trolli.
  To utwierda mnie w przekonaniu że te 14k nie jest szczególnym obciazeniem dla Zamachowskiego.
  PS
  A Monika to zwyczajna głupia pipa jest. Dziwie sie Zamachowskiemu że z kimś takim sie związał.

 • Gość: pola

  Oceniono 3 razy 1

  Ta cala monika powinna rozwiesc sie z tym zbyszkiem a nie placic za niego alimenty!

 • Gość: Dramat

  Oceniono 13 razy 1

  Prawda droga Mario jest taka, że jesteś leniem i rozpuszczonym bachorem. Ja w twoim wieku już pracowałam, bo rodziców nie było stać na to, żeby mnie utrzymywać na studiach. Potrafisz tylko wyciągać łapy po kasę. Jesteś żałosna.

 • Gość: Anastazja

  Oceniono 13 razy 1

  Chwilunia. Z reguły nie wypowiadam się w takich tematach, ale utrzymanie dzieci to jest obowiązek obojga rodziców. Rozumiem, że pani Justa co miesiąc przeznacza ze swoich zarobków na dzieci 14 tysięcy. Poza tym wydaje mi sie, że kwota alimentów jest mocno zawyżona. Następna sprawa to jest taka, że pan Zamachowski ma już dwójkę dorosłych dzieci. Ok jeżeli się uczą, ale nie jest tajemnicą, że Maria nie dostała się na studia, więc może łaskawie poszła już na siebie zarabiać.

 • Gość: GOsc

  Oceniono 17 razy 1

  Pani Maria Zamachowska jest dorosla osoba. Czy kiedykowliek pracowala? Jesli nie to powinna.
  Chyba, ze bierze przyklad z matki, pani Justy, ktora jakos do pracy nie garnie sie. I dosc juz jeczenia leniow, ze 'poswiecaja sie dla dobra rodziny'. Nie poswiecaja sie, a po prostu swiadomie wybieraja takie zycie, przy okazji stale przypominajac innym jak one sa dobre, jak 'rezygnuja' ze swoje kariery itd.
  Nie rezygnuja, bo nie maja ambicji. jak ktos chce cos robic to to robi, nawet majac liczna rodzine.
  Zamachowski powinien obnizyc maksymalnie swoja stope zycia, tak zeby pasozytujace na nim dzieci i byla zona nie mogli wyrywac mu wiecej pieniedzy. Dostali wsyzstko, a chca wiecej. na zlosc. wylacznie.

 • Gość: 009

  Oceniono 3 razy 1

  "Patrząc na wcześniejsze wpisy i wypowiedzi Zamachowskiej, trudno sobie wyobrazić, że po tej krytyce przestanie prać publicznie brudy."

  gdyby tak się stało Plotek pos*ałby się z żalu

 • Gość: szokoloko

  Oceniono 15 razy 1

  Niektórzy chyba uważają, że jeśli małżeństwo się rozwodzi to alimenty mają być rodzajem kary dla mężczyzny - im wyższe, tym lepsze. A najlepiej gdyby po prostu skończył jako bezdomny pod mostem. Widać w naszym społeczeństwie empatia rozłożona jest nierównomiernie. Gdy skrzywdzoną (np. zgwałconą, pobitą) osobą jest kobieta wszyscy wieszają psy na mężczyźnie, który pobił lub zgwałcił. Gdy skrzywdzoną osobą (np. zbyt wysokimi alimentami) jest mężczyzna, wszyscy znów wieszają psy na mężczyźnie i piszą, że sam jest sobie winien.

 • Gość: Ojciec

  0

  Wielka szkoda, że wspomniana ułomna podstawa prawna działa wyłącznie w jedną stronę. Jeśli już jakimś cudem dziecko jest z ojcem to wówczas ta wykładnia nie działa. Nie znam ani jednego przypadku w którym 'mamusi' sąd przyklepał alimenty w wysokości 60% jej zarobków czy nawet wyższe niż udokumentowane zarobki co jest złotym standardem przy orzekaniu alimentów od ojca. Pytam się zatem gdzie sprawiedliwość i równouprawnienie?!

 • Gość: Qrek

  0

  Szkoda, że wspomniana ułomna podstawa prawna działa wyłącznie w jedną stronę. Jeśli już jakimś cudem dziecko jest z ojcem to wówczas ta wykładnia nie działa. Nie znam ani jednego przypadku w którym 'mamusi' sąd przyklepał alimenty w wysokości 60% jej zarobków czy nawet wyższe niż udokumentowane zarobki co jest złotym standardem przy orzekaniu alimentów od ojca. Pytam się zatem gdzie sprawiedliwość i równouprawnienie?!

 • Gość: Aneta

  0

  "Cóż za brak gustu" pomyślałam o panu Zamachowskim kilka lat temu.

 • Gość: gosć

  0

  Ja przepraszam, ale dzieci w rodzinach 6-osobowych same zapierniczają do dodatkwowej roboty,m aby odciązyć rodziców- dają korki, sprzątaja, pracują jako roznosiciele ulotek itd.
  Co robia te dzieci, aby odciazyć Justę i Zamachowskiego od łozenia na nie łącznie mok. 20 000 miesięcznie? Bo rozumiem, ze Justa też cos zarabia? Gdyby moi rodzice wydawali na mnie i rodzeństwo 20 000 miesiecznie, a ja bym g ó wno robiła i bracia też, to bym się ze wstydu spaliła.
  Tej biednej 23 letniej bezrobotnej córusi, polecam przeczytaj dziewczyno taką smutną książke "Pokój na poddaszu",moze się zawstydzisz.

 • jamgawel2

  0

  Zamachowscy zmiencie imiona. Proponuje Janusz, Grazyna i Bozena.

 • jamgawel2

  0

  Czy moglibyscie 3xZamachowscy zmienic swoje imiona.

 • jamgawel2

  0

  Panie Zamachowski, pani Zamachowska (1), pani Zamachowska (2) prosze zmiencie imiona.

 • Gość: Dr NO.

  0

  Ja rozumiem, że cała ta akcja medialna, to jakiś sposób na zwrócenie uwagi odnośnie systemu alimentacyjnego w Polsce. Bo, że ludzie wypisują takie rzeczy o swoich rodzinach, byłych żonach partnerów, dzieci partnerów, odpisywanie sobie nawzajem. Przepraszanie się na Istagramie... To jest dla mnie jakoś niewyobrażalne. A jak dołożę do tego, że mówimy tu o ludziach kultury, to brakuje słów.

 • Gość: Misio

  Oceniono 2 razy 0

  kazdy niech placi na ile stac osobe a nie jedna osoba placi 14tys zl na miesiac gora 3tys a nie 14 tys zl to nawet duzo wiecej dzieci maja i tyle nie placa co to za sedzina albo sedzia wydawal wyrok chyba to byla kobieta uprzedzona do facetow do wymiany sady rodzinne to sa sedziny ktore powinny byc wydalone z takich stanowisk zgadzacie sie do zwolnienia takie sedziny ktore nie umia liczyc i realiow miec zwyklych ludzi .

 • Gość: adamek

  0

  ... a może by tak odpuścić ten temat, przynajmniej na jakiś czas !

 • Gość: Irka z DC

  Oceniono 4 razy 0

  nie lubie zadnej osoby tego dramatu, lacznie ale to co robi ,jak manipuluje ta byla zona, ile ona energii i czasu posiweca na dreczenie , na manipulowanie wszystkimi , tfu ..ze manipukuje publika, sprawa publiki, ale dziecmi...Rozumiem, jest o wiel starsza brzydsza , ale wlasnie moglaby klasa ( az trudno uzywac w przypadku tej tragedii an 2 Rodziny tego slowa ) I madroscia przewyzszyc, dac sobie spokoj.... W pewnym sensie ta kobieta jest jakby Najbardziej Typowa Polka Minus , zaniedbana fizycznie I mentalnie ,wychowujaca dzieci na ....no wlasnie na kogo ? Ktoergodnia, te dzieci beda mialy wlasne rodziny , same beda sie zakochiwac , bedac moze w zwiazkach malzenskich, iwtedy cala ta manipulacja I praca zeby nienawidziec ojca I jego nowa rodzine ujrzy zupelnie nowe swiatlo....NIE SZKODA JEJ ZDROWIA I czasu na to wszytko ...? Czy nie lepiej w koncu wuierzyc ,ze ten pan do pani juz nie wroci, lepiej byc otwarta na nowy zwiazek, a kto bedzie chcial ryzykowac skoro kazdy pani krok ,wielkie zale sa sprzedawane do mediow...Mysle, ze nalezy nam ie wszystkim odpoczynek. Zdrowia psychicznego zycze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX