Fundacja "Alimenty to nie prezenty" pisze do Zamachowskiej. Wpis komentuje też córka aktora

Monika Zamachowska została skrytykowana za swój wpis odnośnie płacenia alimentów. Pod zdjęciem zrodziła się dyskusja, do której dołączyła także córka Zbigniewa, Maria.

Monika Zamachowska nie przestaje docinać byłej żonie Zbigniewa Zamachowskiego. Niedawno dodała ironiczny wpis, który nawiązuje do ich obecnej sytuacji z alimentami, za co jej się oberwało w komentarzach internautów.

Robota. Alimenty to nie prezenty. Robię, co mogę - napisała pod zdjęciem z Teatru Wielkiego - napisała Zamachowska.

Właśnie to stwierdzenie oburzyło jej obserwatorów, którzy nie pozostawili na niej suchej nitki. 

Dlaczego robi Pani z siebie ofiarę? Po co było się brać za żonatego mężczyznę, który ma dzieci ? Więcej klasy Pani Moniko.
Brak słów. Zero klasy.
Dziwię się, że mąż pozwala wypisywać pani takie dyrdymały.

Wśród wielu negatywnych opinii, jakie pojawiły się pod je zdjęciem, znalazł się także bardzo obszerny komentarz profilu "Alimenty to nie prezenty". Wpis ten tłumaczy zawiłości prawne związane z przysługującymi alimentami.

Według aktualnego również w obecnym stanie prawnym orzeczenia SN z 5 stycznia 1956 r. (3 CR 919/55, OSN 1957, nr III, poz. 74) małoletnie dzieci mają w zasadzie prawo do utrzymania na takim samym poziomie, na jakim żyją rodzice, wobec czego stopa życia rodziców jest jednym z podstawowych czynników decydujących o wysokości należnych tym dzieciom alimentów (zob. następnie pkt IV uchwały pełnego składu SN z 16 grudnia 1987 r., III CZP 91/86, OSNCP 1988, nr 4, poz. 42). 
Ta zasada nie wynika z art. 133 § 1, który to przepis odnośnie zakresu świadczeń alimentacyjnych rodziców względem ich dzieci wskazuje tylko to, że nie chodzi w nim wyłącznie o świadczenia pozwalające małoletniemu na wydźwignięcie się z niedostatku. Jej podstaw upatruje się w treści art. 87, z którego wynika zasada równej stopy życiowej w rodzinie, szczególnie między rodzicami i dziećmi (zob. B. Dobrzański, Kodeks rodzinny i opiekuńczy..., s. 783), oraz w art. 91 § 1 (zob. T. Dominiczyk, Kodeks rodzinny i opiekuńczy..., art. 133, uwaga 9) i art. 96 (zob. pkt IV uchwały pełnego składu SN z 16 grudnia 1987 r., III CZP 91/86, OSNCP 1988, nr 4, poz. 42). Pozostałe kwestie odnoszące się do zakresu obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dzieci są regulowane w art. 135 - czytamy dalej.

Na tę wiadomość zareagowała córka Zamachowskiego. 22-letnia Maria oznaczyła profil i podziękowała za wpis. Dziewczyna wspominała jakiś czas temu, że "nie czuje się rodziną z nową partnerką swojego ojca", a także prosiła, aby ta przestała w mediach poruszać ich problemy.

Dziękuję za tą odpowiedź! - napisała krótko.

MT

Więcej o:
Komentarze (283)
Fundacja "Alimenty to nie prezenty" pisze do Moniki Zamachowskiej. Wpis komentuje też córka aktora
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: vika

  Oceniono 260 razy 164

  Do pani Zamachowskiej mam stosunek obojętny, choć niektóre jej wypowiedzi budzą mój niesmak. Ale jak czytam (patrz: artykuł) o "wyciąganiu łap po cudzego męża" i "braniu się za żonatego" już mi nie jest obojętnie. "Wyciągać łapy" to sobie można po cudzego misia, a pan Zamachowski, choć może i podobny, małym misiem jednak nie jest. To dojrzały facet, który dobrze wiedział, co robi, zostawiając rodzinę i podjął decyzję na własną, a nie cudzą odpowiedzialność.
  Dlatego wieszanie z tego powodu psów na Monice Z. uważam za równie głupie i małostkowe, co jej niedyskrecje.

 • warszawa1967

  Oceniono 195 razy 95

  Facet, na dwoje DOROSŁYCH i dwoje nieletnich dzieci płaci 14 000 pln!! To nie jest biznesmen typu Kulczyk, czy Solorz, który zarabia tyle w jeden dzień! Pani " porzucona" oraz jed dorosłe dzieci chyba mogą zacząć utrzymywać się samodzielnie? Pani "porzucona" chyba także ma prawny obowiązek łożenia na swoje dzieci? A co do komentarzy o" dzieciorobie" - to zdaje się, że do tanga trzeba dwojga.

 • Gość: k

  Oceniono 130 razy 80

  Przestańcie już biadolić nad tą biedną porzuconą Justą, bo przypomnę, że ona też odebrała Zamachowskiego innej kobiecie. Jak zaczęła z nim romansować, Zamachowski miał legalną pierwszą żonę i jakoś nie spędzało to Juście snu z powiek. Jak zostali małżeństwem cały dom, i to na wysokim poziomie, utrzymywał Zamachowski, ale też miał wtedy czas prosperity, a teraz ma finansowe doły, i po prostu nie stać go już na alimenty po 4,5 tys na dziecko. Za co się Justa mści, że spotkało ją to samo co zgotowała innej kobiecie? Przecież Zamachowski nie uchyla sie od płacenia na dzieci, ani zajmowania sie nimi, więc nasyłanie na niego komornika bo nie miał 18 tys. na alimenty i dał kilka tys mniej, to jest wyjątkowe sku...ństwo. Ja tu widzę wyjątkową mściwość, Za Monika nie przepadam, jej wylewne wpisy są czasami zenujące, ale tu ją jestem w stanie zrozumieć, bo to nota bene ona obecnie zasuwa na te alimenty, żeby pomóc meżowi, który nie ma teraz tak wysokich zarobków, a jak do tego Justa - jak pisze Monika - byczy sie za nie na wakacjach pod palmami, mimo, ze sama sie nie garnie do roboty, to trudno sie dziwić, że pojechała po niej w mediach.

 • Gość: azazaza

  Oceniono 185 razy 79

  Jestem za płaceniem na swoje dzieci, ale przykład "starej" rodziny tego małego dziecioroba pokazuje, że z alimentów stworzyli biznes rodzinny. Pytanie ile "stara" pani Zamachowska łoży na swoje dzieci, które równie chętnie płodziła. Zbysio 16 koła, a ile pani była żona? Czy tylko ofiarę z siebie robić? Pani "córka" też jakoś do uczciwej nauki, ani pracy się nie garnie. Rodzinna firma "Alimenty Corporacion." Siebie warci.

 • kordelk.a

  Oceniono 204 razy 78

  A pani Maria lat 22, która, jak się zdaje, nigdzie już się nie uczy, to powinna zacząć zarabiać na swoje utrzymanie, zamiast wyciągać łapska po kasę ojca, którego tak szczerze nie znosi.

 • gandalph

  Oceniono 106 razy 56

  W innym miejscu jest napisane, że p. Zamachowski alimentów na dzieci płaci 14 tys. miesięczne. Ponieważ prawo rodzinne stanowi to, co stanowi, rodzi się domniemanie, że matka tychże dzieci płaci drugie tyle, czyli łącznie 28 tys. na miesiąc. Sorry, ale to jakaś aberracja!
  Dalej, nie wnikam w relacje osobiste trójkąta Monika Zamachowska/Richardson -Zbigniew Zamachowski - Aleksandra Justa, bo mnie to nie obchodzi ani nic na ten temat nie wiem, ale... Z czworga dzieci troje jest dorosłych, a najmłodsze ma 16 lat. Przepraszam, ale alimenty na dorosłe dzieci? Coś tu nie halo! I sprawa ostatnia: wymiar alimentów musi być w jakiejś proporcji do dochodów osoby zobowiązanej.
  Summa summarum, albo w sprawie jest jakieś drugie dno, o którym nie wiemy, albo p. Zamachowski wziął sobie adwokata, który go w konia robi.

 • a.k.traper

  Oceniono 61 razy 51

  Dla Z. Zamachowskiego to trzecia żona, więc chyba to jego wybory były a kobieta, która poczuje "miętę" do żonatego faceta z kilkorgiem dzieci to powinna mieć większą wyobraźnię.

 • cezar85

  Oceniono 54 razy 46

  nie chcę bronić zamachowskich

  ale czy alimenty nie są naliczane z uwzględnieniem zarobków?

 • Gość: Izka

  Oceniono 103 razy 45

  Czytając pierdoły typu "WIDOCZNIE MIAŁ ŻLE" i poszedł do drugiej , to co można powiedzieć o samopoczuciu kobiety pozostawionej z 4 dzieci, jej "MUSIAŁO" być dobrze. Dalej pokutuje przesąd, że mężczyzna odchodzi bo " MUSI" a baba dostaje to na co zasłużyła, zostając na dodatek w 9/10 przypadków z całym majdanem i najczęściej niepłaconymi alimentami, o zainteresowaniu tatusiów nie wspominając.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX