Monika Kuszyńska stanęła na nogi! To pierwszy raz od czasu wypadku

Monika Kuszyńska pierwszy raz od wypadku stanęła na nogi. Pomógł jej w tym specjalny szkielet.

Monika Kuszyńska 11 lat temu w wyniku złamania kręgosłupa podczas wypadku samochodowego trafiła na wózek inwalidzki i wycofała się z życia publicznego. Po kilku latach powróciła jednak na scenę, a nawet reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji w 2015 roku. Teraz pojawiła się dla niej szansa i wokalistce udało się stanąć na nogi.

Wszystko za prawa specjalnego egzoszkieletu, czyli swego rodzaju pancerza, który niechodzącym pomaga się poruszać. Kuszyńskiej udało się stanąć na nogi, a nawet przejść kilka kroków. Wszystko miało miejsce w szpitalu "Krystyna" w Busku-Zdroju.

Niezmiernie cieszy mnie to, że pani Monika pierwszy raz od wielu lat mogła stanąć na własne nogi przy pomocy specjalnego urządzenia - egzoszkieletu. To był pierwszy trening w egzoszkielecie. Wiadomo, że niesie to za sobą pewne obciążenia siłowe, ale efekt, który uzyskała, był niesamowity. To zadowolenie i uśmiech na twarzy, który widzieliśmy w poniedziałek, utwierdza nas w przekonaniu, że warto - mówił portalowi echodnia.eu Grzegorz Gałuszka, dyrektor szpitala "Krystyna".
Egzoszkielet to urządzenie, za pomocą którego pacjent - oprócz pionizacji - może wykonywać ruchy związane z przemieszczaniem się, czyli zaczyna chodzić przy jego pomocy" – dodał.

Również wokalistka skomentowała to wydarzenie.

Wiele lat spędziłam rehabilitując się, ale tak spektakularnego miejsca nie widziałam jeszcze. Cieszę się, że w Polsce mamy dostęp do takich urządzeń. Skorzystałam z egzoszkieletu, zobaczyłam kilka maszyn i robi to wrażenie. Mam nadzieję, że będę mogła się tu pojawiać i skorzystać z możliwości rehabilitacji w dłuższym czasie. A Busko-Zdrój to w ogóle piękne miasto!" - powiedziała Kuszyńska.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku artystka również miała szansę, na to aby zrezygnować z wózka inwalidzkiego. Miała zostać poddana eksperymentalnemu zabiegowi, polegającemu na wszczepieniu stymulatora układu nerwowego. To byłaby pierwsza tego typu operacja w Polsce, a przeprowadzić ją mieli lekarze z Uniwersytetu Szpitalu Klinicznego w Olsztynie, przeszkoleni przez japońskich specjalistów. Kuszyńska ze względu na ciążę zrezygnowała z tej możliwości. 

MT

Rozpoznasz, które to kultowe auta z czasów PRL-u po kształcie?
1/11Na początek coś prostego. Ten obrys należy do:
Zobacz także
 • Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska niedawno została mamą. "Świetnie sprawdza się w nowej roli". A o mężu...
 • Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska na Eurowizji. U widzów zajęła 15. miejsce, ale zaszkodzili jej jurorzy. "Włożyła ogrom pracy"
 • Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska: Rozmawiałam z prezydentem, dzwonił przed chwilą do mnie. Niestety...
Komentarze (84)
Monika Kuszyńska stanęła na nogi! To pierwszy raz od czasu wypadku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: halina k

  Oceniono 114 razy 102

  życzę powodzena

 • Gość: szejk z duuuupaju

  Oceniono 95 razy 85

  Przynajmniej jedna dobra wiadomość

 • Gość: romwaw

  Oceniono 78 razy 66

  Monia.Dasz radę! Powodzenia!!!!

 • Gość: Ponilot

  Oceniono 66 razy 54

  Cieszę się z całego serca. Gratuluję i podziwiam wytrwałość

 • Gość: Rafi

  Oceniono 63 razy 45

  Dziwi mnie że mówimy o Monice a tu pokazana "gwiazda"Cleo. Monika jest wielką osobą-zrezygnowała z możliwości chodzenia dla dobra dziecka teraz ma szanse stanąć na nogi i oby się udało. A Cleo cóż -ubijaj masło bo to Ci najlepiej wychodzi

 • Gość: Kuba

  Oceniono 29 razy 23

  Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem ten artykuł. Stanęła na nogi czy wymyślili jakiś kombinezon / pancerz, który pozwala utrzymywać w pionie osoby niechodzące ?

 • mabiwy

  Oceniono 32 razy 22

  "..najtrudniejszy pierwszy krok, potem innych zrobisz 100.. ". Gratulacje :)

 • fotograf000

  Oceniono 29 razy 21

  super

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX