Joanna Brodzik i Paweł Wilczak pozwą bank? Mają dość wysokich rat za kredyt we frankach

Jak donosi portal WP Gwiazdy, Joanna Brodzik i Paweł Wilczak nie akceptują rat kredytu we frankach, które wynoszą znacznie więcej, niż miało być pierwotnie. Pojawiła się informacja, że chcą podjąć kroki prawne.

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak kilka lat temu wzięli kredyt we frankach w wysokości 1,5 miliona złotych. Za te pieniądze kupili wymarzony apartament na warszawskim Wilanowie. Jak tysiące Polaków padli ofiarą rosnącej ceny waluty, w związku z czym zwrócili się o pomoc prawną. Aktorską parę reprezentuje mecenas Dariusz Wółkiewicz, który interweniuje w banku.

Poszkodowanym zależy na polubownym wyjaśnieniu sprawy. Jeśli do tego nie dojdzie, zostaną podjęte "odpowiednie działania prawne, cywilne i karne, w których będą wykazywać nieuczciwe i nierzetelne postępowanie przedstawicieli Banku".

Jako pełnomocnik Pani Joanny Brodzik i Pana Pawła Wilczaka na chwilę obecną mogę jedynie wskazać, iż sprawa dotyczy kredytu denominowanego do CHF w Deutsche Bank Polska SA. Przedstawiciele Banku do tej pory nie byli zainteresowani polubownym załatwieniem sprawy, w dniu 06.12.2017 roku odbędzie się sądowe posiedzenie, w którym przeprowadzona zostanie ostateczna próba ugodowa - wyjaśnił w oświadczeniu przesłanym dziennikarzom portalu WP Gwiazdy.

Jak podaje WP Gwiazdy, zdaniem mecenasa Dariusza Wółkiewicza pracownik banku nierzetelnie informował klienta o ryzyku i kosztach zaciągnięcia kredytu walutowego. Biorąc pod uwagę ten fakt, w sporze sądowym zamierza się odwołać do precedensowego wyroku w sprawie przeciwko Getin Noble Bank, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną umowę o tzw. kredyt indeksowany do waluty CHF pomiędzy zamożnym inwestorem a bankiem.

AW

Więcej o:
Komentarze (86)
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak chcą pozwać bank. Nie akceptują wysokości rat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Byli frankowicze

  Oceniono 58 razy 36

  Też braliśmy kredyt we frankach. Wydawał się najbezpieczniejszy. Sytuacja się zmieniła . Spłaciliśmy honorowo, nasza chytrość została ukarana. Takie życie. Nie stękamy na forach społecznościowych

 • szats69

  Oceniono 55 razy 35

  Co to znaczy "jak miało być pierwotnie"? Przecież wysokość raty jest zależna od kursu waluty! A kurs waluty jest zmienny. I tyle.

 • Gość: niedzielny

  Oceniono 38 razy 22

  Pomimo całej sympatii dla nich... Ciekawe czy są deblami czy tylko udają.
  Zachowują się jak wsiowe głupki co to nie wiedziały co robią.

 • Gość: gosc

  Oceniono 28 razy 18

  Kto im kazał brać we frankach Ja tez mam w zł i nikt mi sie nie pyta czy mam za co spłacac Biedni a może sie uda Dostajac tyle kredytu musieli wykazac nie złe zarobki A teraz wszyscy płaczą Trzeba było sobie kupić mieszkanie o mniejszym standarcie

 • Gość: jaxxxx

  Oceniono 36 razy 14

  Wiedzieli co podpisują a jak sprawę wygrają go kredyt spłacić będzie musiał podatnik. Żyją w luksusie dzięki nam!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX