Burza w mediach. Uczestnicy "Naszego nowego domu" muszą płacić podatek od wzbogacenia? Dowbor wyjaśnia

Ostatnio pojawiły się w mediach doniesienia o tym, że uczestnicy programu "Nasz nowy dom" muszą płacić podatek od wzbogacenia się. Katarzyna Dowbor powiedziała, jaka jest prawda.

Katarzyna Dowbor pojawiła się w programie "Demakijaż", gdzie jednym z poruszonych tematów była jej praca na planie "Naszego nowego domu". Prezenterka odniosła się do plotek, jakoby uczestnicy programy musieli płacić wysokie podatki od wzbogacenia się. 

Bardzo wiele dostajemy e-maili, z informacją, że fiskus zabiera tym ludziom podatek. Nie. Polsat płaci podatek od wzbogacenia, Polsat płaci za remont, ci ludzie nie muszą nic, mają być - dodała.

Dowbor wyznała, że rodziny otrzymują nie tylko wyremontowane mieszkania, ale też szansę na zmiany na lepsze.

Bardzo wiele z tych rodzin budzi się z takiego letargu nieszczęść, właściwie poczucia, że nic ich już dobrego w życiu nie spotka, że tak naprawdę pozostawieni są sobie sami, że nikt się nimi nie interesuje. Ja z nimi rozmawiam, wszyscy ich szanują. To oni są bohaterami, gwiazdami, oni są ważni. I nagle im to życie się kompletnie zmienia - wyznała Dowbor.

Prezenterka powiedziała, że jej rolą w programie jest pomoc uczestnikom, ale oni też muszą wykazać jakiś wysiłek. Nie dostają dożywotniej opieki, a jedynie wsparcie.

Ja nie tworzę dystansu. Nie jestem tam po to, żeby ich oceniać, żeby ich pouczać. Jestem tam po to, żeby im pomóc, ale też nie dając im rybę. Dajemy im wędkę, szansę, czyli dajemy lepsze warunki, dom, potem oni już muszą żyć sami.

"Nasz nowy dom" jest emitowany na antenie Telewizji Polsat od 2013 roku. Program jest wzorowany na amerykańskim formacie "Dom nie do poznania". W trakcie każdego odcinka, podczas gdy jedna z rodzin zostaje wysłana na wakacje, jej dom przechodzi generaly remont. Ekipa budowlana ma na to 5 dni.

MT

Więcej o:
Komentarze (49)
"Nasz nowy dom". Muszą płacić podatek od wzbogacenia i ponieść koszty remontu? Dowbor wyjaśnia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Wiktor

  Oceniono 113 razy 109

  Przynajmniej ten program faktycznie pomaga...jeden z nielicznych któremu kibicuję...w przeciwieństwie do targu próżności jakim jest Azja Express...

 • artur0121

  Oceniono 61 razy 37

  Dobrze że nie muszą płacić, zasrane urzedasy puścili by pomyślał ich z torbami a wyremontowany dom wylicytował by jakiś tępy komornik. Takie rzeczy tylko u nas.

 • vonkris

  Oceniono 36 razy 32

  To jedyny program telewizyjny w trakcie którego nie zmieniam kanału kiedy pojawia się przerwa reklamowa - oglądam od deski do deski, i mam nadzieję, że reklamodawców i sponsorów będzie coraz więcej! Marzy mi się, żeby program był nadawany przez cały rok dwa razy w tygodniu, wtedy co roku z pomocy pani Katarzyny i Polsatu mogło by skorzystać sto rodzin.

 • Gość: Narka1453235

  Oceniono 21 razy 17

  Tak się zastanawiam ile warte są te pięciodniowe remonty. Może by odwiedzić tych, którzy już jakiś czas temu mieli remont. Pokazać co się u nich zmieniło i jak ten wyremontowany dom się spisuje.

 • jw0022

  Oceniono 38 razy 16

  A kto płaci podatek od kwoty opłaconego przez Polsat podatku?

 • Gość: JL_59

  Oceniono 15 razy 13

  Program jest bardzo dobry i robi dużo dobrego. Ciekawe byłoby się dowiedzieć ile z tych rodzin naprawdę wykorzystało szanse.... i to nie dlatego żeby dyskredytować program, ale żeby badać zachowania ludzi w takich sytuacjach

 • Gość: misia

  Oceniono 8 razy 6

  A mnie przeraża polska bieda. Załamuje mnie brak wiedzy o antykoncepcji. Samotna matka z gromadką dzieci, a w tle jej niezamężna córka z dzieciątkiem przy piersi. Ten program to obraz naszej ojczyzny w XXI wieku. Daje do myślenia.

 • Gość: Dora

  Oceniono 5 razy 5

  Chodzi o podatki od:
  1.wynagrodzenie za użyczenie wizerunku
  2. za wynajecie domu na 5 dni (tv wynajmuje od ludzi dom na cas remontu i podpisuje umowy.
  3 to nie zawsze, ale niektóre gminy mogą pobierać opłatę adiacencką, np gdy. nie było kanalizacji i wody, dołączyli i wartość nieruchomości wzrosła . Jak punkty 1,i 2 zrozumiałe wszyscy obywatele jak nie wynajmują na "lewo" go płacą i ci, co występują jako statyści w np "trudnych sprawach"tez płacą. Dobrze że Polsat daje kasę na te podatki.

 • Gość: Alfik

  Oceniono 17 razy 5

  Obejście żeby nie musieli płacić jest proste. Po pierwsze podpisuje się umowę na udział w programie i na wynajem pomieszczeń. Czyli za to, że ci ludzie występują w programie i za to że udostępniają swój dom na potrzeby planu zdjęciowego dostają wynagrodzenie (normalnie opodatkowane) - ale nie jest ono płatne w gotówce do ręki, czy na konto tylko w formie od razu przeniesienia tego wynagrodzenia na koszty zapłaty za remont.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX