"Lewy" spełnił marzenie niepełnosprawnego Franka. Wyszedł z nim na murawę! To pierwszy raz w historii polskiej piłki nożnej

Robert Lewandowski spełnił marzenie niepełnosprawnego Franka. Chłopiec wyprowadził drużynę podczas meczu z Czarnogórą. To pierwszy taki przypadek w historii polskiej piłki nożnej.

Robert Lewandowski w niedzielnym meczu z Czarnogórą spełnił marzenie niepełnosprawnego Franka. Chłopiec wyprowadził polską drużynę na boisko oraz zaśpiewał hymn obok kapitana naszej drużyny. To pierwszy taki przypadek w historii polskiej piłki nożnej.

Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni z niewydolnością oddechową typu 1. Jeździ na wózku i nie może samodzielnie oddychać. Jego wielkim marzeniem było poznać Lewandowskiego, więc napisał do niego list.

Mama Franka, na stronie mojsynfranek.pl podzieliła się swoją radością. Opisała także reakcję syna, gdy spotkał się z Lewandowskim.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek Reprezentacji Polski z piłkarzem na murawę odśpiewać hymn wyjdzie, ba! wyjedzie dziecko na wózku. Ja mam tremę. Ale to taką tremę, że w zasadzie to mam wrażenie, że wszystko mi się śni. Tata Franka fruwa pięć metrów nad ziemią ze stresu. Ale nie dlatego, dlaczego myślicie. Martwimy się, żeby wszystko poszło bez zarzutu. Żeby Franiowi nie obsunęła się rączka, żeby nie odłączył się filtr, żeby nie wyłączył wózek, żeby dał radę. Tak, jak organizatorzy dbają o każdy detal widowiska, tak my staramy się zadbać, żeby ze strony Franka wszystko było bez zarzutu.
A Franio? Wczoraj zaniemówił, kiedy zobaczył Roberta i potrzebował chwilę, żeby się odnaleźć. Później poszło już z górki. Francesco nie ma żadnych problemów w nawiązywaniu kontaktów, szybko więc otworzył w głowie szufladkę z napisem 'piłka nożna' i już było wiadomo, że spotkanie może trwać bez końca.

Chłopiec został zaproszony także na trening, zwiedził szatnię piłkarzy, poznał również trenera kadry, Adama Nawałkę, oraz uścisnął dłoń Zbigniewowi Bońkowi.

Popołudniowy trening był dla niego tak niesamowitym przeżyciem, że wytrzymał plecki i zimno. Na szczęście mógł zregenerować siły na czerwonej Preclowej kanapie, a po powrocie do hotelu padł i spał dwanaście godzin - napisała jego mama na blogu. 
 

Pod zdjęciami Lewego z Frankiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wyrażali swoje odczucia. Piłkarz po raz kolejny udowodnił, że nie jest obojętny na losy innych ludzi. Wraz z żoną Anną angażują się w liczne akcje charytatywne i regularnie przeznaczają kwoty na cele dobroczynne.

Szacunek za piękny gest. Więcej takich akcji.
To było niesamowicie wzruszające, piękny gest.
Jesteś wielki nie tylko na boisku. Ogromne brawa i szacunek dla Ciebie.
Bo nie pieniądz, a dobre serce czyni bogatym człowiekiem.

My również szanujemy Roberta za ten gest. Brawo Lewy!

AW

Więcej o:
Komentarze (12)
Robert Lewandowski spełnił marzenie niepełnosprawnego Franka. To pierwszy raz w historii polskiej piłki nożnej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • maxym9

  Oceniono 32 razy 24

  Piekny, niewymuszony gest. Tak obserwując z boku, bo wielkim kibolem nie jestem - ten Lewandowski wyrasta na takiego gościa z klasą, wie w jakich okolicznościach jak się zachować, co powiedzieć - to rzadka cecha. Może też żona weźmie z niego przykład i skończy z tymi obciachowymi selfie

 • Gość: brawo

  Oceniono 21 razy 19

  Brawo Lewy to mi się podoba. Może TEN Franek przyniósł Wam szczęście.

 • Gość: kaka

  Oceniono 18 razy 16

  Zabierzcie Franka ze sobą do Rosji na mundial a na pewno wygracie.Brawo Franek,brawo Wy.

 • Gość: GdzieWesele.pl poleca

  Oceniono 10 razy 8

  Piękny gest! Brawa Panie Robercie! <3

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo ! Piękny gest.

 • Gość: Ja

  Oceniono 1 raz 1

  Wspanialy chlopczyk. Zdrowia moc zycze. Lewemu rowniez.

 • Gość: andreas

  0

  Lewy ma Ferrari!Ciekawe ilu chorym dzieciom pomogłyby pieniądze za Ferrari!Wiele piłkarzy,piosenkarzy,biznesmenów wydaje miliony na swoje luxusy a inni to nie mają za co kupić lekarstw z recepty !!!Piękna Polska,bez dwóch zdań!!!

 • Gość: Adam

  0

  Napiszcie ile kasy temu dziecku dał? Bo nie wiadomo tak naprawdę czy rzeczywiście Lewandowski temu dziecku pomógł?

 • Gość: Ali

  Oceniono 4 razy 0

  Wszystko super ale najgorsze jest jak strzeli bramkę i do buzi palec wklada. Nie mozna na to patrzec. Inni jakos normalnie sie cieszą a on jak pajac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX