Kuriozalny występ w "PnŚ". TVP2 uczciło pamięć powstania warszawskiego... układem tanecznym

"Pytanie na śniadanie" nie przestanie zaskakiwać. Do puli wielu momentów, które wywołują konsternację na twarzach widzów, doszedł właśnie kolejny - taneczna interpretacja powstania warszawskiego.

2. października 1944 roku upadło powstanie warszawskie. Nic więc dziwnego, że Telewizja Polska postanowiła tę datę upamiętnić we wtorkowym wydaniu swojego programu śniadaniowego. Dziwny jest jedynie sposób, w jaki zostało to zrobione.

Gośćmi odcinka "Pytania na śniadanie" byli tancerze, Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke. Para znana z "Tańca z gwiazdami" zaprezentowała taniec upamiętniający powstanie warszawskie i II wojnę światową. Układ ten został stworzony specjalnie na Mistrzostwa Świata w Tańcu Towarzyskim, które odbywały się 9-10. września w Chinach, na którym zajęli czwarte miejsce. A teraz był idealny moment, aby pokazać tę interpretację polskim widzom.

Goście Marceliny Zawadzkiej i Tomasza Wolnego zostali spytani o to, skąd w ogóle wziął się pomysł na upamiętnienie swoim tańcem akurat tego fragmentu polskiej historii.

My jesteśmy patriotami. Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Polką. Jacek tak samo, że jest Polakiem. Chcieliśmy zrobić coś, co pokaże Chińczykom, jakim jesteśmy naprawdę wspaniałym narodem i silnym - drżącym głosem odpowiedziała Żudziewicz.

Zawadzka próbowała dopytać tancerzy o reakcję Chińczyków na ich "występ". "Próbowała" to bardzo dobre określenie, ponieważ, niestety, nie doczekała się od Jeschke odpowiedzi na swoje pytanie.

Dla nas głównym tematem była jakby wojna. Samo powstanie, jakby, było troszeczkę... yyy... pobocznym. My, Polacy, o tym wiemy. Tam chcieliśmy pokazać, że jednak Polska podczas tej wojny walczyła, nie miała łatwo, ginęli ludzie i... i... to było dla nas, tak jakby, największą motywacją - wydukał tancerz, wywołując niemałą konsternację na twarzy Zawadzkiej.

Żudziewicz próbowała ratować wypowiedź swojego tanecznego partnera.

Nasz przekaz był bardziej uniwersalny. Wiadomo, Chińczycy nie do końca wiedzieli, co to jest Polska, powstanie warszawskie. Chodzi o to, że każda wojna jest bezsensowna i młodzi ludzie giną niepotrzebnie.

Po tej wypowiedzi prowadzący zabrali im mikrofony (i słusznie), a para rozpoczęła swój pokaz, pełen podnoszeń, salutowania i ciągania tancerki po ziemi.

Występ z "PnŚ" możecie obejrzeć TUTAJ a wideo z turnieju - na Instagramie Jeschke:

Jak Wam się podoba taki sposób na upamiętnienie ofiar powstania?

OG

Więcej o:
Komentarze (32)
"Pytanie na śniadanie" TVP2. Kuriozalny występ upamiętniający upadek powstania warszawskiego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 123

  Oceniono 20 razy 14

  "To jest nic, w porównaniu do tego co zrobili dla naszego kraju Powstańcy w 1944 roku w Warszawie. Mimo tego jesteśmy dumni, że mogliśmy chociaż na chwilę przybliżyć dramat tamtych czasów i zatańczyć z biało-czerwoną flagą na ramieniu." yyyyyyy.....zabrakło mi słów...

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 14 razy 12

  Tak... Teraz za PiSu tanczy sie na grobach Powstancow.
  Rygac sie chce!
  Przypomne wiec patRYJotom,
  ze byly czasy gdy nikt nie smial tanczyc gdy grano np. "Czerwone maki".
  Nikt tez nie smial poslugiwac sie Znakiem Polski Walczacej jesli nie byl Powstancem albo Zolnierzem Armii Krajowej.
  Ale dzis rzadzi Polska wschodnia klika pozbawiona elementarnej wiedzy i wrazliwosci.
  PiS = Polsza i Socjalizm.
  Tak: rzygac sie chce.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 15 razy 11

  Wpasowali się poziomem do rządzącej koalicji i prezesa Polski.

 • feurig59

  Oceniono 16 razy 8

  za to g... widzowie powinni zażądać reparacji

 • dlugi0330

  Oceniono 10 razy 8

  Przypuszczam że na jakiś pseudopatriotyczny projekt można było wyciągnąć dużą kasę no i wyciągnęli. Skroili jakiegoś przygłupa.

 • hotinek

  Oceniono 7 razy 3

  Brawo pan prezes już zmobilizowany, powstaje specjalna kapituła, która będzie "tancerzy" sponsorować do końca ich kariery a nawet pięćdziesiąt lat dłużej.

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 5 razy 1

  A teraz opowiedzmy w Rwandzie o naszej tragedii .
  Z żalu będą płakać.
  Chińczycy mieli większe masakry i nasze mają w ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX