Marta Żmuda-Trzebiatowska pokazała pierwsze zdjęcie po porodzie. Podjęła decyzję dot. krwi pępowinowej

Podobna decyzja Natalii Siwiec wywołała burzę. Fani Marty Żmudy-Trzebiatowskiej nie przejęli się natomiast faktem, że aktorka zamierza pozyskać i przechowywać krew pępowinową.

Zaledwie w zeszłą sobotę Marta Żmuda-Trzebiatowska poinformowała fanów, że urodziła, a już dziś na jej profilu na Facebooku pojawiło się pierwsze zdjęcie. Aktorka wygląda kwitnąco i w ogóle nie widać po niej śladów zmęczenia.

Zdjęcie pojawiło się jednak nie bez powodu. Marta Żmuda-Trzebiatowska promuje bowiem pozyskiwanie i przechowywanie krwi pępowinowej.

Każda mama pragnie, aby jej dziecko było szczęśliwe i uśmiechnięte, dlatego gorąco polecam Wam rozważenie pobrania i bankowania krwi pępowinowej. Ja się zdecydowałam i zabezpieczyłam krew w Polskim Banku Komórek Macierzystych, z nadzieją, że nigdy nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. To zwyczajnie w świecie daje mi poczucie bezpieczeństwa na przyszłość - pisze aktorka.

Z podobnym zestawem pozowała także Natalia Siwiec. O ile fani aktorki nie zaczęli dyskutować o zasadności tego typu działań, o tyle ludzie komentujący zdjęcie modelki żywo ją krytykowali. Wielu zwracało uwagę, że to droga metoda i wcale nie gwarantuje zdrowia.

Pozyskanie komórek macierzystych i późniejsze ich przechowywanie jest dość kosztowne. Cena pobrania i umieszczenia w banku to około 2 tysiące złotych. Następnie płaci się za każdy rok przechowywania krwi około 300-500 złotych, w zależności od banku. 

Dlaczego przyszłe matki decydują się na tę metodę? Pobranie krwi pępowinowej kreuje się jako "polisę na zdrowie i życie dziecka". Podobno zabezpiecza to dziecko na wypadek poważnych chorób, jako że krew pępowinowa stanowi bogate źródło krwiotwórczych komórek macierzystych, które w przyszłości mogą być przeszczepiane w celu odbudowania układu krwiotwórczego i odpornościowego. Według ekspertów wykazują one większą skuteczność niż komórki macierzyste pozyskane od dorosłych dawców.

ZI

Więcej o:
Komentarze (18)
Marta Żmuda-Trzebiatowska pokazała pierwsze zdjęcie po porodzie. Podjęła decyzję dot. krwi pępowinowej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lololololo

  Oceniono 28 razy 26

  Za darmoche mają to reklamują.

 • Gość: Misza

  Oceniono 8 razy 8

  no coz...
  "Za bardzo nie lubię za dużo mówić o tym co prywatne, ale z drugiej strony..."
  oczywiscie, uwierzylismy, ale z drugiej strony ;-) z niecierpliwoscia czekalismy na kolejne newsy dnia, tak jak ten pt. " milosc wisi w powietrzu" ;-)

  czyli zenady ciag dalszy........

 • Gość: Mama

  Oceniono 12 razy 8

  500 zł na rok to dużo?? Też pobierałam krew pępowinową od trójki dzieci i nie uważam, że to droga sprawa. Oby nigdy nie była potrzebna.
  A panie zdjęcia robiły chyba przed porodem, bo to pudełko daje się w szpitalu w momencie przyjęcia do porodu i więcej się go nie ogląda. Tak więc Marta Żmuda Trzebiatowska wygląda ładnie na zdjęciu, ale nie jest to kilka dni po porodzie, tylko przed.

 • Gość: lego

  Oceniono 4 razy 4

  Daj spokój nikt już o tobie nie pamięta to teraz lecisz na emocjach masz dziecko a jak nie wiesz z kim i szukasz sponsora to są inne przybytki co cenią od 100zl za godzinę

 • Gajoss X

  Oceniono 3 razy 3

  ufff... jak dobrze, że juz po..... nie mogę się doczekać teraz serii poradników autorstwa Pani Marty.....
  "jak schudnąć po porodzie i byc sobą"
  "pobieranie krwi pępowinowej - radość macierzyństwa"
  "prychaj na rozstępy - bądź fit i w ogóle"
  "Sex pośród pieluch - to takie cudowne"

  juz zbieram sianko.

 • Gość: lililili

  Oceniono 3 razy 3

  Przeczytajcie na mamalekarz.pl krew-pepowinowa-6-prawd

 • anitani

  Oceniono 1 raz 1

  Durna reklama. Marta, dlaczego dałaś się wciągnąć w to wyłudzanie pieniędzy. Pierwsze pytanie jakie zadałam osobie która w szpitalu położniczym zaproponowała mi pobranie komórek macierzystych, było skierowane o możliwość dysponowania depozytem.

  UWAGA! Ludzie, nie dajcie się nabrać. O losie i momencie użycia "depozytu" NIE decyduje właściciel tylko "specjalna komisja". Gratuluję GŁUPOTY.
  (teraz możecie minusować, a ci mądrzejsi - jak zawsze - więcej popytać).

 • Gość: Marcia

  0

  Niestety krew pomaga w nielicznych przypadkach i schorzeniach.nie każdego raka da się tym leczyć a jest jej tak mało ze wystarczy najwyzej dla nastolatka. Prawdopodobienstwo ze da się wykorzystać w razie chormony jest niewielkie

 • Gość: KrzyKam Trenuje

  Oceniono 2 razy 0

  Zgrabne ciało po porodzie i nie tylko: krzykamtrenuje.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX