Maria Niklińska odchodzi z "Klanu" po 19 latach. Jak umrze Agata? "To będzie piękna i bohaterska śmierć"

Maria Niklińska odchodzi z "Klanu". Opowiada o śmierci swojej bohaterki i wspomina początki pracy na planie.

Maria Niklińska po latach pracy na planie "Klanu" postanowiła opuścić serial. Grana przez nią Agata umrze podczas porodu. Cesarskie cięcie wprawdzie pozwoli jej urodzić córkę, ale wywoła komplikacje, które dla niej samej okażą się śmiertelne.

To będzie piękna, bohaterska śmierć, bo po Agacie zostanie to, co najważniejsze. Ona całe życie marzyła o dziecku, a wielokrotnie poroniła. Dla wielu kobiet narodziny dziecka są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedziała Niklińska w rozmowie z "Plejadą".

Wróciła też wspomnieniami do pierwszego dnia na planie najsłynniejszego polskiego serialu.

Było to dla mnie ogromne przeżycie i same myśli o tym napawają mnie nostalgią. Jak zaczynałam grę w serialu, byłam jeszcze w szkole.
Moi koledzy i koleżanki oglądali mnie na ekranie i śledzili moje historie. Te często były dramatyczne i niebezpieczne, jak na przykład to, że mój serialowy partner był zarażony wirusem HIV. Wielu widzów brało to bardzo na serio i niekiedy dochodziło do sytuacji, że ludzie podchodzili do mnie na ulicy i potrafili ostrzegać mnie przed różnymi rzeczami. Postać Agaty wzbudzała wiele pozytywnych emocji, budziła sympatię - mówiła aktorka.

Niklińska z serialem związana była od 1998 roku. Już raz z niego odchodziła, w 2002 roku, jednak wróciła w 2010. Teraz śmierć Agaty oznacza, że już nigdy nie zobaczymy aktorki w "Klanie". Choć z drugiej strony, jeżeli zajdzie taka potrzeba, scenarzyści z pewnością znajdą sposób, jak na powrót umieścić Niklińską w serialu.

Agnieszka Kaczorowska gwiazdorzy na planie "Klanu"? "Strzela fochy". Co ona na to? "Gdyby coś mi przeszkadzało..."

JZ

Więcej o:
Komentarze (5)
Maria Niklińska odchodzi z "Klanu". Grana przez nią bohaterka umrze: To będzie bohaterska śmierć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ooo

  Oceniono 4 razy 2

  ta "wybitna " aktorka pojawila sie nadawno w serialu "na wspolnej". choc ogladam to sporadycznie, to jej kreacja aktorska powoduje u mnie ochote wywalenia telewizora przez okno..gdyby nie znana matka, dziunia w zyciu by nie zaistniala w show biznesie.

 • Gość: Grazyna

  Oceniono 2 razy 2

  No i dobrze ze odchodzi miala paskudna role ciagle zaplakana nie mozna juz bylo tego zniesc ,szkoda aktorki do takiej roli

 • 1234qwerty

  Oceniono 6 razy 2

  Czy ten serial przetrwa bez takiej GWIAZDY ??

 • Gość: Le Petit Fleur

  0

  Pysio wie o wszystkim. Porady na zdrady, Gala, niemieckie media. O absolutnie wszystkim Pysio wie i Pysio na Ciebie nie poleci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX