Doda miała pomóc psom, pomogła chłopcu. Historię opisała na FB. "Silikony wolą pomóc komuś, kto to doceni". Fani podzieleni

Doda lubi luksusowy styl życia, ale nie wydaje pieniędzy tylko na siebie. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Jak się okazuje i na tym polu spotyka się z krytyką.

Doda postanowiła niedawno sprzedać samochód, którym wjechała na swoją imprezę urodzinową. Dochód z niego miała przeznaczyć na chorego chłopca. Sprawa zakończyła się wielkim oszustwem - mężczyzna, który wygrał aukcję nie zamierzał wpłacić pieniędzy. Piosenkarka i tak przekazała chłopcu 10 tysięcy. Wszystko dobrze się skończyło? Niekoniecznie.

Dorota Rabczewska napisała na swoim Facebooku post, w którym przedstawia hejt, z jakim spotkała się w ostatnim czasie. Wszystko to ze strony fanów Fundacji dla Szczeniąt Judyta, którzy obrażali ją na forum.

Drodzy, ta historia pokazuje jak językiem nienawiści osiąga się odwrotny skutek od zamierzonego. Jakiś czas temu zadeklarowałam, że wspomogę fundacje dla szczeniąt Judyta, kiedy środki z licytacji mojego urodzinowego auta miały pomoc choremu chłopcu - napisała Doda. - Zamiast minimalnego choć odruchu wdzięczności zostałam zarzucona "przemiłymi" komentarzami z forum tego schroniska: "czego się spodziewać po silikonach? Pies gorszy od człowieka?, "idiotka bez mózgu niech da więcej, 10 tys jej torebka kosztuje", "jebana szmata psom chce dać ochłapy", "tylko 10 tys dla szczeniaków od kurwy bez serca,a dla chłopca auto ????".
No cóż. Silikony bez mózgu i serca wolą pomóc komuś, kto to doceni - podsumowała piosenkarka. - Bezinteresowny gest przekazania prywatnych pieniędzy nie będzie powodem do obrażania. Mam z nimi co robić. Babciu, obczaj swoje konto.

Jedna z fanek wyjaśniła, dlaczego ci, którzy chcieli, by pieniądze trafiły do psów, mogli poczuć się oszukani.

Pani Dorota zmieniła zasady przyznania pieniędzy z licytacji auta. Miała otrzymać je fundacja/osoba, która zbierze najwięcej komentarzy. Wygrała Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Pani Dorota mimo wygranej szczeniaóow, przekazała wygrana na chłopca. Już następnego dnia występowała w śniadaniówce z chłopcem i jego mamą. 
Dokładnie! Zasady zostały zmienione zaraz po zakończeniu konkursu i ewidentnej wygranej Fundacji dla szczeniąt Judyta co raczej nie jest w porządku... - pisali inni.
Gdyby Pani Dorota od razu ogłosiła, że przekazuje pieniądze na chorego chłopca, nikt o nic nie miałby pretensji i nikt nie poczułby się oszukany.

Doda i Fabianek z mamąDoda i Fabianek z mamą Screen z Facebook.com/Doda

Jedna z internautek wyjaśniła całe zajście:

Dziewczyny, ale przeczytajcie dokładnie opis z Instagrama pani Doroty z dnia 15 marca. Wyraźnie jest tam napisane, żeby zgłaszać potrzebujące, chore osoby! Nie schroniska! A że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem to wyszło jak wyszło. I nie mówicie mi, że nie mam serca dla zwierząt, bo to z ich powodu jestem wegetarianką. 

Doda zamieściła screen, który wskazuje na to, że w poście faktycznie była mowa o "osobach".

DodaDoda Facebook.com/doda

Przecież powiedziała wprost ze chodziło jej o osobę (człowieka) w wywiadzie. Wy serio jesteście tak niewdzięczni i zidiocieli, że obrażaliście osobę, która chciała was wesprzeć 10k PLN????

Doda zapewniła też, że "jest psiarą i zawsze będzie", a los szczeniąt nie jest jej obojętny. Uważacie, że faktycznie oszukała Fundację? Naszym zdaniem w zasadach, które ogłosiła od razu jasno wskazywała, że chodzi o pomoc człowiekowi.

Oszust odmówił wpłacenia pieniędzy na chorego chłopca. Doda ostro: Nie odpuszczę!

JM

Więcej o:
Komentarze (53)
Doda miała pomóc psom, pomogła chłopcu. Historię opisała na FB. "Silikony wolą pomóc komuś, kto to doceni". Fani podzieleni
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: sjs

  Oceniono 22 razy 16

  Ech... sprawdźcie dokładnie jak to było..Jeśli rzeczywiście miała wygrać osoba, to drugie miejsce w głosowaniu zajęła chora dziewczynka. Chłopca Doda wybrała sama,a cały ten konkurs to była ściema. Po dwóch miesiącach od zadeklarowanej kwoty,stwierdziła że się obraża i przelewu nie zrobi. Szerzycie nieprawdę i działacie na niekorzyść niczemu winnej Fundacji. ŻENADA..

 • sweetdreams2012

  Oceniono 14 razy 10

  Pudelku, zapomniałeś dodać, że po zmianie zasad i zakończeniu licytacji, Dorota dumnie ogłosiła, że wszem i wobec, że również Fundacji przekaże 10.000 zł na szczeniaki. Problem zrodził sie w chwili, gdy ludzie zaczęli pytać kiedy, a gwiazdeczka zaczęła ściemniać i szukać pretekstu aby nie dać jednak nic. Jak widać nie miała takiego zamiaru, a wszystkie deklaracje miały jedynie podbić chyba lajki na FB.... ale Pudelek już o tym nie wspomniał, i o tym, że wogóle takie deklaracje w interneci i telewizji szumnie deklarowała.... no biedna Doda.... zagalopowała się w obietnicach, kasy nie ma, więc trzeba przyciąć głupka i odkręić kota ogonem...ale czy ona nie ma tak zazwyczaj, chyba już to było grane kilka razy...wielka mi "fanka psów"

 • Gość: gosc

  Oceniono 16 razy 10

  wejdzcie lepiej na facebooka Fundacji dla Szczeniąt Judyta, zobaczcie ile dobrego robią i jak na prawde wygladala ta sprawa

 • Gość: fre

  Oceniono 23 razy 7

  a w czym zawiniły szczeniaki? Fundacja wiele razy pisała na swoim profilu, żeby nie zamieszczać obraźliwych komentarzy i docenia każdą pomoc. Nikt nie ma wpływu na hejterów. Słowa trzeba dotrzymywać, szczególnie jak składa się publiczne deklaracje. Ale w końcu to Doda i to samo o sobie świadczy-afery, chamstwo i buractwo.

 • Gość: trans ma wymówkę

  Oceniono 9 razy 5

  Doda nie dość, że obiecała ochłap w postaci 10 tys. dla szceniaków łżąc publicznie, że wypisuje czek, to jak zwykle nie dotrzymała danego słowa. Z tym swoim podkreślanym honorem i kodeksem rycerskmi minęła się w drzwiach. Potwierdziła tym tylko podłość i nikczemność. Akcje dobroczynne powinni organizować ludzie prawi, a nie lansujący się na czyjeś krzywdzie obłudne persony. Na koniec tej medialnej "klapy" krzyczy , że "żartowniś" ją oszukał, podczas gdy to właśnie ona oszukała ludzi i zwierzęta. Ów żartowniś przyzał się, że zażartował, a ona zrobiła to z premedytacją. To ją powinno się rozliczyć za ww. czyny! Jaka osoba, taka "DOBROCZYNNOŚC :///

 • Gość: gdzie obiecane 10 tys!?!!

  Oceniono 6 razy 4

  ten wulgarny kłamliwy dodon zawsze znajdzie jakąś wymówkę lub pretekst żeby nie zapłacić!!! od początku nie miała zamiaru tego uczynić!!

 • Gość: fre

  Oceniono 28 razy 4

  Klasę pokazała też mama chłopca, któremu pomogła Doda, pisząc, żeby Fundacja nie zbierała szczeniaków po lasach to nie będzie mieć problemów. Idąc tym tokiem rozumowania to odpowiedzialność za te słowa ponosi "psiara" Doda. Na szczęscie cała akcja przyniosła popularność fundacji i na pewno uda się zebrać większą kwotę niż jałmużna od tej artystki ze spalonego teatru.

 • Gość: barbara

  Oceniono 4 razy 2

  Fani Dody uważają, że skoro ktoś powpisywał bluzgi na stronie fundacji to szczeniaki nie dostaną ani grosza - jakie to logiczne i jakie wielkoduszne. Szkoda że pani Doda nie strzeliła takiego focha Pudlowi, na którego łamach dzień w dzień wylewa sie na nią i jej rodzinę kubły pomyj. Tymczasem co i rusz wywiadzik, ustawka a nawet zaproszonko na urodziny dla Pudelka. Mam nadzieję, że Judycie krętactwo Dody wyjdzie na plus. Mam też nadzieję, że miłośnicy zwierząt przestaną być w gorącej wodzie kąpani czyli szaleć z radości i dziękować za samą deklarację. Najpierw kasa - poźniej fejm.

 • Gość: trans znów łże

  Oceniono 4 razy 2

  "Kodeks rycerski i honor" transa!!!
  "przewagą kilku tysięcy like'ów wygrał Dom Tymczasowy dla Szczeniaków Judyta.
  A niech tam! Pomyślałam 😉 żeby nie było, że jestem niesłowna - przekazuje czek na kwotę 10 tysięcy złotych na psiaki z Domu Tymczasowego dla Szczeniaków Judyta"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX