Orły 2017. "Polskie Oscary" rozdano po raz 19. Torbicka otwiera galę... Żartem [MINUTA PO MINUCIE]

Orły 2017. W Teatrze Polskim w Warszawie zebrała się cała śmietanka polskiego środowiska filmowego. Zobaczcie, co działo się na gali rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej.

23:05

Wielki finał. Najlepszym filmem został "Wołyń".

23:00

Wojciech Smarzowski wygrywa w kategorii "Najlepszy reżyser".

22:59

Eryk Lubos wręczał nagrodę dla najlepszej aktorki. Dostała ją Aleksandra Konieczna za film "Ostatnia rodzina".

Chciałam podziękować mojej córce i powiedzieć, że jeżeli teraz czuje choć trochę dumy ze mnie, to jest to niczym w porównaniu z tą dumą, jaką ja czuję każdego dnia, gdy patrzę na nią - mówiła Konieczna odbierając nagrodę.

22:45

Andrzej Sewer uhonorowany Orłem w kategorii "Najlepszy aktor" za film "Ostatnia rodzina". Wręczała ją Maja Ostaszewska.

22:37

Małgorzata Kożuchowska wręczała nagrodę za "Najlepsze kostiumy". Aktorka błyszczała na scenie. Orła zdobyli: Wanda Kowalska, Paweł Grabarczyk, Magdalena Rutkiewicz-Luterek, Agata Drozdowska za film “Wołyń”.

22:17

"Belfer" został najlepszym serialem fabularnym.

22:07

Nagrodę w kategorii "Najlepszy montaż" dla Pawła Laskowskiego za "Wołyń" wręczyła Weronika Rosati.

Weronika RosatiWeronika Rosati Akpa

 

22:06

Grażyna Torbicka pogratulowała Agnieszce Holland, wręczającej nagrodę w kategorii "Najlepszy film europejski".

"Pokot" ma już ponad 250 tysięcy widzów. Wielki sukces! Film, który spowodował zimną wojnę i sprowokował gorące dyskusje, jak również nowe zjawisko w polskiej kulturze: ocenianie bez oglądania...
To nie jest nasza kultura - powiedziała Holland, a sala odpowiedziała jej oklaskami i wiwatami.

21:40

W kategorii "Najlepszy film dokumentalny" otrzymał obraz "Komunia".

21:32

Najlepszym aktorem drugoplanowym został wybrany Arkadiusz Jakubik.

21:25

Orła w kategorii najlepsza kobieca rola drugoplanowa odebrała Agata Kulesza, jednak na scenę wyszła w towarzystwie swoich konkurentek: Agaty Buzek i Izy Kuny

Chciałabym przeczytać tekst, który napisałyśmy wspólnie w domu Agaty Kuleszy. Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda. Kuna ma dwoje dzieci, Kulesza jedno, a Buzek jest córką premiera. Buzek nie je mięsa, Kuleszy ścięli drzewo i płakała jak nigdy w filmie, a Kuna brzydzi się przyrodą. I mimo tych różnic i tego, że dzisiaj tylko jedna z nas dostała Orła, będziemy nadal pracować, szanować się, sprzeczać i spotykać w domu Agaty Kuleszy. Lubmy się trochę.
Róbmy swoje - dodała Agata Buzek.

21:15

Nagrodę w kategorii odkrycie roku wręczyła osoba, która "niewątpliwie była odkryciem i zaskoczeniem na skalę światową".

Kocham polskie kino, kocham polski lud, kocham polskie Hollywood, I wanna grab your pussy polish friend - zaczął w akompaniamencie salw śmiechu przebrany za Donalda Trumpa Andrzej Seweryn. - Powiedziano mi, że polski rząd otworzy narodowe centrum filmowe pod nazwa United Clowns.

Orły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald TrumpOrły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald Trump Screen z Canal +

21:10

Grażyna Torbicka przywitała na scenie partnerów PWC, odpowiedzialnych za wyniki głosowania.

Miło nam jest widzieć panów w dobrym stanie psychicznym - powiedziała Torbicka.
Proszę nam wierzyć, że ten rok był dla nas z różnych powodów bardzo szczególny. Towarzyszy nam na tej scenie wyjątkowa trema i stres, ponieważ my też oglądaliśmy tegoroczne Oscary - zażartowali Piotr Wyszogrodzki Krzysztof Szułdrzyński

21:08

Publiczność uczciła minutą ciszy twórców filmowych, którzy odeszli w tym roku. Rok 2017 Akademia Filmowa ogłosiła rokiem Andrzeja Wajdy.

21:00

Rozdanie Orłów prowadzi Grażyna Torbicka.

To był dobry rok dla polskich filmów. To był dobry rok dla kobiet w polskim filmie - powiedziała Torbicka. - Wciąż są jednak kategorie, w których nie ma ani jednej, np.  "najlepsza rola męska". Ale do czasu!

20:59

Orły 2017. 19. gali rozdania najważniejszych nagród polskiego przemysłu filmowego w tym roku nie zdecydowała się transmitować Telewizja Polska. Z godzinnym opóźnieniem "polskie Oscary" pokazał Canal +. Zapraszamy na relację.

Więcej o:
Komentarze (6)
Orły 2017. "Polskie Oscary" rozdano po raz 19. Torbicka otwiera galę... Żartem [MINUTA PO MINUCIE]
Zaloguj się
 • Gość: kkkk

  Oceniono 7 razy 5

  Ja bym proponowała zmienić motto. Te imitacje Trumpa już nie są śmieszne. Te wszystkie kawały i kabarety na jego temat są płytkie i wcale nie śmieszą. Ja bym proponowała najpierw nasz rząd wziąć w obroty. A później szukać"inspiracji"gdzie indziej.

 • Gość: Jagódka

  Oceniono 1 raz 1

  A to United Clowns to samozaoranie wyszło ...... na sali zapanowała niezręczna cisza, bo komedianci odniesli to do siebie, ha ha ha..... szkoda że taki zdolny rzemieślnik tak się kompromituje i chcoał łapać za waginy obecne tam panie..... co feminy na to? ale słaaaaabeeee

 • Gość: stw

  0

  Dziś jest pogrzeb Agaty Drozdowskiej mlodziutkiej kostiumograf z "Wolynia"," Księdza", wspaniałej kobiety i człowieka, pełnej milości i zrozumienia do ludzi i świata.Złóżmy kondolencje Jarkowi Bajdowskiemu .

 • Gość: dry

  Oceniono 2 razy 0

  A przebrać się za Lenina wiecznie żywego chociaż syfilityka brakło odwagi ? No tak tylko całe lewactwo by go zniszczyło.

 • Gość: Bartłomiej Sochacki

  Oceniono 3 razy -1

  Ale o aferze co wyszła to nic nie ma Http://shortlinks.de/njku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX