;

Orły 2017. "Polskie Oscary" rozdano po raz 19. Torbicka otwiera galę... Żartem [MINUTA PO MINUCIE]

Orły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald Trump

Orły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald Trump (Screen z Canal+/Gazeta.pl)

Orły 2017. W Teatrze Polskim w Warszawie zebrała się cała śmietanka polskiego środowiska filmowego. Zobaczcie, co działo się na gali rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej.

23:05

Wielki finał. Najlepszym filmem został "Wołyń".

23:00

Wojciech Smarzowski wygrywa w kategorii "Najlepszy reżyser".

22:59

Eryk Lubos wręczał nagrodę dla najlepszej aktorki. Dostała ją Aleksandra Konieczna za film "Ostatnia rodzina".

Chciałam podziękować mojej córce i powiedzieć, że jeżeli teraz czuje choć trochę dumy ze mnie, to jest to niczym w porównaniu z tą dumą, jaką ja czuję każdego dnia, gdy patrzę na nią - mówiła Konieczna odbierając nagrodę.

22:45

Andrzej Sewer uhonorowany Orłem w kategorii "Najlepszy aktor" za film "Ostatnia rodzina". Wręczała ją Maja Ostaszewska.

22:37

Małgorzata Kożuchowska wręczała nagrodę za "Najlepsze kostiumy". Aktorka błyszczała na scenie. Orła zdobyli: Wanda Kowalska, Paweł Grabarczyk, Magdalena Rutkiewicz-Luterek, Agata Drozdowska za film “Wołyń”.

22:17

"Belfer" został najlepszym serialem fabularnym.

22:07

Nagrodę w kategorii "Najlepszy montaż" dla Pawła Laskowskiego za "Wołyń" wręczyła Weronika Rosati.

Weronika RosatiWeronika Rosati Akpa

 

22:06

Grażyna Torbicka pogratulowała Agnieszce Holland, wręczającej nagrodę w kategorii "Najlepszy film europejski".

"Pokot" ma już ponad 250 tysięcy widzów. Wielki sukces! Film, który spowodował zimną wojnę i sprowokował gorące dyskusje, jak również nowe zjawisko w polskiej kulturze: ocenianie bez oglądania...
To nie jest nasza kultura - powiedziała Holland, a sala odpowiedziała jej oklaskami i wiwatami.

21:40

W kategorii "Najlepszy film dokumentalny" otrzymał obraz "Komunia".

21:32

Najlepszym aktorem drugoplanowym został wybrany Arkadiusz Jakubik.

21:25

Orła w kategorii najlepsza kobieca rola drugoplanowa odebrała Agata Kulesza, jednak na scenę wyszła w towarzystwie swoich konkurentek: Agaty Buzek i Izy Kuny

Chciałabym przeczytać tekst, który napisałyśmy wspólnie w domu Agaty Kuleszy. Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda. Kuna ma dwoje dzieci, Kulesza jedno, a Buzek jest córką premiera. Buzek nie je mięsa, Kuleszy ścięli drzewo i płakała jak nigdy w filmie, a Kuna brzydzi się przyrodą. I mimo tych różnic i tego, że dzisiaj tylko jedna z nas dostała Orła, będziemy nadal pracować, szanować się, sprzeczać i spotykać w domu Agaty Kuleszy. Lubmy się trochę.
Róbmy swoje - dodała Agata Buzek.

21:15

Nagrodę w kategorii odkrycie roku wręczyła osoba, która "niewątpliwie była odkryciem i zaskoczeniem na skalę światową".

Kocham polskie kino, kocham polski lud, kocham polskie Hollywood, I wanna grab your pussy polish friend - zaczął w akompaniamencie salw śmiechu przebrany za Donalda Trumpa Andrzej Seweryn. - Powiedziano mi, że polski rząd otworzy narodowe centrum filmowe pod nazwa United Clowns.

Orły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald TrumpOrły 2017. Andrzej Seweryn jako Donald Trump Screen z Canal +

21:10

Grażyna Torbicka przywitała na scenie partnerów PWC, odpowiedzialnych za wyniki głosowania.

Miło nam jest widzieć panów w dobrym stanie psychicznym - powiedziała Torbicka.
Proszę nam wierzyć, że ten rok był dla nas z różnych powodów bardzo szczególny. Towarzyszy nam na tej scenie wyjątkowa trema i stres, ponieważ my też oglądaliśmy tegoroczne Oscary - zażartowali Piotr Wyszogrodzki Krzysztof Szułdrzyński

21:08

Publiczność uczciła minutą ciszy twórców filmowych, którzy odeszli w tym roku. Rok 2017 Akademia Filmowa ogłosiła rokiem Andrzeja Wajdy.

21:00

Rozdanie Orłów prowadzi Grażyna Torbicka.

To był dobry rok dla polskich filmów. To był dobry rok dla kobiet w polskim filmie - powiedziała Torbicka. - Wciąż są jednak kategorie, w których nie ma ani jednej, np.  "najlepsza rola męska". Ale do czasu!

20:59

Orły 2017. 19. gali rozdania najważniejszych nagród polskiego przemysłu filmowego w tym roku nie zdecydowała się transmitować Telewizja Polska. Z godzinnym opóźnieniem "polskie Oscary" pokazał Canal +. Zapraszamy na relację.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • W poniedziałek 20 marca w Teatrze Polskim odbyła się 19. gala rozdania Orłów, nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Na czerwonym dywanie pojawiły się tłumy gwiazd. Orły 2017. Kożuchowska zdystansowała konkurencję. Obłędna. Ale na ściance większe poruszenie wywołał "prezydent" [ZDJĘCIA]
Komentarze (6)
Orły 2017. "Polskie Oscary" rozdano po raz 19. Torbicka otwiera galę... Żartem [MINUTA PO MINUCIE]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kkkk

  Oceniono 7 razy 5

  Ja bym proponowała zmienić motto. Te imitacje Trumpa już nie są śmieszne. Te wszystkie kawały i kabarety na jego temat są płytkie i wcale nie śmieszą. Ja bym proponowała najpierw nasz rząd wziąć w obroty. A później szukać"inspiracji"gdzie indziej.

 • Gość: Jagódka

  Oceniono 1 raz 1

  A to United Clowns to samozaoranie wyszło ...... na sali zapanowała niezręczna cisza, bo komedianci odniesli to do siebie, ha ha ha..... szkoda że taki zdolny rzemieślnik tak się kompromituje i chcoał łapać za waginy obecne tam panie..... co feminy na to? ale słaaaaabeeee

 • Gość: stw

  0

  Dziś jest pogrzeb Agaty Drozdowskiej mlodziutkiej kostiumograf z "Wolynia"," Księdza", wspaniałej kobiety i człowieka, pełnej milości i zrozumienia do ludzi i świata.Złóżmy kondolencje Jarkowi Bajdowskiemu .

 • Gość: dry

  Oceniono 2 razy 0

  A przebrać się za Lenina wiecznie żywego chociaż syfilityka brakło odwagi ? No tak tylko całe lewactwo by go zniszczyło.

 • Gość: Bartłomiej Sochacki

  Oceniono 3 razy -1

  Ale o aferze co wyszła to nic nie ma Http://shortlinks.de/njku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane