"Milionerzy". Padło pytanie za MILION złotych!

15.03.2017 21:06
Środowy wieczór był pamiętny dla pani Soni i widzów "Milionerów". W końcu padło pytanie za milion złotych.

Nowa edycja "Milionerów" dostarcza widzom teleturnieju niemałych wrażeń. Do tej pory dotyczyły one jednak przede wszystkim nietuzinkowych pytań (zobacz: Tym razem pytanie o "Ucho prezesa". Zabawne? Widzowie mieli inne zdanie: To jakaś kpina), w końcu jednak byliśmy świadkami walki o naprawdę zawrotne kwoty. Pani Sonia Ciuk jako pierwsza w tej edycji show zmierzyła się z pytaniem za milion:

"Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i...
A. "Solaris", B. "Opowieści o pilocie Pirxie", C. "Dyktanda, czyli...", D. "Szpital przemienienia"

Uczestniczka przyznała, że czytała z wymienionych pozycji jedynie "Opowieści o pilocie Pirxie" i nie czuła się na siłach, by grać dalej. Wycofała się z 500 tysiącami na koncie. Po chwili przekonaliśmy się, że była to dobra decyzja. Obstawiała bowiem błędną odpowiedź: "Szpital przemienienia", a chodziło o  "Dyktanda, czyli...".

Pani Sonia Ciuk szła przez cały program jak burza. Nie poświęcała wiele czasu na zastanawianie nad odpowiedzią. Z kół ratunkowych korzystała rozważnie, jednak wszystkie trzy wykorzystała nim wygrała 250 tysięcy złotych. Po "telefon do przyjaciela" sięgnęła jako ostatnie. To mąż Tymoteusz pomógł jej wygrać ćwierć miliona złotych, podpowiadając, że to pszczoły wymienione są jako jedyne zwierzęta w polskim Kodeksie cywilnym.

Sonia Ciuk ma 30 lat. Na co dzień pracuje w firmie consultingowej. Poza byciem pierwszą osobą z nowej edycji teleturnieju, która usłyszała pytanie za milion złotych, może pochwalić się jeszcze jednym wyjątkowym osiągnięciem. W zeszłym roku zdobyła najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus.

ZI

Masz szansę wygrać milion w Milionerach? Te pytania ułożył dla Was Hubert Urbański
1/15Farba, która trwale pokryje trzy pozostałe, to:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (82)
"Milionerzy". Padło pytanie za MILION złotych!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • janusz_znafca

  Oceniono 89 razy 67

  Czy to tylko mi się wydaje, że w odgrzewanej edycji Milionerów udział biorą jedynie jacyś aktorzy? Oni wszyscy zachowują się diametralnie inaczej niż w Milionerach lata temu. Nie po raz pierwszy "1 z 10" przebija wszystkie istniejące teleturnieje. Całe szczęście ten teleturniej uchronił się od wszędobylskiej obustronnie brudnej polityki.

 • Gość: 123

  Oceniono 44 razy 36

  Wyjątkowa dziewczyna.Inteligencja,wiedza,uroda i humor[kolejność dowolna].Gratulacje.

 • pppaaappp

  Oceniono 43 razy 33

  fantastyczna dziewczyna! wielkie gratulacje!

 • Gość: Rumcajs

  Oceniono 34 razy 14

  dożo podróżuje .dobrze zarabia i jeszcze pół bańki przytuliła , niektórzy mają jednak fart

 • Gość: onka

  Oceniono 14 razy 10

  Ładna, mądra dziewczyna z dużą klasą. Dobrze że wygrała

 • Gość: ros16

  Oceniono 8 razy 8

  No i ma 500+ :)

 • ppo

  Oceniono 9 razy 7

  Nie czytałem żadnej z tych książek, ale coś o nich słyszałem i też przeanalizowałem pytanie: Solaris o Pirx to odjechane SF, raczej nie jezdzi się tam samochodami za dużo. Szpital Przemienienia to chyba coś o II wś, mordowaniu ludzi, ale raczej nie w kontekście żartobliwym. Biorąc pod uwagę ilość ortograficznych pułapek (raczej takich na poziomie podstawówki) w przykładowym cytacie, pozostały Dyktanda. Miłego dnia :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX