Hubert Urbański skomentował "polityczne" pytania w "Milionerach": To nie o to chodzi. Wtrąca się Meller. Trafił w punkt!

Hubert Urbański w "DD TVN" odniósł się do dyskusji w mediach po 1. odcinku "Milionerów". Wywołały ją pytania o Agatę Dudę i Jarosława Kaczyńskiego.

Na 3. w historii powrót "Milionerów" czekało wiele fanów teleturnieju. Pierwszy odcinek zostanie na długo zapamiętany nie tylko ze względu na wysoką oglądalność (ok 3,4 mln), lecz także na kontrowersje wokół "politycznych pytań", które padły podczas gry. W sobotnim wydaniu "DD TVN" Hubert Urbański odniósł się do medialnego zamieszania, jakie wybuchło po pierwszym odcinku.

Cały ten wątek, ta dyskusja, ten szum, który wokół tego powstał sprawia, że mi ręce opadają - zaczął Hubert Urbański. -  To w ogóle nie o to chodzi. Nagle się okazuje, że nie można zadać pytania, które zawiera na przykład nazwisko polityka. Budzi to kontrowersje zupełnie niewspółmierne do samego pytania. 
Byle ci nazwy programu nie przekręcili. Z powodu tych dwóch pytań macie taką darmową reklamę w prawicowych mediach, że po prostu "dziękować Pani Bozi"! - wtrącił się Marcin Meller.
To muszę zajrzeć i się przekonać - zakończył wątek Huber Urbański.

''Milionerzy''''Milionerzy'' Fot. ''Milionerzy'' | TVN | kadr

Sprawa sporo zamieszania wywołała na Twitterze. Wielu internautów przekonywało, że pani Klaudia, która dostała kontrowersyjne pytania, była rzekomo podstawiona i specjalnie miała wyrażać swój nie do końca entuzjastyczny stosunek do władzy.

Jakie pytania zdenerwowały internautów? Panią Klaudię zapytano m.in. "Co późno w nocy w telewizji lubi oglądać Jarosław Kaczyński" (odpowiedź: rodeo) oraz jakiego języka uczyła Agata Duda, nim została pierwszą damą (odpowiedź: niemieckiego). Uczestniczka w obu przypadkach musiała skorzystać z koła ratunkowego, gdyż nie była pewna swoich odpowiedzi.

''Milionerzy''''Milionerzy'' Fot. ''Milionerzy'' | TVN | kadr

Jesteście ciekawi, czy Wy także potrzebowalibyście kół ratunkowych, by wygrać milion? Swoją wiedzę możecie sprawdzić w naszym quizie "Milionerzy", do którego pytania przygotował specjalnie Hubert Urbański.

ZI

 

Więcej o:
Komentarze (158)
Hubert Urbański skomentował "polityczne" pytania w "Milionerach": To nie o to chodzi. Wtrąca się Meller. Trafił w punkt!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • antirussia81

  Oceniono 159 razy 97

  "Agata Duda witała się ze swoimi uczniami, mówiąc"
  E. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus?

 • podziwu_godne

  Oceniono 84 razy 64

  Mam takie "spostrzezenie" po przeczytaniu tego "artykulu" - Jezeli pierwszy odcinek nowej serii Milionerzy nie byl ustawiony ,to uczestniczka "udowodnila" ,ze ludzie w Polsce NIE interesuja sie polityka.To co userom komentujacym ,czytajacym GW czy portal gazeta pl wydaje sie oczywiste dla innych wcale takie nie jest ,idac dalej przestaje mnie dziwic 40% poparcie pewnego ugrupowania.

 • Gość: kibic

  Oceniono 59 razy 47

  W czym macie problem. Czy w tym że te pytania nie uwłaczały nikomu, czy w tym że pani nie znała odpowiedzi. Chciałbym zaznaczyć że nie wszyscy są idiotami i zajmują się plotkami o politykach.

 • xouveyer11

  Oceniono 65 razy 33

  Przecież wiadomo, że wszyscy pisdzielcy i z nimi powiązani, to święte krowy. To tylko po prezydencie Komorowskim można bylo jęździć jak po łysej kobyle (np. w programach rozrywkowych TVN) i nikomu to nie przeszkadzało.

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 46 razy 28

  Zarywa noce i przez to bredzi bo od rodeo się głupieje a za dnia ciemny lud ujeżdża jak pastuch bydło.

 • wpm1

  Oceniono 62 razy 28

  Ludzie oczywiście mają rację. Nie oglądałem, ale jeśli nadal będą tam takie pytania, nadal nie planuje tego oglądać. Ocieplanie wizerunku faceta z Żoliborza, który najchętniej widziałby mnie w gułagu, mnie nie interesuje.

 • blechtrommel

  Oceniono 50 razy 26

  Sympatycy PiS domagają się włączenia Prezesa Kaczyńskiego oraz Wykarmionego Błogosławionym Cycem Dudy w poczet symboli religijnych.

  Jakakolwiek wzmianka o wyżej wymienionych, nie będąca wychwalaniem ich wielkości i wspaniałości, będzie podciągnięta pod obrazę uczuć religijnych. Nazwiska te albo wymawiamy z nabożną czcią albo nie wymawiamy ich wcale!

 • Gość: Olaboga

  Oceniono 45 razy 17

  Ręce rzeczywiście opadają! Niedługo będą pytania o kolor moczu prezesa... :(

 • Gość: menel szechter

  Oceniono 52 razy 14

  celnie i w punkt!
  Urbański miażdży!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX