Bogusław Linda zachwycony Bronisławą Zamachowską: Nie jest grzeczną dziewczynką, ma w oczach... Zdradził coś jeszcze

04.02.2017 17:07
Bronisława Zamachowska, Bogusław Linda

Bronisława Zamachowska, Bogusław Linda (WBF/MAREK KUDELSKI)

Bronisława Zamachowska to córka Zbigniewa Zamachowskiego i Aleksandry Justy, która właśnie zadebiutowała w głośnym filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki". O jej talencie wypowiedział się ostatnio jej filmowy ojciec, Bogusław Linda.

Bogusław Linda w filmie "Powidoki" Andrzeja Wajdy gra malarza Władysława Strzemińskiego. U jego boku możemy zobaczyć debiutującą na wielkim ekranie Bronisławę Zamachowską, która wciela się w córkę głównego bohatera, Nikę Strzemińską. Wielu krytyków sceptycznie podchodziło do tego wyboru Wajdy i uważało, że Zamachowska rolę w filmie dostała tylko ze względu na znane nazwisko i koneksje. Musieli jednak szybko się z tego wycofać. Zamachowska brawurowo bowiem poradziła sobie na planie, a po premierze filmu posypało się wiele pochlebnych słów pod jej adresem. Pod wrażeniem talentu aktorskiego 15-latki jest nawet sam Bogusław Linda, który w "Dzień Dobry TVN" nie mógł przestać jej wychwalać.

 

Bronka jest po prostu fantastyczna. Ma coś w oczach takiego, że rozumiem Andrzeja dlaczego akurat ją wziął, a nie jakąś inną grzeczną dziewczynkę. Bronka nie jest grzeczna. Jest fajną laską, która potrafi coś zagrać.

Aktor przyznał też, że Wajda planował już nawet kolejny film, którego nie wyobrażał sobie właśnie bez udziału młodej Zamachowskiej.

Andrzej chciał z nią zrobić następny film. Mówił: "Wiesz Bogusiu, muszę teraz zrobić jakiś nowy film, bo jak nie robię filmów to umieram, a jak robię filmy to żyję. Chciałbym zrobić film z Bronką.

AW

last test quiz update title
1/2q one

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (22)
Bogusław Linda zachwycony Bronisławą Zamachowską: Nie jest grzeczną dziewczynką, ma w oczach... Zdradził coś jeszcze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 13 razy 7

  A Boguś to albo z bronią, albo z Bronią :-)

 • wyksztalciuch

  Oceniono 13 razy 5

  Żeby tylko nie zachwycił się jak Kondrat córką Turnaua......

 • zorro zorro

  Oceniono 3 razy 3

  W tych wszystkich filmach grają całe rodziny, wszędzie tylko znajomości się liczą i pieniądze, teraźniejsze polskie firmy są słabe tak samo jak i współcześni aktorzy.

 • zorro zorro

  Oceniono 2 razy 2

  W tych wszystkich filmach grają całe rodziny, wszędzie tylko znajomości się liczą.

 • kitciwoko

  Oceniono 8 razy 2

  Przejeżdża Zbycho z córką obok studia filmowego. Nagle Bronia zaczyna chichotać. Zapytana o powód radości odpowiada; "bo tatusiu widziałam dzisiaj te kolejki dziewczyn czekające godzinami na kasting do filmu z Lindą."

 • internauta2013

  Oceniono 8 razy 2

  Nie mieszajcie polityki do tej dyskusji. Bronka jest świetna i tyle.

 • aatomekzz

  Oceniono 4 razy 2

  Oszczędną urodą gospodaruje ten chłopiec.

 • Gość: Stachu

  Oceniono 10 razy 2

  Oryginalna uroda. Warsztat będzie można ocenić po kilku rolach.

 • Gość: A.

  Oceniono 1 raz 1

  Film widziałam i muszę niestety stwierdzić, że Bronia talentem się nie popisała. Nie skreślam jej od razu, bo ma po kim go mieć, ale te zachwyty nad jej rolą w Powidokach są kompletnie oderwane od rzeczywistości. W kilku scenach jest tak sztuczna, że aż chce się płakać. Jedyne, co tam pokazała, to hipnotyzujące spojrzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane