Telekamery 2017. Na koniec nie obyło się bez małej wpadki. Pomyłkę prowadzącego szybko naprawiono

Telekamery

Telekamery (Tele Tydzień)

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XX gala Telekamer. Jesteśmy na miejscu!

21:57

To już koniec uroczystości. Dziękujemy, że byliście z nami. 

21:56

XX gala Telekamer dobiega końca. Na scenę wychodzą wszyscy laureaci. 

21:54

Obiecuję, że w tym roku będę krócej mówić - zaczęła laureatka nagrody. - Ale i tak pozwolę sobie powiedzieć kilka słów. Czuję stojąc tutaj, że to ma sens. Brnijmy w tę bajkę dalej! Miłego wieczoru. 

21:52

Czas na ostatnią kategorię: Aktorka.

Wręcza ją Kacper Kruszewski - pomylił się Artur Orzech wyczytują aktora Kacpra Kuszewskiego.
Dzień dobry! Nazywam się Kacper Kuszewski - zaczął aktor. 

Po małej wpadce czas na wyniki:

Na 3. miejscu Anita Sokołowska, na 2. miejscu Małgorzata Kożuchowska, a Telekamerę 2017 wynikiem 43% głosów zdobyła Barbara Kurdej-Szatan. 

21:50

O 2 w nocy do ja dostaję kopniaka w oko od mojego syna, który śpi w poprzek łóżka między mną a moją żoną - zaczął podziękowania Żebrowski. - Dziękuję wszystkim zwłaszcza kolegom z planu. To dzięki ich pracy my aktorzy możemy od czasu do czasu odbierać takie oto nagrody. Mam nadzieję, że się odwdzięczę zaproszeniem do Teatru 6. Piętro. Po 

21:45

Statuetkę dla najlepszego aktora wręcza Małgorzata Foremniak. 

Najgorzej z tymi przemowami. Ja to się cieszę, że tutaj doszłam. Jak wręczano mi pierwszą Telekamerę, zgubiłam but - powiedziała aktorka. - Praca aktora to praca mordercza. Najgorsze to poranne wstawanie. My aktorki o tym wiemy. 4 rano, otwieramy oczy, a tu nic, bo powieki spuchnięte. Zęby myjemy prawdopodobnie kremem do rąk, zamiast kawy wrzątek. A na planie kierownik planu mówi, że zaczynamy od ZBLIŻEŃ - żartowała Formeniak. - Telekamerę 2017 w kategorii Aktor wynikiem 40% głosów zdobył aktor, który nawet o 2 w nocy jest przystojny - Michał Żebrowski. 

21:44

Nadszedł czas na najbardziej wyczekiwane kategorie wieczoru, czyli Aktor i Aktorka.

21:42

Fundusze zgromadzone dzięki głosowaniu w plebiscycie przekazane zostały na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Czek odebrał Olgierd Łukaszewicz. 

W tym domu

21:38

Organizatorzy składają Teresie Lipowskiej gratulacje z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej. Aktorce wręczono Platynową Telekamerę. Widownia wiwatuje.

Kocham was, dziękuję wam, jestem wzruszona - dziękowała Lipowska. 

21:36

Festiwal żartów obsady "Ojca Mateusza" z nieobecnego na gali Artura Żmijewskiego:

Artura Żmijewskiego dzisiaj nie ma z nami, bo rano ma mszę - powiedział Polk.
Nie on jedzie nas, ale jedzie rowerem - dodała inna osoba.

21:28

Wracamy do statuetek. Czas na kategorię Serial. Nagrodę wręcza Teresa Lipowska. Aktora w tym roku obchodzi 60-lecie pracy na scenie.

Mam ogłosić zwycięzcę. Trudno przechodzi mi to przez gardło. Dla mnie ciągle najlepszym serialem jest "M jak miłość". 3. Miejsce zdobył serial "O mnie się nie martw", 2. miejsce "Świat według Kiepskich", a Telekamerę 2017 zdobył serial "Ojciec Mateusz" - mówiła Lipowska.  

21:22

Chwilę wytchnienia od sporej dozy emocji przynosi występ Grzegorza Markowskiego.

21:17

Czas na Złotą Telekamerę. Wręcza ją Ilona Łepkowska reprezentantom serialu "Ranczo". 

21:11

Nagrodę w kategorii Prezenter informacji wręcza Maciej Orłoś. Jego przemowa wywołała euforię na widowni. 

Rok temu nie było cię z nami, twoją Telekamerę odebrał syn. Bardzo cieszymy się, że jesteś dziś z nami - przedstawiła Orłosia Agnieszka Cegielska, gospodyni gali.
To było zaledwie rok temu, a tyle się zmieniło. W ogóle. U mnie też. Rok temu nie przyszłoby mi do głowy, że przedstawię się państwu "dzień dobry, telewizja WP". Nawet by mi to przez myśl nie przeszło. Zastanawiałem się, jak wykorzystać tę okazję i powiem prawdę. O czym miałbym powiedzieć prawdę? Na przykład o instytucji, z którą byłem związany przez tyle lat. Nie bój się Artur [Artur Orzech, redaktor TVP - przyp. red.], nie powiem. To są Telekamery. Ma być miło i przyjemnie. W związku z czym grzecznie przeczytam wygranych. Na 3. miejscu Tomasz Wolny, na 2. miejscu Danuta Holecka, a na 1. z 53% głosów Anita Werner. 

21:10

Teraz przechodzimy do kategorii Prezenter informacji.

To ważna kategoria w tych... dynamicznych czasach - zapowiedziała kategorię Agnieszka Cegielska, gospodyni gali.

21:04

Zaraz dowiemy się, jaki jest najlepszy program rozrywkowy według czytelników "TeleTygodnia".  13% głosów i 3. miejsce zdobył "Voice of Poland", 26% głosów zdobyło show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", 1. miejsce należy do programu "Rolnik szuka żony"!

20:59

Czas, by poznać zwycięzcę w kategorii Juror. Statuetkę wręczy laureatka Platynowej Telekamery, czyli Doda. 

Juror, najbardziej polski zawód. Wszyscy znają się tutaj na wszystkim, powinien być nominowany cały kraj. A tak naprawdę juror jest jak saper. Jedna zła decyzja i może komuś przekreślić karierę - mówiła Doda. - 3. miejsce zajęła Małgorzata Walewska, 2. miejsce zajęła Ewa Wachowicz. O Boże, ale jestem podekscytowana! A 1. miejsce zdobył kto? Agustin Egurrola! Ma się tę przemowę, nie?

 

20:53

Kolejną kategorią, w której wręczane są nagrody, jest Serial fabularno-dokumentalny. Magdalena Schejbal przekazuje ją twórcom "Na sygnale". Produkcja miała miażdżącą przewagę. Oddano na nią aż 53% głosów.

20:49

Niestety, transmisji nie ma, dziennikarzy nie wpuszczono do sali, musimy pracować siedząc na podłodze, ale za to na Dodę zawsze można liczyć! Piosenkarka wrzuciła livestream na swoim Facebooku. 

20:47

Grażyna Torbicka wręcza Nagrodę specjalną. 

To wyjątkowy wieczór, kiedy reprezentanci różnych stacji spotykają się ze sobą i czują się jedną wielką rodziną. Specjalną Telekamerę otrzymuje Canal+ za serial "Belfer".

20:42

Czas na nagrodę w kategorii, Nadzieja Telewizji. Na 3. Antonii Królikowski, na 2. Adam Zdrójkowski, a na 1. zdobyła Marcelina Zawadzka, prezenterka "PnŚ".

Jestem zestresowana. "PnŚ" dało mi szansę, spotkałam wielu ciekawych ludzi, od których mogę się uczyć. Dziękujemy wszystkim, którzy pracują w redakcji i przy programie. O matko, jak się stresuję, przepraszam państwa - mówi Zawadzka. 

20:36

Przemysław Babiarz wręcza nagrodę dla Komentatora Sportowego. 3. miejsce zdobył Rafał Patyra, na 2. miejscu Mateusz Borek, a Telekamerę zdobył Dariusz Szpakowski.

Chciałbym zadedykować Telekamerę Bogdanowi Tuszyńskiemu, legendzie komentatorstwa - powiedział Szpakowski.

20:32

Kolejna kategoria to Prezenter pogody. Na 3. miejscu Dorota Gardias. Na 2. Aleksandra Kostka. Na pierwszym: Marzena Słupkowska.

20:28

Czuję się zaszczycona. Dziękuję widzom, dzięki którym widzę sens tej pracy. Dziękuję całej redakcji. Za mną trudny rok, to wymagało wiele wyrozumiałości. Chyba nikt mnie tyle razy nie wyrzucał z pokoju, co pan. Prawda panie dyrektorze? Dyrektor Miszczak!  "A ty znowu ze swoimi pomysłami". Nie obiecuję, że znowu mnie pani nie wyrzuci - dziękowała za nagrodę Wojciechowska.

20:25

Zaraz poznamy zwycięzcę w kategorii Osobowość Telewizyjna. Na trzecim miejscu Marta Manowska. Na drugim miejscu Tomasz Rożek, a Telekamerę otrzymuje Martyna Wojciechowska!

19:35

Już za kilka chwil rozpocznie się XX gala Telekamer. Niestety, w tym roku rozdania statuetek nie będzie można obejrzeć w telewizji. Nasza redakcja jest na Zamku Królewskim w Warszawie i będzie specjalnie dla Was relacjonować wydarzenie na żywo. Arkady Kubickiego już prawie całkiem zapełnili zaproszeni goście. Wszyscy nerwowo oczekują, by dowiedzieć się, kto zostanie wyróżniony nagrodą w następujących kategoriach: Aktor, Aktorka, Serial, Osobowość telewizyjna, Prezenter informacji, Prezenter pogody, Komentator sportowy, Juror, Program rozrywkowy, Serial fabularno-dokumentalny i Nadzieja telewizji (pełna lista nominowanych). Zapraszamy!

Relację prowadzi: Zuzanna Iwińska

 

Czy wiesz, jak NAPRAWDĘ nazywają się gwiazdy
1/14Borys Szyc naprawdę nazywa się:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (77)
Telekamery 2017. Na scenie Maciej Orłoś: Chciałbym powiedzieć prawdę. Chodziło o TVP. Publika szalała
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jare_jare

  Oceniono 38 razy 16

  Zaraz, ale Kaczyński miał dostać wszystkie... Ech, trudno. Może zostanie człowiekiem-Telekamerą za rok.

 • Gość: ggg

  Oceniono 20 razy 8

  Obowiązkowa najważniejsza z ważnych telekamera dla prezesa to oczywista oczywistość.

 • wranek

  Oceniono 6 razy 6

  Jarek,ty nie badź frajer i zgłoś sie po nagrodę. Żeby nie było jak z Noblem dla Walęsy.
  Nobel był przeciez dla Ciebie, tylko, że Ty nie miałeś żony,do odbioru Nobla.
  Chciałeś wysłać Kota, ale Komitet sie nie zgodził.
  Dlatego oddałeś Nobla Wałęsie i jego Danuska Nobla przywiozła go dla Wałęsy.
  Zgłos sie po nagrode, bo znowu będziesz załował, jak tego Nobla.
  Nobla, co go razem z Kotem opłakujecie po nocach.

 • 123zuczek

  Oceniono 16 razy 4

  Laureatami nagród Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”, oraz nagrody im. św. Grzegorza Wielkiego zostali odpowiednio wicepremier Mateusz Morawiecki, premier Beata Szydło i prof. Sławomir Cenckiewicz. BRAWO

 • angelus-silesius

  Oceniono 6 razy 2

  Na scenie Maciej Orłoś: Chciałbym powiedzieć prawdę. Chodziło o TVP. Publika szaleje.
  A teraz kto potrafi, niech to szaleństwo komentuje.

  Paulina Młynarska dostała literackiego Nobla?... bo nie doczytałem. Albo przynajmniej tytuł epistolograficznego Telekamerdynera?
  Hę???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane