Widzowie zachwyceni Stuhrem na gali ENF. Popcorn i żarty polityczne. "Mistrz! A w TVP go nie chcieli"

Maciej Stuhr przyznał, że gala Europejskich Nagród Filmowych była transmitowana przez TVN, bo telewizji publicznej nie spodobała się osoba prowadzącego. Internautów zachwycił styl, w jakim aktor prowadził galę.

Maciej Stuhr TVP naraził się za żarty polityczne podczas tegorocznego rozdania Orłów Aktor został zaangażowany do poprowadzenia gali Europejskich Nagród Filmowych i jak sam przyznał, dla telewizji publicznej był to powód do zrezygnowania z transmisji. Galę pokazała telewizja TVN, a w zgodnej opinii internautów, Stuhr wypadł świetnie.

 

Jak można było się spodziewać, Stuhr nie zrezygnował z żartów i aluzji do sytuacji politycznej w Polsce. Niektóre były wymierzone wprost w TVP. Wręczająca jedną z nagród Maja Ostaszewska udawała, że nie wzięła swojej kartki, z której miała odczytać nazwiska nagrodzonych. Stuhr podał jej więc swoją. Odczytała:

Nie wspominać o polskim rządzie. Maciek, to nie to!

Gdy Stuhr rozmawiał z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, zaproponował, by na chwilę przeszli na język polski (gala była prowadzona po angielsku).

Może wtedy pokażą nas w telewizji publicznej? - zapytał kompozytor.
Nie sądzę - odparł Stuhr.

Aktor nie ograniczył się tylko do żartów politycznych. Widzowie docenili luz i poczucie humoru, z jakim prowadził galę. Padły porównania do Ellen DeGeneres, która prowadząc galę Oscarów w 2014, zamawiała pizzę i robiła selfie z gwiazdami.

 

Pozytywnie oceniono również to, że Stuhr nawiązywał dialog z publicznością i schodził ze sceny, by porozmawiać z gwiazdami.

Podczas gali nie brakło momentów, w których prowadzący musiał improwizować. Tak stało się podczas zamieszania z nagrodą za najlepszą scenografię, kiedy statuetkę chciała odebrać niewłaściwa osoba. Prowadzący rozładował napięcie żartem, a potem pomógł odrobinę skrępowanej laureatce.

 

Filmiki, w których Stuhr odgrywa sceny z nominowanych filmów, spodobały się nawet fanom kina za granicą.

Maciej Stuhr dosłownie pojawił się w nominowanych filmach. To jeden z jego najzabawniejszych żartów jako prowadzącego - napisano na profilu hiszpańskiego magazynu "Fotogramas - Cine".

Internauci docenili również zdolności językowe aktora. Stuhr podczas gali płynnie wypowiadał się po angielsku, francusku i niemiecku. W ogólnej ocenie widzów, Stuhr wypadł rewelacyjnie.

 

 

EK

 

 

 

Komentarze (299)
Widzowie zachwyceni Stuhrem na gali ENF. Popcorn i żarty polityczne. "Mistrz! A w TVP go nie chcieli"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 466 razy 382

  Pan Maciej pokazał na cały świat że Polacy mogą być dowcipni, inteligentni i uśmiechnięci, że Wrocław potrafi zorganizować galę na europejskim poziomie...
  A potem niestety przyjdą Waszczykowskie, Kaczyńskie i Macierewicze i znowu sprowadzą nas do roli zakompleksionego, zacofanego ksenofobia i buraka Europy

 • p_mox

  Oceniono 324 razy 258

  Lepsza 80 miesiecznica smolenska
  I pokaz nienawisci jatrzenie szukanie caly czas wrogów taka dobra zmiana.
  Ja wole byc w Europie.

 • Gość: Monika

  Oceniono 288 razy 228

  Uwielbiam Go. On jest genialny i niezwykle inteligentny z ogromnym poczuciem humoru. Ja bym go mogla sluchac non stop. On ma bardzo pozytywny wplyw na mnie. Juz na sam Jego widok buzia mi sie smieje nie mowiac jak Go slysze. Panie Macku ma Pan slicznego synka. Zycze Panu , zonie i synkowi zdrowia i duzo milosci. Pozdrawiam wszystkich czytelnikow Pudelka i zycze Panstwu milej niedzieli.Monika

 • Gość: Bogo

  Oceniono 260 razy 212

  Dlaczego nie było nikogo z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Gdzie był PAD ?
  Uroczystości Radia Maryja czy 25 lecia Super Expressu nie odpuścił ...

 • Gość: ggg

  Oceniono 241 razy 191

  pokażcie mi jakiegoś pisowskiego przydupasa mówiącego po angielsku, niemiecku i francusku.

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 219 razy 187

  Jest inteligentny, profesjonalny, zna języki, ma poczucie humoru i jest obywatelem Europy. Czy może być bardziej dyskwalifikujący zestaw cech w oczach Edków z pisu?
  Oni zaraz zorganizują swoją galę, którą poprowadzi Misiewicz, a wszystkie nagrody zgarnie "Smoleńsk"

 • ale-only

  Oceniono 199 razy 171

  Pewnie w TVP chcieli , aby to Misiewicz prowadził Galę.

 • Anty Pis

  Oceniono 188 razy 146

  mamy dwie Polski, ta rezimowa spotyka sie na miesiecznicach nienawiści i obłudy,
  a ta druga jest taka własnie jak pan Maciej Stuhr!
  mądra, kreatywna, dowcipna i nasza, polska!
  myslę, że jak zemrze ta nikczemna kreatura, kato-nacjonaliści wróca do kruchty spowrotem
  a w naszym życiu zapanuje normalność, pozbawiona pissowskiego jadu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX