Steffen Möller 10 lat temu zniknął z polskich mediów. Co się z nim dzieje? Zobaczcie nagranie

Steffen Möller przez lata bawił polskich telewidzów. Występował w kabaretach, grał w serialu "M jak Miłość" i przełamywał stereotypy w "Europa da się lubić". Co się z nim teraz dzieje?

Steffen Möller był ulubieńcem polskich telewidzów. Popularność zagwarantował mu udział w programie "Europa da się lubić", w którym przełamywał stereotypy na temat Niemców i opowiadał o kulturze swojego kraju. Później przyszły kolejne propozycje. Möller, znany z poczucia humoru, doskonale odnalazł się na scenie kabaretowej. Wcielił się również w zakochanego w Małgosi Mostowiak Niemca w "M jak Miłość", a także parał się pisaniem książek o Polakach i Polsce. Nagle jednak dosłownie zapadł pod ziemię. Ekipa "Dzień Dobry TVN" z Mateuszem Hładkim na czele postanowiła sprawdzić, co się z nim teraz dzieje. W tym celu pojechała aż do Heidelbergu, gdzie obecnie przebywa Steffen.

Okazuje się, że Möller nadal często odwiedza Warszawę, gdzie ma mieszkanie. W rozmowie z "DD TVN" przyznał, że tylko w Polsce jest rozpoznawalny i może liczyć na pozdrowienia od motorniczych. W Niemczech żyje w nieco inny sposób.

Tu jestem w innej szufladzie. Jestem autorem książek o dalekich krajach. W Niemczech nikt mnie nie zna, przynajmniej tak z ulicy, ale jestem zapraszany na odczyty literackie - powiedział Möller.

Dziennikarz dopytywał Steffena o jego książki, zwłaszcza ostatnią: "Viva Warszawa. Polska dla zaawansowanych". Dodatkiem do książki jest piosenka, w której pojawiają się m.in. słowa, że w Polsce jest czysto, a hydraulik ma dyplom. Niemiec zdecydowanie zaprzecza tam stereotypom na temat naszego kraju.

Ja zawsze zaprzeczałem tym stereotypom. Jednak te stereotypy wciąż są obecne. Ale czy w Polsce nie ma stereotypów o Niemcach? Stereotypy, o czym sam się przekonałem, są długowieczne.

Hładki zapytał go także o to, co zmieniło się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Nie takiej odpowiedzi chyba oczekiwał. Möller zwrócił bowiem uwagę na bardzo ważny problem.

Czuję, że na ulicach miast brakuje młodych ludzi. Moich byłych studentów, których spotykam tutaj. Przychodzą na moje występy z niemieckimi żonami, dzieci już często nie mówią nawet po polsku. Uważam, że problem emigracji jest za mało obecny w polskich mediach. Powinny być billboardy - "Nie wyjeżdżaj, bo Twój wnuk już nie będzie mówił po polsku". Trzeba walczyć z tą emigracją.

A czy nadal zależy mu na sławie?

Kiedyś bardziej mi zależało - skwitował Niemiec na koniec.

Żałujecie, że Möller już nie występuje w polskiej telewizji? My bardzo!

AW

 

Więcej o:
Komentarze (73)
Steffen Möller niemal 10 lat temu zapadł się pod ziemię. Co się z nim teraz dzieje?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: A

  Oceniono 121 razy 105

  Bardzo sympatyczny facet będący totalnym zaprzerzeniem stereotypu Niemca.
  P.S. Mogłabym być jego Wandą 😜.

 • Gość: sraczezwersacze

  Oceniono 61 razy 57

  Ale przykre to (co sami widzimy na ulicach - szczególnie mniejszych miejscowości i co zauważył nawet obcokrajowiec ), że ubywa nas - szczególnie młodych ludzi. Przykre to, że ten kraj nigdy nie potrafił uszanować największego potencjału jakim są po prostu ludzie... :-(

 • Gość: justi

  Oceniono 59 razy 55

  Czytałem książkę Stefana o różnicach między Polską a Niemcami. Fajna ...

 • vito3

  Oceniono 51 razy 45

  swietny gosc.

 • lech2011

  Oceniono 60 razy 42

  świetny facet. Brakuje takich w Polsce.
  Fajnie gdyby zginął polski mężczyzna stepowy, a w jego miejsce pojawił się taki w stylu Stefana Möllera.

 • Gość: Jan

  Oceniono 44 razy 36

  Pracowałem w Niemczech w latach 90-ych sam jeden Polak. Znam dobrze Niemców, to naprawdę bardzo fajni i życzliwi ludzie. A Steffan M ? Super Gość !

 • Gość: Kkkkk

  Oceniono 35 razy 31

  Fajny gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX