Renata Kaczoruk żałuje udziału w "Azja Express"? "Jesteśmy narzędziami w rękach produkcji"

Renata Kaczoruk zdaje się żałować udziału w najbardziej popularnym show sezonu. Widzi wyraźnie, że coś poszło nie tak.

Renata Kaczoruk do niedawna była znana wyłącznie jako dziewczyna Kuby Wojewódzkiego. Od kilku tygodni zyskuje popularność na własny rachunek za sprawą uczestnictwa w show "Azja Express". Z popularnością jednak przyszły i kłopoty - Kaczoruk została uznana za "czarny charakter" programu. Sama jednak nie ma sobie nic do zarzucenia i konsekwentnie winę zrzuca na produkcję, twierdząc, że ta zmanipulowała przekaz. Taką strategię obronną przyjęła także w wywiadzie, jakiego udzieliła magazynowi "Pani".

Pierwszy odcinek budził duże nadzieje. Wydawało się, że producenci poszli w fajną, komediową formułę. Drugim byłam zdruzgotana. Dotarło do mnie, że jako uczestnicy programu jesteśmy tylko narzędziami w rękach produkcji. Tworzymy spektakl, show musi epatować emocjami, być pełne konfliktów. I to jest konsekwentnie poprowadzone. Chodzi o wyrysowanie jednowymiarowych postaci niekoniecznie zbieżnych z rzeczywistymi. Myślę, że ja doskonale wpisałam się w rolę, w której chcieli mnie osadzić producenci, chociaż nie miałam tego w umowie (śmiech).

Renata Kaczoruk przekonuje zatem, że dopiero po obejrzeniu drugiego odcinka zorientowała się, że wzięła udział w show, a nie w reportażu. To spora naiwność, w którą można wierzyć lub nie, jednak nie sposób odnieść wrażenia, że zaprzecza sama sobie. Z jednej strony wielokrotnie powtarzała, że to, jak wypadła, to efekt montażu, a teraz mówi, że doskonale pasowała do roli, jaką jej przeznaczyli producenci show.

Ja nie potraktowałam tej podróży jako widowiska, chciałam przeżyć przygodę. Myślałam, że takie podejście samo się obroni, ale się nie obroniło. Jak widać, osoby mające doświadczenie w show-biznesie lepiej wyczuwają, jak dana sytuacja będzie wyglądać przed kamerą i potrafią zachować się tak, żeby wygrać to wizerunkowo. Ja chyba nie potrafiłam i też nie starałam się być taka sprytna.

Tego też nie rozumiemy: skoro zachowywała się szczerze przed kamerą i kamera to pokazała, to skąd pretensje o późniejsze manipulacje?

Można się zastanawiać, czy moja reakcja była potrzebna. Każdy komentarz to woda na młyn hejterów. Milcząc jak grób, wydawałabym się silniejsza, niewzruszona, zdystansowana. Dla mnie jednak to było zbyt brutalne. Potrzebowałam się uprzedmiotowić. Obraz Renaty, jaki zobaczyłam w programie, tak rażąco nie odpowiadał temu, jak ja siebie postrzegam, jak postępuję z ludźmi, że postanowiłam dać sygnał: hej, nie do końca jest tak, jak na ekranie.

Trudno się, doprawdy, połapać, co tu jest prawdą, co kreacją, a co montażem. Jedno jest pewne. Renata Kaczoruk zamieniła jednowymiarowy wizerunek dziewczyny Wojewódzkiego na wizerunek kobiety nieoczywistej, kontrowersyjnej i w gruncie rzeczy interesującej. Show-biznes lubi takie postacie, więc nie wykluczone, że jesteśmy świadkami początku kariery medialnej Renaty Kaczoruk.

JZ

Więcej o:
Komentarze (21)
Renata Kaczoruk żałuje udziału w "Azja Express"? "Jesteśmy narzędziami w rękach produkcji"
Zaloguj się
 • Gość: Heja

  Oceniono 15 razy 15

  Polanski juz dzwoni...potrzebuje nieoczywistej , kontrowersyjnej i intrygujacej kobiety do nowego filmu. Renata cala wypelniona demonicznym magnetyzmem..glowa pelna, piersi pelne i biodra nie inaczej.

 • Gość: ewa

  Oceniono 10 razy 10

  tam była prawdziwa a tu gra ..... wyszło szydło z worka-jaka jest naprawdę, a jest bezwzględna, infantylna i głupia

 • Gość: kat

  Oceniono 11 razy 9

  Jedyma osoba ktora tu manipuluje jest renata. Zapomniala o tych kamerach o zachowywala sie okropnie. Pokazala prawdziwa siebie. O gdyby faktycznie zalezalo by jej tylko na wygranej, to teraz nie tlaczylaby sie ze swojego zachowania. Nawet bysmy jej wybaczyli, ale ona brnie w te wszystkie klamstwa, zwalanie winy na montaz, uczestnikow i to jest jeszcze bardziej zalosne niz jej wystep w programie. To, ze mocno zdziwila sie swoim image pokazamym w programie szczegolnie mnie nie dziwi, bo dziewczyna ma wysokie mniemanie o sobie, jak widac calkowicie nieprawdziwe. Myslala, ze pokaze w polsce, ze pomimo, ze jest modelka i swietnie wyglada jest tez bardzo inteligentna (co zawsze mocno podkreslala w wywiadach), sprytna i potrafi w kazdej sytuacji dac sobie rade. A tu wyszlo, ze nie dosc, ze urody zadnej (bez photoshopa i dobrych zdjec), to w dodatku glupia, zadufana w sobie, bez szacunku do innych panna, ktora jedyne czym moze sie pochwalic, to ze sypia z wojewodzkim. I nie, nie jest to osoba intrygujaca ani interesujaca. Ale media napisza wszystko, gdy im sie placi. A renatka dalej bedzie kasowac komentarze na jnst.

 • Gość: zdziffko

  Oceniono 6 razy 6

  Jesssu to jak ona siebie postrzega?! Widze ze Zenulka sama ze soba juz w zupelnie innym wymiarze...

 • Gość: mki

  Oceniono 6 razy 6

  o jej niech żałuje mysli sie przed a nie po biedaczka żałosna baba

 • Gość: jkj

  Oceniono 8 razy 6

  interesującej???????????????????

 • Gość: Didi

  Oceniono 5 razy 5

  Ma paskudny charakter i niestety to dało się zobaczyć,przecierz inni też sobie nie pomagali ale robili to tak że dało się oglądać a nie po trupach do celu.Niech obejrzy sobie program jak mówi a co potem robi.Brak poczucia humoru.

 • Gość: xcv

  Oceniono 5 razy 5

  najlepiej swój wredny charakter zwalić na produkcję , ...wszyscy tylko nie ona

 • Gość: Tyo

  Oceniono 4 razy 4

  Biedna Żenulka to Kuba jej nie powiedział jaki okrutny może byc show biznes?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX