Nie jesteś w ciąży? Marnujesz czas! Tak twierdzi Dominika Figurska. "Zwolennicy aborcji mają bielmo na oku"

Dominika Figurska jest zdecydowaną przeciwniczką aborcji, a sposób, w jaki to uzasadnia, jest - delikatnie mówiąc - trudny do przyjęcia. Jej zdaniem wszystkie kobiety, które nie są aktualnie w ciąży, tracą po prostu czas.

Dominika Figurska nigdy nie kryła, że sympatyzuje ze środowiskiem prawicowym, dzięki czemu udało jej się wystąpić w filmie "Smoleńsk". Teraz jako jedna z niewielu gwiazd wypowiedziała się negatywnie na temat czarnego protestu i chęci kobiet do posiadania prawa do decydowania o własnym ciele. W rozmowie z żoną Tomasza Terlikowskiego, która sama nazwała czarny protest "histerią", zdradziła ze zdziwieniem, że trudno jest jej przekonać innych do swojej racji.

Zwolennicy aborcji mają jakieś bielmo na oku, nie dociera do nich żaden argument. Trudno nawet z nimi dyskutować. Przekonałam się o tym na własnej skórze, kiedy zbierałam podpisy w centrum Warszawy pod projektem ustawy chroniącej życie. Podchodziłam do matek, do rodzin, na przykład, z trójką dzieci. Wydawałoby się, że właśnie oni powinni się pod tym podpisać. I wiesz co? Oni mnie gonili. Ja mówię: "Przecież pani ma dzieci", a ona fuczy: "Ale to moja sprawa, ile ich mam". Bardzo agresywne były też starsze kobiety, podejrzewam, że wiele z nich doświadczyło aborcji - opowiadała Terlikowskiej Figurska.

38-letnia aktorka, która wydała na świat piątkę dzieci, nadal nie czuje się spełniona jako matka i ubolewa, że nie udało jej się doczekać większej gromady. Według niej bowiem zwlekanie z zajściem w kolejną ciążę jest "marnowaniem czasu".

To nie fakt posiadania dzieci, nie fakt ich wychowywania, czy rezygnowania dla nich z kariery jest marnowaniem czasu. Mam głębokie przekonanie, że kobieta marnuje czas, kiedy mogłaby być w ciąży, a nie jest. Tak, ja teraz marnuję czas. Nasz najmłodszy synek ma dwa lata, w tym czasie moje koleżanki zdążyły urodzić kolejne dzieci. Spotkałam się z jedną z nich, tak popatrzyłam na tego jej maluszka i sobie pomyślałam: O, ona czasu nie marnuje - zdradziła.

Przekonania Figurskiej są nietypowe dla środowiska artystycznego. Podczas gdy wiele znakomitych aktorek i gwiazd, takich jak Maja Ostaszewska, Krystyna Janda czy Joanna Przetakiewicz, nawołuje do udziału w protestach, które w poniedziałek odbędą się w całym kraju, ona wyłamuje się z grupy i wspiera drugą stronę barykady.

Wy też "marnujecie czas"?

MK

Więcej o:
Komentarze (119)
Nie jesteś w ciąży? Marnujesz czas! Tak twierdzi Dominika Figurska. "Zwolennicy aborcji mają bielmo na oku"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Kulka

  Oceniono 186 razy 166

  Jezu...nie wiadomo śmiać się czy płakać...to powaznie???p.s.to ta katoliczka,co zdradziła poslubionego przed Bogiem meza?😂

 • Gość: księża na Księżyc

  Oceniono 162 razy 152

  ale niech figurska sobie rodzi tyle dzieci ile chce.
  zdrowych, chorych, upośledzonych.
  z gwałtu, pozamałżeńskich i takich zrobionych z mężem.
  nikomu nic do tego.
  je jej nie mam zamiaru namawiać to skrobania.
  ale będę wdzięczny jeżeli i ona zachowa wstrzemięźliwość opiniowaniu co mi wolno a co nie.

 • Gość: mod

  Oceniono 125 razy 121

  pani Dominika jest infantylna i z proponowanej ustawy rozumie tylko tyle, że będą zabijane 'biedne dzieciaczki' i że kobiety marnują życie nie rodząc dzieci.... boże, chyba się za nią pomodlę, tylko nie wiem jeszcze do kogo. jest jakiś patron od rozumu?

 • Gość: jjj

  Oceniono 106 razy 100

  kobieto zapraszam na prowincję do upośledzonych rodzin pijackich przemocowych gdzie żony są gwałcone. I nie myśl ,ze odebranie dzieci do domu dziecka jest proste i nie jest dla nich traumą na całe życie a wspomnienia z takiego domu -masakra. w takich rodzinach rodza się też niepełnosprawne biedulki zostawione same sobie bo zapomnij na prowincji , we wsaich zagubionych w lesie gdzie prowadzą drogi gruntowe , zapomnij o profesjnalnej pomocy. ZEJDŹ NA ZIEMIĘ Z TEJ SWOJEJ WARSZWKI PIEPRZONEJ.

 • Gość: oburzona bezmyślnością

  Oceniono 94 razy 90

  Niech ta pani zacznie zyc jak nakazał bóg a dopiero wtedy komentuje ma kasy jak lodu zdradzała męża i nakazuje innym kobietom co maja robic. Gdyby ta pani nie wiedziała to bóg dal nam wolną wolę i to on będzie rozliczać nasze czyny a nie partia

 • morgana50

  Oceniono 99 razy 85

  DZIECIOROBOM, którym gdy tylko facet ściągnie spodnie to ciąża, gdzie co rok to prorok, MÓWIĘ STANOWCZE NIE !!!

 • wiktoria2

  Oceniono 66 razy 58

  Lecz się kobieto, bo ten bełkot świadczy o poważnej chorobie umysłowej! I daj spokój kobietom, zajmij się swoim rozpłodowym życiem. Życzę bycia w ciąży bez przerwy, bo po co tracić czas, choćby na chodzenie do teatru, w którym pewnie pani gra. Poza tym NIE ISTNIEJĄ ZWOLENNICY ABORCJI, ISTNIEJĄ TYLKO ZWOLENNICY PRAWA DO ABORCJI! TO KOSMICZNA RÓŻNICA!

 • Gość: mag

  Oceniono 59 razy 53

  Co to za gwiazda? Chyba od garów, kupek i zupek. Niech sobie będzie tez praca, ale jakim prawem innym cokolwiek narzuca. Wiele jest kobiet, które mają dzieci i garami przewracają, i pracują a ona co gwiazda, bo zagrała w Smoleńsku? zaszumiało w główce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX