Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich". W 2004 roku zapadła się pod ziemię. Co teraz robi? Imponujące!

Talent aktorski dostrzegł w niej sam Juliusz Machulski, który zaproponował jej jedną z głównych ról w komedii "Girl Guide". Widzowie znają ją jednak i pamiętają przede wszystkim z roli Ewy, żony biznesmena Kowalskiego, w kultowym już serialu "Złotopolscy". Co teraz dzieje się z Renatą Gabryjelską?

Renata Gabryjelska swą przygodę z show-biznesem zaczęła od modelingu. Jej uroda i niebotycznie długie nogi zagwarantowały jej nawet tytuł I Vice-Miss Polonia, który zdobyła w 1993 roku. Z konkursu piękności trafiła prosto na paryskie wybiegi i choć jej kariera zapowiadała się obiecująco, postanowiła wrócić do Polski. Gwiazda nie wytrzymała bowiem rozłąki z ówczesnym partnerem, producentem muzycznym, Stanisławem Trzcińskim.

W 2004 roku Gabryjelska na dobre zrezygnowała z aktorstwa. Teraz pracuje w nowoczesnej wytwórni filmowej Alvernia Studio, która należy do jej męża, założyciela RMF FM, Stanisława Tyczyńskiego. Zajmuje się w niej montażem i reżyserią. Skąd taki pomysł? Jak przyznała w jednym z wywiadów:

Zawsze marzyłam o robieniu filmów, mój epizod aktorski uświadomił mi, że moje miejsce jest po drugiej stronie kamery” - czytamy na Fakt.pl.

W rozmowie z "Przeglądem" dodała też, że:

Montuję filmy, pośredniczę w kontaktach, śledzę internet w poszukiwaniu ciekawych pomysłów, czytam scenariusze,

Gabryjelska skończyła nawet Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, a na swoim koncie ma już trzy filmy dokumentalne: "Nibylandia", "Janek" i "Pogodna". Ponadto jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, a także ma ukończone podyplomowe studia z marketingu na SGH.

AW

 

Komentarze (26)
Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich". W 2004 roku zapadła się pod ziemię. Co teraz robi? Imponujące!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lena

  Oceniono 44 razy 36

  Tyle, że Alwernias Studio splajtowało....

 • Gość: aga

  Oceniono 56 razy 30

  Aż trzy. Ekstra 😃 mam nadzieję, że chociaż dobre. Praca u męża, super osiągnięcie.

 • jjjnjankowski

  Oceniono 16 razy 12

  Aktorka?

 • Gość: p

  Oceniono 16 razy 12

  faktycznie imponujące

 • jjjnjankowski

  Oceniono 9 razy 9

  Alwernia? Jako cieć w ruinie?

 • aniakin

  Oceniono 22 razy 8

  Tyczynski trzyma ja krotko.

 • Gość: znawca tematu

  Oceniono 35 razy 7

  Tatus tej gwiazdy niejaki Stanislaw Gabryjelski byl sekretarzem KC PZPR i szefem SZSP pezez lata 76 do 80. Uczyl studentow jak kombinowac i do tego zyl jak magnat partyjny. Znowu uklad komuszy : jak u wilelu innych "gwiazd" teatru, kina, telewizji, kultury, prasy, itd.....

 • Gość: cooool

  Oceniono 15 razy 5

  Girl Guide - fajny zapomniany film. Twinke grały tam "zabili Janicka".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX