Rio 2016. Caroline Wozniacki to Dunka z polskimi korzeniami. Skomentowała mecz piłkarzy ręcznych. Ostra krytyka internautów

Caroline Wozniacki to tenisistka, która odnosi ogromne sukcesy i ma wielu fanów na całym świecie. Po jej piątkowym wpisie na Twitterze paru z nich jej ubyło.

Rio 2016. W piątek po ekscytującej i wyrównanej walce Polacy przegrali z Duńczykami w meczu piłki ręcznej w półfinale igrzysk. Wynik meczu zdecydowała się skomentować Caroline Wozniacki, duńska tenisistka polskiego pochodzenia. Sportsmenka, której rodzice wyjechali z Polski zanim ona przyszła na świat, ucieszyła się z wygranej duńskiej drużyny, czego wyraz dała na Twitterze.

Wpis Caroline WozniackiWpis Caroline Wozniacki Screen z Twitter.com/CaroWozniacki

Choć sportsmenka mówi płynnie po polsku i chętnie opowiada o swoim pochodzeniu, jej wpis nie spotkał się z przychylną reakcją ze strony jej polskich fanów, którzy zarzucali jej, że zapomniała o swoich korzeniach. Na Twitterze wyrażali swoje oburzenie, pisząc:

Nieładnie się tak cieszyć, co tata powie?
Straciłaś dla mnie szacunek. Unfollow i przestań pie***ć głupoty, bo jesteś Polką, a sprzedałaś się Duńczykom.
Mega faux-pas
Ach, a rodzice Polacy... - pisali.

Tenisistka postanowiła skasować wpis. Jak myślicie, faktycznie wykazała się nietaktem? A może internauci przesadzili?

MK

 

Więcej o:
Komentarze (35)
Rio 2016. Caroline Wozniacki to Dunka z polskimi korzeniami. Skomentowała mecz piłkarzy ręcznych. Ostra krytyka internautów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • frankyy

  Oceniono 11 razy 9

  każdy ma prawo kibicować komu chce i nikt mu tego nie może zabronić ani mieć do niego o to pretensji,
  dziewczyna czuje się Dunką to kibicuje Duńczykom - tyle w temacie

 • Gość: Bobek

  Oceniono 5 razy 5

  "sprzedała sie Duńczykom"? Co za kretyn nacjonalista.
  Ona sie urodziła w Danii, jest rodzoną Dunką. Tak jak jej rodzice/dziadkowie urodzili sie w Polsce, tak ona urodziła sie w Danii, jej dzieci pewnie tez urodzą sie w Danii.
  Dlaczego jej miejsce urodzenia miałoby mniej znaczyć, niz miejsca urodzenia jej przodków?

 • Gość: Alk

  Oceniono 4 razy 4

  Pamiętam jak w jakimś wywiadzie powiedziała, że chce żeby Polacy jej kibicowali bo "fajnie jest mieć dużo fanów,a w Polsce mieszka 6 razy więcej ludzi niż w Dani". I tyle. O polskich korzeniach wypowiada się tylko w polskich mediach, w zagranicznych zawsze podkreśla przywiązanie do Danii. Nigdy nie zadeklarowała, ze czuję się Polką, to dziennikarze narobili szumu o "Dunce polskiego pochodzenia", cześć zakompleksionych Polaków to podłapała, a teraz czuje się zdradzona. śmieszne

 • Gość: Sila

  Oceniono 4 razy 4

  Moi przodkowie byli Niemcami. Mieszkamy w Polsce. W meczu o brąz będę kibicowal Polsce. To co nie moge?

 • mika17

  Oceniono 2 razy 2

  ja tych ludzi nie rozumiem.

  najpierw sie prawaki dra, ze emigranci sie nie asymiluja, a jak sie jakis zasymilowal kompletnie to chca, zeby jednak nie byl do konca zasymilowany i kibicowal nie druzynie swojego kraju, tylko kraju jego przodkow.

  wzeta sie na cos zdecydujta.

 • Gość: Jarek K.

  Oceniono 2 razy 2

  Bo internauci zwłaszcza komentujący w większości to mega kretyni

 • Grzegorz Ściema

  Oceniono 1 raz 1

  Co w tym dziwnego. Dziewczyna urodziła się w Danii, wychowała się w Danii, wykształcenie zdobyła w Danii, mieszka w Danii, sport uprawia w Danii itd. To że jej rodzice urodzili się w Polsce nie ma dla niej wielkiego znaczenia. To Polacy szukając na siłę sukcesów sportowych od lat podniecają się takim lub inny zawodnikiem lub zawodniczką którzy mają "polskie korzenie" choć od lat a często od urodzenia mieszkają za granicą i występują w reprezentacji kraju zamieszkania.
  To działa też w drugą stronę. W Polsce mieszka wielu ludzi których rodzice nie urodzili się w Polsce lub nawet takich którzy sami urodzili się w innych krajach jako obywatele tych krajów ale od wielu lat mieszkają w Polsce i czują się Polakami a nie obywatelami kraju pochodzenia.

 • Gość: adonis79

  Oceniono 1 raz 1

  Sfrustrowane polaczki znów w akcji. Wozniacki jest Dunką czy się to komuś podoba czy nie, do tego była chorążym duńskiej reprezentacji podczas ceremoni otwarcia igrzysk.Co wg. was kmioty ma robić ??? Ubolewać nad porażką kraju jej rodziców ??? Na tych forach , " fejsach", "tłiterach" i innych wynalazkach dla swołoczy kretyn goni kretyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX