Marina myje włosy co kilka dni, a Natalia Siwiec pokochała awokado. Poznajcie triki urodowe gwiazd, dzięki którym będziecie błyszczeć jak one

Gwiazdy mają swoje sprawdzone sposoby na to, by zawsze prezentować się jak najlepiej. Każda z nich ma inne triki, jednak chętnie dzielą się nimi ze swoimi fanami. Dzięki tym kilku radom wy również możecie błyszczeć jak na czerwonym dywanie.

Julia Wieniawa

Znakiem rozpoznawczym Julii Wieniawy jest pięknie rozświetlona cera. Aktorka często chodzi bez makijażu, gdyż uważa, że nakładanie go codziennie jest dla niej niezdrowe i szkodliwe dla jej twarzy. W zamian za to chętnie sięga po maseczki. Jak zdradziła, robi je co drugi dzień.

Poza tym dba także o nawilżenie skóry od środka. Każdego ranka wypija szklankę ciepłej wody z cytryną, która świetnie oczyszcza i nawadnia organizm.

Małgorzata Rozenek

W przeszłości Małgorzata Rozenek nie za bardzo dbała o to, żeby prowadzić zdrowy styl życia. Paliła mnóstwo papierosów, które negatywnie wpływały na jej urodę, nie prowadziła diety. Jednak w pewnym momencie wprowadziła poważne zmiany. Przede wszystkim zrezygnowała z nałogu i przestała jeść mięso.

 A jak pielęgnuje skórę? Aby zawsze była gładka, urządza sobie kąpiel z dodatkiem płatków owsianych. Szklankę produktu zalewa wodą i gotuje przez 15 minut. Następnie dodaje ją do wanny. W jednym z wywiadów zdradziła też, co pomaga jej utrzymać dłonie w świetnym stanie. Okazuje się, że wystarczy jej jedynie... oliwa z oliwek. Dzięki temu „Perfekcyjna” zawsze wygląda doskonale.

Hanna Lis

Patrząc na Hannę Lis aż trudno uwierzyć, że w tym roku skończyła 49 lat. Wygląda naprawdę świetnie. Jednak nie zawsze tak było. Tak jak i Małgorzata Rozenek uwielbiała palić. Jednak kiedy dostrzegła, jak niekorzystnie wpływa to na jej organizm i urodę, zrezygnowała z papierosów. Pomogły jej w tym IQOS-y, które podgrzewają tytoń i tak nie śmierdzą. Nie ukrywa, że cieszy się z tej zmiany.

Niestety bardzo lubiłam palić, dlatego dla mnie e-papieros, który smakuje jak truskawka, był nie do przyjęcia, bo nie po to paliłam, żeby jeść truskawki. Ale pojawiło się urządzenie, w którym tytoń się podgrzewa, więc nie śmierdzi, nie ma substancji smolistych, a smakuje jak zwykły papieros - przyznaje w wywiadach ze szczerością.

Teraz jest szczęśliwa, że udało jej się rzucić papierosy, dzięki czemu znacznie lepiej się czuje, a jej ciało się aż tak szybko nie starzeje.

Natalia Siwiec

Moc maseczek docenia także Natalia Siwiec. Choć chętnie odwiedza kosmetyczkę, by wykonać u niej profesjonalny zabieg kwasami (np. migdałowy), to sama również przygotowuje dla siebie domowe specyfiki. Najczęściej wykorzystuje do tego po prostu awokado, które doskonale nawilża. Docenia też moc naturalnych olejków.

Oprócz tego każdego dnia dostarcza organizmowi odpowiednią dawkę witamin, dlatego stara się wypijać ok. 0,5 l soków owocowych. Oczywiście sięga też po wodę.

Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina to bez wątpienia jedna z bardziej naturalnych kobiet w show-biznesie. Jednak i ona musi dbać o siebie. Wielu jej fanów zachwyca się zwłaszcza jej włosami, które są miękkie i gęste. Często jest więc pytana, co robi, że zawsze są w tak dobrej kondycji. Kiedyś dodała obszerny wpis, w którym zdradziła swoje sekrety.

 Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, to nie farbuj, a zwłaszcza nie rozjaśniaj włosów, jeżeli nie musisz! To je najbardziej niszczy. W większości przypadków natura wie, co robi. Jeżeli jednak musisz, ze względu np. na siwe włosy, odrosty czy zwyczajnie chcesz, staraj się robić to jak najrzadziej. Ja dzień przed wizytą u fryzjera nakładam maskę np. olaplex, żeby je zabezpieczyć – napisała na Instagramie.

Gwiazda nie myje ich codziennie. Stara się to robić co 2-3 dni. Kiedy tylko może, unika suszarki, gdyż mocno niszczy kosmyki. Jakie ma jeszcze triki?

Przed planowanym myciem na suche włosy nakładam obficie olej kokosowy na noc, na całej długości (nie u nasady). Czasami olej arganowy, wtedy nakładam go od nasady. Na noc plotę warkocza. Opuszczam głowę w dół i plotę warkocza odwrotnie, do góry. Takim sposobem długie włosy podczas snu mniej się niszczą i nie obcierają się o poduszkę – dodała.

 Na koniec zawsze płucze włosy zimną wodą, żeby zamknąć łuski. Stara się przez kilka minut trzymać głowę owiniętą ręcznikiem, później spryskuje je odżywką i pozostawia do samoistnego wyschnięcia.

Jak widać każda z gwiazd ma swoje indywidualne sposoby na dbanie o urodę i zachowanie ciała w świetnej kondycji. Warto brać z nich przykład i znaleźć triki, które będą idealne dla każdej z nas.

redakcja