Wierzbicka tak szczupła jeszcze nie była, a Książkiewicz nigdy nie wyglądała lepiej. Ich przemiany mogą być niezłą motywacją

Wiele kobiet z show-biznesu jeszcze kilka lat temu nie wyglądało tak dobrze, jak teraz. Niektóre z nich schudły, inne zmieniły styl. Ich metamorfozy mogą być dla wielu inspiracją i stać się przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na to, by odmienić swoje życie.

Weronika Książkiewicz

Gdy Weronika Książkiewicz pod koniec zeszłego roku pochwaliła się na Instagramie okładką magazynu "Be Active", wielu przecierało oczy ze zdumienia. Na zdjęciu pozowała w kostiumie kąpielowym, który podkreślił jej obłędną figurę. Co prawda zawsze była szczupła, jednak teraz gołym okiem widać, że ma jeszcze mniejszy rozmiar. Niestety przyczyna jej przemiany jest dość smutna. Weronika postanowiła zadbać o siebie, gdy dowiedziała się o zdradzie ukochanego. Wprowadziła więc do swojego życia treningi. Przyznała, że w pewnym momencie stały się one dla niej bardzo ważne, choć początkowo nic tego nie wskazywało:

 Początkowo było to niewinne, ale w pewnym momencie stało się tak oczywiste, jak kawa o poranku. Treningi stały się dla mnie ważne, a samopoczucie i mniejszy rozmiar garderoby to mój puchar. Okładka jest dla mnie ważna. Przypomina mi, że warto zrobić coś dla siebie. Tylko dla siebie. Dwa lata temu wstałam i ruszyłam jak Forrest Gump. Z tą różnicą, że ja nie zamierzam się zatrzymać – dodała.

 Nic więc dziwnego, że pod spodem pojawiło się mnóstwo komplementów pod jej adresem, a wiele kobiet uznało, że jest dla nich wzorem do naśladowania.

Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka sławę zyskała dzięki roli Oli w serialu „Na Wspólnej”. Do obsady dołączyła w wieku 15 lat, a 11 lat później podjęła decyzję o odejściu. Dojrzewała więc na oczach widzów. 28-latka w przeszłości nie była zbyt zadowolona ze swojej wagi. Podejmowała wiele prób i stosowała różne diety odchudzające, jednak jej zapał szybko mijał.

Wszystko się teraz jednak zmieniło. Aktorka od kilku miesięcy prezentuje na Instagramie szczupłą sylwetkę. Pod jednym z postów przyznała, że rzeczywiście zrzuciła kilka kilogramów, a to wszystko dzięki liczeniu kalorii. Pomogła jej także aktywność fizyczna, w tym ćwiczenia na siłowni.

Co więcej, Marta pozbyła się też największego nałogu. Szczerze przyznaje się do tego, że przez wiele lat paliła ogromne ilości papierosów. Przerzuciła się więc na mniej szkodliwą alternatywę i sięgnęła po IQOS-a. Jak przyznała w jednym z wywiadów, bardzo się z tego cieszy. Dzięki temu może palić, gdzie tylko chce - oczywiście w wyznaczonych do tego strefach. IQOS nie spala, a jedynie podgrzewa tytoń, co jest sporym plusem - skoro nie ma spalania, to nie ma dymu i brzydkiego zapachu.

Agnieszka Włodarczyk

Małgorzata Teodorska i Agnieszka WłodarczykMałgorzata Teodorska i Agnieszka Włodarczyk KAPIF.pl

Agnieszka Włodarczyk nigdy nie ukrywa, że w przeszłości była uzależniona od solarium. W ten sposób próbowała zatuszować to, kim była. Wiele lat zajęło jej polubienie siebie. Teraz unika opalania się i co więcej, często możemy ją zobaczyć bez makijażu, co w przeszłości było nie do pomyślenia. Aktorka bardzo dba o swoją urodę i zdrowie, czyli o swoje narzędzia pracy. Nie tylko korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, lecz także zmienia nawyki. Przestała palić papierosy i tak jak Marta Wierzbicka sięga po IQOS-a. Dzięki niemu nie charakteryzuje się niezbyt przyjemnym zapachem charakterystycznym dla palaczy. Co więcej, także jej włosy i paznokcie są w znacznie lepszej kondycji i nie śmierdzą.

Małgorzata Rozenek

Magorzata Rozenek to chyba najlepszy przykład osoby, której metamorfoza może budzić spore uznanie. Kiedyś nie za bardzo dbała o siebie, ani o to, co je. Bardzo często mogliśmy ją też zobaczyć z papierosem.

Małgorzata i Jacek RozenekMałgorzata i Jacek Rozenek KAPIF.pl

Jednak, gdy przestało jej się układać w małżeństwie z Jackiem Rozenkiem, zaczęła się zmieniać. Dziś jej styl życia wygląda zupełnie inaczej. Nie tylko regularnie ćwiczy, lecz także uważa na jakość produktów. Na swoim blogu zdradziła, jak wygląda jej dieta. Od jakiegoś czasu jest wegetarianką. Mięsa nie je, by dbać o swoje zdrowie, a także ze względów moralnych. "Perfekcyjna" zastąpiła mięso takimi produktami, jak soczewica, fasola, soja, migdały, komosa ryżowa oraz algi morskie. Oprócz tego z jej diety zniknął nabiał. Jak wygląda jej przykładowa dieta? Zawsze po przebudzeniu wypija wodę z cytryną, później kawę z mlekiem roślinnym. Zazwyczaj na śniadanie zjada owsiankę. Ale to nie wszystkie jej zdrowe nawyki:

W czasie dnia wypijam ok. 2 litrów wody. Podczas chłodniejszych miesięcy wspomagam się korzenną herbatą oraz ciepłą wodą z imbirem i cytryną. Po godzinie 18.00 nie spożywam owoców, a ostatni posiłek jem około 19.00. Nie wiem, czy te nawyki mają jakieś naukowe przełożenie, ale ja stosując się do tych zasad, po prostu lepiej się czuję - napisała na blogu.

Jak widać, jeśli tylko się chce, w każdym momencie życia można wprowadzić zmiany i cieszyć się świetnym wyglądem.

redakcja

Więcej o: