Fryzury męskie na sezon 2018

Przez kilka lat na męskich głowach królowały fryzury, które przechodziły z sezonu do sezonu. Mimo że nadal będą one wykorzystywane, to pojawi się pewna nowinka - w roku 2018 powraca połysk, więc włosy będą mieć więcej blasku.

Propozycje fryzur na 2018 rok

Męskie fryzury na rok 2018 będą się odnosić do dłuższych włosów układanych na różne sposoby. Na pierwszy ogień niech pójdzie fryzura z zaczesaną na bok grzywką. Tutaj dłuższe włosy są potrzebne, ponieważ ważny jest efekt jednolitości. Jeśli włosy z boku będą zbyt długie, wówczas okaże się, że grzywka jest nienaturalnie odcięta od reszty. A jeśli włosy po bokach będą dłuższe, wówczas nie ma żadnego efektu sztucznego odcięcia. Żeby móc z powodzeniem ułożyć grzywkę na bok, konieczne staje się użycie specjalnej pomady. A jeśli będzie to pomada z połyskiem, to dodatkowo wpisze się w aktualne trendy.

Kręcone włosy w nieładzie to kolejna propozycja na ten sezon. Jak wiadomo, z kręconymi włosami wcale nie jest łatwo, bo trudniej się układają i nie zawsze wygląda się w nich dobrze. W tym przypadku warto postawić na zapuszczenie kręconych włosów i nieukładanie ich. Kręcona grzywka i równomiernie dopasowane dłuższe boki i tył będą wyglądać znakomicie. Warto też zainwestować w jakiś produkt kosmetyczny do kręconych męskich włosów, aby delikatnie dopomóc im w zachowaniu odpowiedniej sprężystości przez dłuższy czas.

męskie fryzurymęskie fryzury Instagram/hair.style_man

Męskie fryzury na bok to też dobry pomysł w sezonie 2018. Chodzi o to, aby górną część fryzury (o długości ok. 15 cm) zaczesać na bok – zwykle panowie wybierają lewy bok. W ten sposób połowa czoła jest odkryta, a połowa zasłonięta. Niełatwo utrzymać ją w odpowiedniej kompozycji, dlatego przydadzą się specjalne kosmetyki do stylizacji. Dzięki nim zaczesanie na bok dłużej utrzyma się na swoim miejscu. Przyda się pomada o efekcie połysku.

Męskie fryzury 2015 roku przyniosły ze sobą modę na charakterystyczne irokezy podkreślone jeszcze głębokim wycięciem na całej długości. Nie wychodzą one z mody i można je powtarzać w sezonie 2018. Do tego podgolone boki i można z pełną świadomością mówić o wchodzeniu w trendy.

Krótkie męskie fryzury wciąż są na topie. Właściwie muszą być, bo niektórzy panowie tylko na takie mogą sobie pozwolić, innym po prostu jest tak wygodniej. 

A jeśli mężczyzna nie chce zmieniać długości swoich włosów, a ma je po prostu długie, to z powodzeniem może nosić je rozpuszczone. Nie trzeba ich układać, ale konieczne jest wzmacnianie za pomocą odżywek pielęgnujących. Trzeba też zadbać o ich końce, bo postrzępione i rozdwojone nie wyglądają dobrze. W każdym razie męskie fryzury długie będą wciąż obecne w trendach sezonu 2018.

Męskie fryzury 2018 roku powracają do efektu połysku od paru sezonów nieobecnego w trendach dotyczących męskich włosów. 

Więcej o: