Jak wykonać w domu paznokcie migdałki? Wskazówki krok po kroku

Obecnie w modzie dotyczącej stylizacji paznokci panuje ogromna dowolność zarówno w zdobieniu, jak i w kształcie nadawanym płytce. Wciąż jednak to migdał jest najbardziej popularny i najczęściej wybierany.

Estetyczne i zadbane paznokcie to niewątpliwa ozdoba kobiecych dłoni. Nic tak nie poprawia ich wyglądu, jak starannie wykonany manicure. Najbardziej pożądanym kształtem są paznokcie migdałki, które w prosty sposób można zrobić samodzielnie w domu. Taki kształt płytki nie tylko wygląda niezwykle elegancko, ale również wysmukla dłonie i palce. By cieszyć się takim rodzajem manicure, potrzebny będzie dobrej jakości pilniczek, odżywka i lakier do paznokci oraz, opcjonalnie, top coat. Oto sposób na to, jak wykonać paznokcie migdałki krok po kroku.

Dlaczego warto postawić na paznokcie migdałki?

Obecnie w modzie, także tej dotyczącej stylizacji paznokci, panuje ogromna dowolność zarówno w zdobieniu, jak i w kształcie nadawanym płytce. Wciąż jednak to migdał jest najbardziej popularny i najczęściej wybierany. Z czego to wynika?

  • Paznokcie w kształcie migdała są niezwykle uniwersalne, doskonale wyglądają na każdej dłoni.
  • Płytka spiłowana w migdał wysmukla dłonie, świetnie więc nadaje się dla grubszych palców.
  • Migdałowe paznokcie łamią się rzadziej niż inne kształty, są wygodne i praktyczne. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się ze słabą płytką, która często ulega uszkodzeniom.
  • Kształt migdała jest elegancki i pasuje na każdą okazję, zarówno do biura, jak i na imprezę.
  • Na paznokciach spiłowanych w kształt migdała lakier utrzymuje się dłużej, niż w przypadku innych kształtów. Jest tak, ponieważ paznokcie migdałki wyginają się mniej, niż inne dzięki mniejszej powierzchni po bokach.

Paznokcie migdałki - jak zrobić manicure w domu?

Nie musisz iść do stylistki paznokci, by cieszyć się wymarzonym kształtem płytki i pięknym zdobieniem. Wszystko możesz zrobić sama. Będziesz potrzebować przede wszystkim dobrej jakości pilnika. Ważne jest, by podczas piłowania nie powodował rozdwajania się płytki. Najlepiej sprawdzi się pilniczek szklany lub papierowy, staraj się jednak unikać tych metalowych. 

  • Nie pracuj na miękkich paznokciach. Przed piłowaniem i stylizacją nie namaczaj płytki. Pierwszym krokiem zawsze powinno być nadanie kształtu paznokciom. a dopiero potem praca nad skórkami.
  • Pracę rozpocznij od spiłowania paznokci po bokach. Najpierw opiłuj wewnętrzny brzeg, a potem przejdź co zewnętrznego. Nie piłuj paznokci zbyt spiczasto. By tego uniknąć, staraj się trzymać pilniczek pod kątek 45 stopni, dzięki czemu uzyskasz odpowiedni kształt. Możesz zdecydować się na paznokcie migdałki krótkie lub długie - zawsze będą wyglądać estetycznie.
  • Teraz możesz zająć się skórkami. Nałóż na nie odpowiedni płyn i odsuń skórki, przygotowując paznokcie do pokrycia lakierem.
  • Krok kolejny to baza lub odżywka do paznokci. W ten sposób zabezpieczysz płytkę przed odbarwieniami oraz wzmocnisz ją, jak również przedłużysz trwałość lakieru.
  • Teraz pomaluj paznokcie wybranym kolorem. Możesz skusić się na stonowane paznokcie migdałki french lub postawić na intensywną czerwień - wszystko zależy od ciebie. Dobrym pomysłem są również wzory na paznokcie migdałki. Możesz przykleić ozdoby lub ozdobić paznokcie brokatem.

red.

Więcej o: