Ciekawostki nt. palca serdecznego

Palec serdeczny znajduje się pomiędzy małym palcem a palcem środkowym. Nazywany jest też palcem obrączkowym z uwagi na to, że to na nim zwykle nosi się obrączkę czy pierścionek zaręczynowy. Warto poznać kilka informacji dotyczących tego palca. Można dzięki nim rozpoznać swoją osobowość.

Palec serdeczny jako wyraz osobowości

Dzięki niemu można dowiedzieć się wiele na temat swojej osobowości, ponieważ stanowi on odzwierciedlenie wielu aspektów psychologicznych i emocjonalnych organizmu człowieka.

Ogólne założenie dotyczące kobiet i mężczyzn mówi o tym, że palec serdeczny dłuższy od wskazującego mają osoby, które łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów i mają łatwość odnajdywania się w towarzystwie. Jeśli natomiast palec serdeczny jest krótszy niż wskazujący, wówczas takie osoby cechują się samodzielnością i są bardzo pewne siebie. A równa długość palców świadczy o bardzo przyjaznym usposobieniu danego człowieka.

Palec serdeczny u mężczyzny

W przypadku mężczyzn, na podstawie długości palca serdecznego, można określić chociażby płodność. Świadczy o tym zależność palec serdeczny a palec wskazujący. Otóż, jeśli mają oni palec serdeczny dłuższy od wskazującego, wówczas, według naukowców, w życiu płodowym byli bardziej poddawani działaniu testosteronu, a co za tym idzie teraz są bardziej płodni. Warto też wiedzieć, że badania mówią o tym, że dłuższy palec serdeczny wskazuje na większe ryzyko zachorowania na raka prostaty czy choroby układu krążenia. Długość tego palca odnosi się też do bardziej męskich rysów twarzy i bardziej męskiej sylwetki niż u tych mężczyzn, którzy mają dłuższy palec wskazujący.

Oprócz tego, większy wpływ testosteronu w czasie życia płodowego ma wpływ na zachowania już w późniejszym etapie życia. Mężczyźni ci osiągają lepsze wyniki finansowe, ale jednocześnie są bardziej skłonni do zachowań agresywnych.

Palec serdeczny dużo mówi na temat emocjonalności i charakterze danego człowieka, szczególnie mężczyzny. Warto sprawdzić, jaką długość palca się ma i dopasować się do konkretnej grupy.

Więcej o: