"Strażacy" - serial bijący rekordy popularności

"Strażacy" to polski serial obyczajowy, który zyskał ogromną popularność dzięki doskonałej obsadzie, pełnej gwiazd polskiego kina i niebanalnej fabule. Serial opowiada o perypetiach zawodowych i prywatnych aspiranta Adama Wojnara, w rolę którego wcielił się Maciej Zakościelny.

Serial miał premierę 28 lutego 2015 roku na antenie telewizji TVP1. Druga seria rozpoczęła się 5 marca 2016 roku. Do tej pory wyemitowano 20 odcinków serialu (po 10 w każdym sezonie).

Co ma wpływ na ogromną popularność serialu „Strażacy”?

Serial „Strażacy” nie jest zwykłym serialem dokumentalnym pokazującym życie i pracę grupy ludzi, jaką są strażacy. Oprócz wątków obyczajowych, pojawiają się wątki sensacyjne i trzymające w napięciu sceny. W każdym odcinku pokazana jest pasja strażaków do niezwykle trudnego i wymagającego zawodu jaki wykonują.

Bohaterskie czyny nie są jedynym, czego możemy się spodziewać po serialu. „Strażacy” pokazują również codzienne problemy i rozterki bohaterów, w tym przygody miłosne. Dzięki temu, że aktorzy grający w serialu przygotowywali się do ról w jednostkach Straży Pożarnej oraz brali udział w prawdziwych akcjach ratunkowych, gra aktorska jest bardzo naturalna, wiarygodna i pełna emocji. Nie można nie wspomnieć o obsadzie aktorskiej – w głównych rolach możemy oglądać Macieja Zakościelnego, Weronikę Rosati, Olafa Lubaszenko, Jakuba Wesołowskiego, Martę Ścisłowicz, Sebastiana Fabijańskiego oraz Jacka Lenartowicza.

Fabuła serialu „Strażacy”

Głównym bohaterem jest aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny). W trakcie jednej z akcji ratowniczych Adam postępuje wbrew poleceniom szefa, kapitana Boryckiego (grany przez Jakuba Wesołowskiego). W akcji tej zostaje ranny współpracownik Wojnara, Wojciech Lewicki (Maciej Mikołajczyk). W związku z tym na Adama padają oskarżenia, że wypadek był spowodowany jego nieposłuszeństwem. Adam zostaje wysłany na urlop i dostaje propozycję prowadzenia szkoleń w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie.  Na domiar złego narzeczona Wojnara, Kamila (Weronika Rosati), postanawia wyjechać do USA. W Żyrardowie poznaje pracowników OSP, z którymi zaczynają go łączyć więzi nie tylko zawodowe.

J.W.

Więcej o: