;

Kiedy są Telekamery 2017?

Telekamery 2016

Telekamery 2016 (AKPA)

Telekamery są nagrodami przyznawanymi corocznie przez tygodnik "Tele Tydzień" wydawany przez wydawnictwo Bauer. Laureaci nagród są wybierani przez widzów za pomocą głosowania w Internecie, za pomocą specjalnych kartek zamieszczanych w telegazecie i SMS - ów. 

Gala rozdania nagród odbywa się na początku każdego roku, w styczniu lub w lutym. Pierwsza uroczystość wręczenia Telekamer odbyła się w 1998 roku. Na tej gali rozdano nagrody przyznane za 1997 rok.

Zasady przyznawania nagród

Nietypowe dla Telekamer jest to, że rozdanie nagród odbywa na początku nowego roku i w nazwie występuje właśnie ten rok, ale nagrody są przyznawane za rok poprzedni. W jednej z kategorii może zostać wybrany tylko jeden zwycięzca, a dana osoba może zdobyć nagrodę trzy razy. W kolejnym roku po zdobyciu trzech nagród, dana osoba nie jest już nominowana, jednak otrzymuje Złotą Telekamerę za całokształt twórczości. Podczas gali Telekamery czasami są rozdawane również Brylantowe Kolie i Złote Spinki, czyli nagrody honorowe.

Jeśli chodzi o zasady głosowania, to z jednego numeru telefonu można zagłosować tylko raz w każdej kategorii. Łącznie można wysłać łącznie 11 SMS-ów.

Gospodarzami imprezy są znane i lubiane osoby. Wśród prowadzących galę znalazły się takie gwiazdy polskiego show biznesu jak Krzysztof Ibisz, Radosław Pazura, Edyta Olszówka, Grażyna Torbicka, Zygmunt Chajzer, Artur Żmijewski i Tomasz Kammel.

Kiedy są Telekamery 2017?

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 30 stycznia 2017 roku.  Na nominowanych do nagród Telekamer można było w tej edycji głosować od 28 listopada 2016 roku.

Kategorie, w których rozdawane są nagrody to: aktorka, aktor, serial, osobowość telewizyjna, prezenter informacji, prezenter pogody, komentator sportowy, juror, program rozrywkowy, serial fabularno-dokumentalny i nadzieja telewizji. W każdej z jedenastu kategorii nominowanych jest po pięć osób lub programów.

Wśród tegorocznych nominowanych są między innymi Anita Sokołowska, Michał Żebrowski, seriale „Druga szansa” i „Młodzi lekarze”, Magda Gessler, Anita Werner, Paulina Sykut-Jeżyna, Rafał Patyra, Edyta Górniak, program „Azja Express” i Antoni Królikowski.

W tym roku zostanie również wręczona jedna nagroda Złotej Telekamery i trafi do producentów serialu komediowego "Ranczo".

AW

Teoretycznie w tym quizie większe szanse mają mężczyźni. Na pewno?!
1/17Coś na rozgrzewkę. Na zdjęciu widzimy:
Zobacz także
Skomentuj:
Kiedy są Telekamery 2017?
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane